Jump to content
IGNORED

Wimbledon P-b-P


Ros

Recommended Posts

Sve je to super sto si napisao, ali je Federer mogao ovo glat da izgubi, da se Djokovic nije ukakio, jer je opet bio opterecen istorijom i statistikom.Lepo vam kaze Pantelija.
Daj molim te. Ko je non stop visio na svom servisu. Federer ga je pocistio i to nema nikakve veze sa Novakom. Jeste li vi zaboravili kako Federer igra? Edited by bergasa19
Link to comment
  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Garnirung

    47

  • Jean-Luc Picard

    39

  • bergasa19

    39

  • renne

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije mnogo trebalo da otpočne takmičenje u pljuvanju. Đoković je zapravo odigrao tri seta dosta dobro. Federer je dobro servirao a njegov bekhend je bio u stanju da izdrži i baraž od desetak topovskih Noletovih dijagonala što nije bio slučaj već nekoliko godina. U četvrtom je naravno pao, ali čak i to nije bila predaja kako se ovde sugeriše već je nekoliko puta spasao ono što je mogao na svoj servis.U stvari, jedino mu zamjeram što ne popravi jebeni smeč koji ga je već koštao nekoliko bitnih mečeva u karijeri. Taj udarac treba da uči od početka jer ga tehnički ne izvodi kako treba, dosta podsjeća na način servisa koji je zaostavština Toda Martina i ne mogu da vjerujem da ne pokušava to da izmjeni.
Novak je jedino dobro odigrao drugi set i tu se videlo da u slucaju drzanja takvog nivoa igre Federer ne moze da mu pridje. Novak je znatno losije poceo da igra od pocetka treceg seta, ali je cak i u tom setu imao realnu sansu da ga dobije. Federer se prepao na 4:4 u trecem setu.Bas kao sto je pogodio prvi sevis tek kod 30-30 u poslednjem gemu, cak i tada je Novak imao sansu.
Link to comment
Svaka cast na objektivnosti, tako i ja sam jos jaci od obojice ali necu namerno da se bakcem, jednostavno sam sebe pobedim :isuse: <_<
hm, izgleda da ti je potrebno nacrtati? pa da probam...elem, niko ne spori kvalitet federeru (ili nadalu), ali ono sto se danas iz aviona idjelo je da se djokunica svojoj A-igri nije primakao ni na pola kilometra. mislim, evo ti samo jedan mali pokazateljcic: koliko je fedovih DRUGIH servisa Najbolji Riterner na Svijetu izbacio u aut? da se ne ponavljamo u vezi sa glupim odlukama u kljucnim trenucima...ocigledno je da su Demoni u Glavi back with a vengeance... izgleda da je jedino sto je uspjelo da ih (privremeno, nazalost) otjera bila glad za pobjedama poslije nekoliko godina provedenih u sjenci fedala, na dohvat najvecih uspjeha a ipak bez njih. nadam se da grijesim, ali ne bih rekao da je tako. steta je sto preostalih godinu-dvije svoga prajma nece moci bolje da iskoristi, ako opet iz rukava ne izvuce nekog dzokera tipa vudu cetojevic.
Link to comment
Daj molim te. Ko je non stop visio na svom servisu. Federer ga je pocistio i to nema nikakve veze sa Novakom. Jeste li vi zaboravili kako Federer igra?
Jedina razlika je u tome sto je Federera dostizanje Samprasa strasno motivisalo, a Djokovic je delovao sputano, nesigurno, cesto i uplaseno.To je to.
