Jump to content
IGNORED

Talking Heads


Indy

Recommended Posts

 

Drago mi je da si pomenuo Naked, na toj ploči su namestili sve kako treba, dobra rulja oko projekta, odličan materijal, baš je mirisalo na novi početak. 

 

Ali jbg, svi ćemo više voleti pravi početak, album '77 na kom je sve bilo obrnuto. On je i u remiksu zvučao kao kanta, međutim ta energija, zarazni refreni, talas nove muzike i Talking Heads pesme kidaju i posle 45 godina. 

 

Hoću da kažem, da to nije TH, i mi bismo bili manje zahtevni. Ali posle onakvog niza od 6 ploča (računam i Stop making sense), kasniji albumi prosto nisu imali šansu. Remain in light u tom smislu je za bend bio i vrhunac i pakao, standard buduće smrti. 

 

Link to comment

najbolji svih vremena. i dan danas ih ponekad poslusam.

danas vise cenim little creatures i true stories. tad mi je bilo mi je  previse poznato meej svetinom i previse na mtv  :isuse:.

television man sam jedno vreme, kao sve tad , slusao nekoliko dana od jutra do sutra.

moj prvi grafit je bio talking heads. prisecam se, promasio sam smer one rupice  koja seje farbu pa je krenulo ono T po licu. 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Djuro said:

Taj Eno je posle svoje vreme traćio sa U2 i Coldplay, tako da pustimo mi te priče i uzivajmo u ovom sto imamo.

 

I najgori album TH je bolji od… aj da ne lajem :D

ma laj bre :D

bolji od ??

Link to comment
4 minutes ago, Djuro said:

Taj Eno je posle svoje vreme traćio sa U2 i Coldplay

U svojoj knjizi "A Year with Swollen Appendices" potanko objašnjava zašto to radi. (Nije teško naslutiti za$to.)

  • +1 1
Link to comment
Just now, Indy said:

U svojoj knjizi "A Year with Swollen Appendices" potanko objašnjava zašto to radi. (Nije teško naslutiti za$to.)


hvala, pogledacu. Mislim, ne kazem da je los pos’o pravio, samo observiram.

Link to comment
7 minutes ago, Djuro said:


hvala, pogledacu. Mislim, ne kazem da je los pos’o pravio, samo observiram.

Ma, OK. U stvari nisam ni siguran da li je bilo u toj knjizi (verovatno) ili u nekom intervjuu, rekao je da mu materijalna sigurnost omogućava da se bavi svojim eksperimentalnim muzikama, instalacijama i sl.

 

A da dodam, premda ne varim Coldplay, a i većinom U2, the Joshua Tree je jak album - u velikoj meri zahvaljujući producentima (Eno / Lanois).

Edited by Indy
  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Indy said:

Ma, OK. U stvari nisam ni siguran da li je bilo u toj knjizi (verovatno) ili u nekom intervjuu, rekao je da mu materijalna sigurnost omogućava da se bavi svojim eksperimentalnim muzikama, instalacijama i sl.

 

A da dodam, premda ne varim Coldplay, a i većinom U2, the Joshua Tree je jak album - u velikoj meri zahvaljujući producentima (Eno / Lanois).


A The Unforgetable Fire? Jesu, oba su vrh brate.

isto kao i coldplayev Viva La Vida. Nema se tu bas puno šta za zameriti.

dapače.

Edited by Djuro
Link to comment
4 hours ago, Jeremija said:

 

Znam na koju pesmu misliš, ali stvarno najveći hit (što se tiče zvaničih lista) im je bila jedna pesma sa Speaking in Tongues.

 

 

 

pa meni je road to ..., i dalje veci hit nego once. nije bolja pesma, ali jeste veci hit. mislim da se to najbolje vidi na byrnovom koncertu na brodveju, ili na nastupima sa st vincent.

Link to comment

nista se ne moze porediti sa statusom koji je imala Once in a lifetime, to je bukvalno subliminalna himna jedne generacije.  kad god pomislim na Beograd moje mladosti obavezno cujem i Byrneov glas kako prorokuje: and you may find yourself in a...

  • +1 8
Link to comment
42 minutes ago, Papovac said:

pa meni je road to ..., i dalje veci hit nego once. nije bolja pesma, ali jeste veci hit. mislim da se to najbolje vidi na byrnovom koncertu na brodveju, ili na nastupima sa st vincent.

 

E, možda i grešim, ali nekako sam godinama (decenijama) stekao utisak da su im, i pored toga što nisu bile posebno uspešne na listama, signture songs ipak Psycho Killer i Once in a Lifetime, a sve ostalo, Burning Down the House, Road to Nowhere, And She Was, Take me to the River, itd... ipak iza.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...