August 16, 2025Aug 16 Author RTV1 Dokumentarac o Džimu Maršalu, najvećem rnr fotografu svih vremena. Na stranu milion stvari koje nisam znao, ali dramaturgija, montaža, partneri, od prijatelja, saradnika, agenata, pa do selebritija sa njegovih fotki, to je sat ipo otvorenih usta i želja da se nikad ne završi. Vratite, nema čak ni mnogo reklama. Emitovano danas u 16h na RTV1
August 17, 2025Aug 17 20 hours ago, April said:RTV1 Dokumentarac o Džimu Maršalu, najvećem rnr fotografu svih vremena.Na stranu milion stvari koje nisam znao, ali dramaturgija, montaža, partneri, od prijatelja, saradnika, agenata, pa do selebritija sa njegovih fotki, to je sat ipo otvorenih usta i želja da se nikad ne završi.Vratite, nema čak ni mnogo reklama. Emitovano danas u 16h na RTV1Hvala ti mnogo za ovo. Prvo odlican film, sam po sebi, kako je poslozen, montaza... Autenticni snimci iz perioda su fantasticni i fantasticno uklopljeni u pricu.Ali on, kakav lik, kakav zivot, kakve fotke! Nestvarno. No glavni utisak su mi reci moje zene dok smo gledali film (inace ima oko i ruku, mnogo dobre fotke pravi, steta sto ne radi vise; ona bas voli ovakvu fotografiju kakvu je Marsal radio) koja kaze: "koga danas ovako da slikas?" Edited August 17, 2025Aug 17 by Sludge Factory
August 17, 2025Aug 17 Sveto trojstvo - automobili, oruzje i foto-aparat, samo mu jedno od ta tri nije pravilo problem, kako je sam zakljucio Zanimljiva zivotna prica, svedok i akter jedne epohe, zahvaljujuci kome mi sada znamo i osecamo bolje duh tog vremena.
August 17, 2025Aug 17 Taj period posle WWII, od 1945. do 2000, ali posebno do recimo 80ih (a jos posebnije od pocetka sezdesetih) je nesto sto nikad nije bilo pre, niti ce se ikad vise ponoviti na ovoj planeti, u svakom smislu i u svim segmentima.
August 17, 2025Aug 17 Author 3 hours ago, Sludge Factory said:koja kaze: "koga danas ovako da slikas?"
August 18, 2025Aug 18 Film o Džimu Maršalu je dokumentarac koji se ni po čemu ne razlikuje od mora drugih biografskih filmova, u par navrata se lutalo u digresiju, a povremeno mi je bio i dosadan, Sasvim druga priča je to što kad zažmurim i pomislim na Dilana, Hendriksa, Džonija Keša, ili još bolje na Majlsa Dejvisa i Džona Koltrejna vidim fotografiju koju je zapravo uslikao Džim Maršal.
August 18, 2025Aug 18 Ima i netacnih tvrdnji, tipa da je Hopper svoj lik u Apokalipsi zasnovao na Marshalu, iako je opste poznato da je Sean Flynn bio inspiracija. Ali dobro, te greske nisu previse bitne, ljudi pricaju po secanju, a ono je varljivo, cesto se malo i filuje da bi bilo zanimljivije. Poenta je u fotografijama kao svedocanstvu jednog perioda. Nikada se nisam udubljivao ko je autor mnogih tih cuvenih fotki (uvek sam mislio da su razliciti fotografi sa istih dogadjaja), a ispalo da je Jim jedno vreme bio number 1 guy za fotkanje. U tom smislu mi je ovaj film dragocen i zanimljiv,.
August 18, 2025Aug 18 @Ras Ne kazem da film pomera granice dokumentaristike, ali meni je bas legao, lepo je poslozen, nije tu bilo nekog iskakanja, prati se njegov zivot hronoloski, jedino je Vudstok izdvojen i stavljen na kraj da poentira pricu o rokenrol fotografu koji je obelezio sezdesete najvise. I proleteo mi je, nisam osetio neki prazan hod ili dosadu. Ne znam na koje digresije mislis, meni je sve bilo zanimljivo, a i imalo je veze sa njim. Svidja mi se sto je licno, subjektivno, svi koji su govorili govorili su iz svoje vizure, bez nekih velikih teoreticara. Lep mi je i detalj sa onom devojkom/zenom koja ga je intervjuisala, a zapravo posle bila sa njim intimna, to je bas sa ukusom prikazano.
August 18, 2025Aug 18 Nije direktno vezano za sam film, ali jeste indirektno. Kad god gledam te stare snimke ili fotografije ljudi sa cuvenih dogadjaja koji su obelezili jedno vreme, uvek se zapitam kakav im je zivot bio posle toga, da li su im se ostvarili snovi barem delimicno i sl.Gledajuci ovaj film zapala mi za oko ova lepa crnkinja. Taman ispod ide komentar o muzici koja vodi preobrazaju licnosti. Mozda je tu upoznala buduceg muza, mozda donela neku drugu bitnu zivotnu odluku...
August 18, 2025Aug 18 Isto, uvek se pitam sta je sa njima i kakav su zivot imali. Pitam se to cesto i za neke statiste po igranim filmovima. Obicno za te starije konstatujem da su pokojni, a ako se pojavi neko dete racinam koliko sad ima godina otprilike ako je zivo.
August 18, 2025Aug 18 Obicno ze pitam jesu li zaboravili da su bili deo istorije, samleo ih zivot i svakodnevne brige...kao i da li ih je to iskustvo promenilo.Imam utisak da bih svakog dana bila svesna cinjenice/iskustva da sam bila na nekom koncertu od ovih koji se pominju u filmu i toga kakvo je blago i privilegija u pitanju
September 1, 2025Sep 1 KOLEKCIONARKA/ Romer 1967, subota rts 2, možete vratiti unazad. Ko voli filmove unutrašnje naracjje. Prelep ambijent francuske obale, vreme seksualnih sloboda, mladi koji filozofiraju o životu... Samo za nostalgične. Meni je lepo legao
September 1, 2025Sep 1 jutros u 4:20 na viasat kinu bila je "Mrs Henderson presents" sa bob Hoskinsom i džudi Denč. prelep film zavrtite.
September 21, 2025Sep 21 Nije TV vec youtube, ali jeste film koji se retko emituje, a vredi da se pogleda
Create an account or sign in to comment