hm, izgleda da ti je potrebno nacrtati? pa da probam...elem, niko ne spori kvalitet federeru (ili nadalu), ali ono sto se danas iz aviona idjelo je da se djokunica svojoj A-igri nije primakao ni na pola kilometra. mislim, evo ti samo jedan mali pokazateljcic: koliko je fedovih DRUGIH servisa Najbolji Riterner na Svijetu izbacio u aut? da se ne ponavljamo u vezi sa glupim odlukama u kljucnim trenucima...ocigledno je da su Demoni u Glavi back with a vengeance... izgleda da je jedino sto je uspjelo da ih (privremeno, nazalost) otjera bila glad za pobjedama poslije nekoliko godina provedenih u sjenci fedala, na dohvat najvecih uspjeha a ipak bez njih. nadam se da grijesim, ali ne bih rekao da je tako. steta je sto preostalih godinu-dvije svoga prajma nece moci bolje da iskoristi, ako opet iz rukava ne izvuce nekog dzokera tipa vudu cetojevic.
Upravo tako. Edited by Yoda
Link to comment
Najbolji meč u ko zna koliko vremena.Na žalost imao je i finu pomoć s druge strane. Stravični problemi u Novakovoj glavi.
+1fed je baš odigrao odličan meč. novak ipak ispod svojih mogućnosti. glava je tu presudila. previše novak respektuje feda. i nekako je uspeo da ga ''svari'' na drugim podlogama ali na travi je on u novakovoj glavi izgleda još uvek gazdatm
... ali pre svega je ipak federer odlicno igrao sve vreme. i jebes ga, zasluzio je taj jos jedan povratak na prvo mesto. navijacu za njega u finalu.
verovatno jeste zaslužio. ali ne mogu da navijam za njega bičem da me teraju <_<
Nije mnogo trebalo da otpočne takmičenje u pljuvanju. Đoković je zapravo odigrao tri seta dosta dobro. Federer je dobro servirao a njegov bekhend je bio u stanju da izdrži i baraž od desetak topovskih Noletovih dijagonala što nije bio slučaj već nekoliko godina. U četvrtom je naravno pao, ali čak i to nije bila predaja kako se ovde sugeriše već je nekoliko puta spasao ono što je mogao na svoj servis.U stvari, jedino mu zamjeram što ne popravi jebeni smeč koji ga je već koštao nekoliko bitnih mečeva u karijeri. Taj udarac treba da uči od početka jer ga tehnički ne izvodi kako treba, dosta podsjeća na način servisa koji je zaostavština Toda Martina i ne mogu da vjerujem da ne pokušava to da izmjeni.
meni se nekako čini da novakove dijagonale, kako iz bh, tako i iz fh nisu ovaj puta bile baš topovske, kako on to inače ume.nekako je više igrao siguricu, verovatno (opet mislim zbog prevelikog respekta prema fedu na travi) nije imao petlju za rizičniju igru, ili pre da nije imao dovoljno opuštenu ruku, opet zbog stanja u glavi.
Link to comment
hm, izgleda da ti je potrebno nacrtati? pa da probam...elem, niko ne spori kvalitet federeru (ili nadalu), ali ono sto se danas iz aviona idjelo je da se djokunica svojoj A-igri nije primakao ni na pola kilometra. mislim, evo ti samo jedan mali pokazateljcic: koliko je fedovih DRUGIH servisa Najbolji Riterner na Svijetu izbacio u aut? da se ne ponavljamo u vezi sa glupim odlukama u kljucnim trenucima...
Trava, druze Pantelija. Trava. To je Rogerov dom. Zaboravili su mnogi, ali tu je Federer da nas podseti.
Link to comment

