Jump to content
IGNORED

Talking Heads


Indy

Recommended Posts

36 minutes ago, Jeremija said:

 

E, možda i grešim, ali nekako sam godinama (decenijama) stekao utisak da su im, i pored toga što nisu bile posebno uspešne na listama, signture songs ipak Psycho Killer i Once in a Lifetime, a sve ostalo, Burning Down the House, Road to Nowhere, And She Was, Take me to the River, itd... ipak iza.

 

Pravda za Life during wartime! 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

A jel volite solo Davida Byrnea?

Meni si njegov Rei Momo album i Look into the eyeball (koncerti s Tosca strings) neprevaziđeni. 

Nemam godine da sam mogla live da vidim TH, iako sam ih slušala, ali sam bar ovog uspela, mada bez pratnje npr spomenutih TS.

Link to comment
7 hours ago, Papovac said:

sto se tice prolaznosti kod publike, mislim, da je najbolji pokazatelj byrnov nastup na brodveju. kapiram, covek je izvuko najvece adute i rokao.

To na Brodveju može da se gleda preko HBO max. Sjajan šou.

Link to comment
11 hours ago, April said:

 

Drago mi je da si pomenuo Naked, na toj ploči su namestili sve kako treba, dobra rulja oko projekta, odličan materijal, baš je mirisalo na novi početak. 

 

Ali jbg, svi ćemo više voleti pravi početak, album '77 na kom je sve bilo obrnuto. On je i u remiksu zvučao kao kanta, međutim ta energija, zarazni refreni, talas nove muzike i Talking Heads pesme kidaju i posle 45 godina. 

 

Nije mi jasno zašto je i to i posle 45 godina dobra ploča? Ja sam prvo kupio Fear of music pa 77 i to je kao bog i šeširdžija po svim parametrima. Remain in Light je preproducirana, 77 zvuči kao kanta, Fear of music je muzički na pola puta i producirana baš kako treba.

Link to comment
10 hours ago, 3opge said:

nista se ne moze porediti sa statusom koji je imala Once in a lifetime, to je bukvalno subliminalna himna jedne generacije.  kad god pomislim na Beograd moje mladosti obavezno cujem i Byrneov glas kako prorokuje: and you may find yourself in a...

Ja se setim velikog odmora u matematičkoj i lika koji prolazi i peva

 

For a long time I felt

without style and grace

wearing shoes with no socks

in cold weather

  • Haha 1
Link to comment
34 minutes ago, Svemir Zeka said:

A jel volite solo Davida Byrnea?

Meni si njegov Rei Momo album i Look into the eyeball (koncerti s Tosca strings) neprevaziđeni. 

Nemam godine da sam mogla live da vidim TH, iako sam ih slušala, ali sam bar ovog uspela, mada bez pratnje npr spomenutih TS.

 

ja mogu da se drogiram slusajuci beskonacno Music for "The knee plays" (1985)

Rei Momo takodje fenomelan

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, ObiW said:

 

Nije mi jasno zašto je i to i posle 45 godina dobra ploča? Ja sam prvo kupio Fear of music pa 77 i to je kao bog i šeširdžija po svim parametrima. Remain in Light je preproducirana, 77 zvuči kao kanta, Fear of music je muzički na pola puta i producirana baš kako treba.

 

Za mene je Remain in light najbolji rad nekog belog producenta ikada. Pri tome smo imali ludu sreću da je izda Jugoton i isporuči odlično narezanu ploču što nije uvek bio slučaj. 

 

Ja to razumem ovako: između producenta i benda mora da postoji razumevanje; on ima luksuz da iz drugog koordinatnog sistema proceni muziku i iz garaže je dovede na nivo studija, a oni treba da ga što više uvuku u svoj film dok se ne oseti delom grupe. 

 

Dan danas, kad slušam taj album, čini mi se da je tek snimljen. 

Edited by April
Link to comment

Pravda za More Songs... koje niko ne pominje. 

Po meni, prvo idu Eno-3, pa prvi, pa prvi živi, pa peti, pa drugi živi...

Ostalo, izvinjavam se kome se sviđa, to je vrlo često i generacijsko pitanje, nikada nisam imao i za mene ne postoje. Znam ih kad su izlazili, preslušavao na preskok i odustao. Tad je barem bila gomila dobre muzike, a sad da se to vraćam, ne pada mi na pamet. 

 

A najdraža ikad, lako pitanje, "Zrikavi i bezbolni" (bio prevod/prepev u knjizi "Zaobilazne strategije", priredili Cicmil/Vejvoda).

Meni jedna od najboljih numera svih muzičkih žanrova, svih vremena.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...