Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

Skoro je bio, ne znam moze li na netu da se nadje, dokumentarac iz valjda sedamdesetih. Slobodan Cica Perovic seda u auto i obilazi Tursku, Iran, mislim da je stigao do Indije. Zove se nesto tipa Put oko sveta.

Lep portret i glumca, ali i tih lokaliteta koje je obisao...Neko drugo vreme.

 

Edited by Stela
Link to comment

jedan od jacih delova snimano u bgdu i plan je da mu se posalje telegram gde god, da se vrati treba nesto da nastavi da snima, pa ce jedan da kaze ma kakav telegram, njega ne mozes naci ni u beogradu, a kamoli u indiji

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 19.11.2023. at 18:19, Stela said:

Skoro je bio, ne znam moze li na netu da se nadje, dokumentarac iz valjda sedamdesetih. Slobodan Cica Perovic seda u auto i obilazi Tursku, Iran, mislim da je stigao do Indije. Zove se nesto tipa Put oko sveta.

 

 

 

Put oko sveta za 380 dana. Ovo je samo mali deo:

 

 

  • +1 1
  • Hvala 4
Link to comment

@Stela :happy:

 

Put oko sveta za 380 dana (prvi deo)

 

Put oko sveta za 380 dana (drugi deo)

 

Put oko sveta za 380 dana (treći deo)

 

Quote

Na „put oko sveta za 380 dana” Cica Perović je išao sam sa svojim vernim automobilom marke Opel komodor 1971. godine.

Bio je i sam svoj snimatelj, dakle glavni lik i iza i ispred kamere, dok su epizodisti bili putevi, lica, predeli i kulturne znamenitost sa pet kontinenata.

Fim je montiran u saradnji sa televizijskim rediteljem RTB-a Arsenijem Jovanovićem i urednicom Zorom Korać.

Glas naratora, takođe, pripada Cici Peroviću, dok se on pritom obraća, ne televizijskom gledaocu, već kolegi glumcu Zoranu Radmiloviću tokom vožnje po Beogradu.

 

Dokumentarac započinje na setu snimanja TV filma „Paviljon br. 6”, gde dva glavna glumca, Cica Perović i Zoran Radmilović, igraju doktora i njegovog psihijatrijskog pacijenta. Po završetku radnog dana njih dvojica izlaze iz „bolnice”, sedaju u Cicin auto i kreću u kafanu. Za njima istrčava jedan od „glumaca-pacijenata“ i traži da krene s njima, našta mu „doktor“ odgovara: „Ajde nazad u ludnicu“.

Cica i Zoran odlaze autom, ali ne staju kod kafane, već nastavljaju da se voze oko Beograda. Cicu položaj za volanom podseća na vožnju po belom svetu od pre godinu-dve i žaleći što se Zoran nije usudio tada da mu pravi društvo, otpočinje svoju priču o onome što je video i doživeo za puta.

 

 

  • Hvala 7
Link to comment
58 minutes ago, Stela said:

Izgleda da taj serijal ima vise delova, ovaj nisam gledala, a volela bih :).

 

 

Imaju sve tri epizode na RTS Planeti:).

  • Hvala 5
Link to comment
47 minutes ago, morgana said:

nije film ali je za nepropustanje - dokumentarac o hrvatskom i  jugoslovenskom dizajnu 'moderna vremena' srijedom u 20:15 na hrt1. prva epizoda prikazana je sinoc.

Video sam ovo danas i bukmarkovao.

Taman sam završio sa Betonskim spavačima, Splitom i Skopjem u prethodna dva dana. Čak sam i Gasera privezao za ekran uz onu epizodu o spomeniku na Petrovoj gori i objektima u Komrovcu.

  • Wub 1
Link to comment
9 hours ago, notenoughreasonsforclaire said:

 

Imaju sve tri epizode na RTS Planeti:).

Upravo odgledala 2 epiode. Ne znam šta bih rekla, osećanja su mi malo pomešana. S jedne strane, toliko dugo putovanje, a jedva 2 sata programa, s druge strane, njegov divan glas i duboko promišljanje o putu kojim ide. 

Malo mi je žao što nas ne obaveštava kako ga služi auto, da li je imao neki peh sa gumama, motorom, gde je spavao, kakav je smeštaj i sl.

Naravno, dripci sa rts-a su isekli odjavne špice, tako da nemamo nikakve tehničke informacije., niti znamo ko je finansirao sve ovo. Čak i 1971.g, ovakvo putovanje mora da je poprilično koštalo.

 

Slika Kabula, vozi preko trga i okolne zgrade, jbt, tamo vreme uopšte ne ide našim tempom. Samo promeniš vozila i sve je isto.

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, Ras said:

Video sam ovo danas i bukmarkovao.

Taman sam završio sa Betonskim spavačima, Splitom i Skopjem u prethodna dva dana. Čak sam i Gasera privezao za ekran uz onu epizodu o spomeniku na Petrovoj gori i objektima u Komrovcu.

 

planiram da obidjem sve lokacije na koje upucuju betonski spavaci. prije korone bila sam u makarskoj, vidjela motel kod trogira i obisla split 3. 

 

u splitu 3 bih mogla da zivim. blokovi na moru, 2u1 :wub:

 

ali odmaraliste u makarskoj... i sam objekt i okruzenje i humanost te arhitekture.

 

mnogo smo jadni danas.

 

 

Edited by morgana
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...