Evo ga Novak na presu deluje "misteriozno" "Zelim da se odmorim, nisam se osecao dobro, ali necu da pricam o tome"

Link to comment

Bilo bi lepo videti Congu u finalu, mislim da bi vise namucio Federera od depresivnog Mareja, uostalom prosle godine ga je poslao kuci posle 0-2.

Link to comment
Bilo bi lepo videti Congu u finalu, mislim da bi vise namucio Federera od depresivnog Mareja, uostalom prosle godine ga je poslao kuci posle 0-2.
conga bi imao neke male šanse, marej nikakve.fed uzima trofej 90 % <_<
Link to comment
hm, izgleda da ti je potrebno nacrtati? pa da probam...elem, niko ne spori kvalitet federeru (ili nadalu), ali ono sto se danas iz aviona idjelo je da se djokunica svojoj A-igri nije primakao ni na pola kilometra. mislim, evo ti samo jedan mali pokazateljcic: koliko je fedovih DRUGIH servisa Najbolji Riterner na Svijetu izbacio u aut? da se ne ponavljamo u vezi sa glupim odlukama u kljucnim trenucima...ocigledno je da su Demoni u Glavi back with a vengeance... izgleda da je jedino sto je uspjelo da ih (privremeno, nazalost) otjera bila glad za pobjedama poslije nekoliko godina provedenih u sjenci fedala, na dohvat najvecih uspjeha a ipak bez njih. nadam se da grijesim, ali ne bih rekao da je tako. steta je sto preostalih godinu-dvije svoga prajma nece moci bolje da iskoristi, ako opet iz rukava ne izvuce nekog dzokera tipa vudu cetojevic.
No1akpnsi.jpgZar je tako tesko priznati da je covek bio jednostavno bolji, da generalno uvek ima igru za Noleta i da vec u "poznim" godinama dokazuje da je ipak on najbolji igrac svih vremena. Ne volim ga ni ja, naprotiv ali cinjenice su cinjenice.
Link to comment

Ja bih voleo da Conga dobije. Realno, kada krene da zapinje niko na svetu ga ne moze zaustaviti, bar ne dok ne pocne da gresi.Federer danas nestvaran, Nole solidan i na momente metiljav, drzao se, a prekretnica su bila ona tri "asa" Federera na Novakovu brejk loptu kod 4:4 u trecem, i onaj smech na 4:5. Cetvrti set se predao totalno.

Link to comment
novak ipak ispod svojih mogućnosti. glava je tu presudila. previše novak respektuje feda. i nekako je uspeo da ga ''svari'' na drugim podlogama ali na travi je on u novakovoj glavi izgleda još uvek gazdatm
meni se nekako čini da novakove dijagonale, kako iz bh, tako i iz fh nisu ovaj puta bile baš topovske, kako on to inače ume.nekako je više igrao siguricu, verovatno (opet mislim zbog prevelikog respekta prema fedu na travi) nije imao petlju za rizičniju igru, ili pre da nije imao dovoljno opuštenu ruku, opet zbog stanja u glavi.
Objektivno, ako Federeru radi bekhend kao danas, on nema slabosti u igri. Sredinom trećeg seta je bilo jasno da mora da miksa i da igra više na forhend, ali to je odluka koju nije tako lako donijeti. Ono što mnogi nazivaju mentalnim padom za mene je u ovom meču bilo saznanje da taktika u koju je sto posto siguran sada ne funkcioniše.
Link to comment

John Lloyd, BBC Sport"Mentally it seemed that Djokovic was not quite there. It was almost like we here were glimpses of the old Djokovic there, he was getting down, glancing up at his box. It is so long since we have seen that side of Djokovic." # John Lloyd, BBC Sport"Roger was fantastic but I was surprised at how many unforced errors that Djokovic made."

Link to comment
meni se nekako čini da novakove dijagonale, kako iz bh, tako i iz fh nisu ovaj puta bile baš topovske, kako on to inače ume.nekako je više igrao siguricu, verovatno (opet mislim zbog prevelikog respekta prema fedu na travi) nije imao petlju za rizičniju igru, ili pre da nije imao dovoljno opuštenu ruku, opet zbog stanja u glavi.
To je suština. Bio je vidno stegnut i uplašen skoro čitav meč, što je rezultiralo očajnim riternom na drugi Rođin servis i nespremonosti da se igra rizičnije. Bukvalno nedostatak petlje. Bio sam praktično siguran, naročito nakon Australije da je to preboleo i da su takvi problemi definitivno iza njega. Međutim, na neki čudan način, uspeo je da se vrati u glavi par godina unazad i sada ponovo gledamo čoukovanje protiv Fedala.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...