Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

Mrzim Lajbah zbog prepotencije koju su emitovali nekada i sada (osim perioda kada je Anja Rupel gostovala na par stvari), Sve ostalo je samo za djubre.

Ali to doživljavanje njih kao fašističkog performansa je prilično glupo i nedoraslo i tada, a sada posebno.

Njima je jedino bitno bilo da budu različito prepoznati, slušani, posećeni i plaćeni. Ostvarivali su to svo vreme na meni glup i neinteresantan način tada, a sada kad ugledam na TV-u samo prabacim kanal.

 

A sada su mi stvarno jadni starci :

- jedan pobegao za Bg.  u mercedesu punom knjiga, pobegao od poreza i EU taksi (našao gde da beži mamu li mu separatističku),

- drugi valja nekakve fotomonografije i to valja starcima poput njega kao nekakvu utehu,

- ostali samo pardaju po TV-u i trabunjaju o nekoj "svojoj misiji" i misionare kod zabludele dece...

Nema tu onoga što je najbitnije za muziku, NEMA ŠTA da se sluša više.

  • +1 1
Link to comment

Valjda je umestnost takva da je svako dozivljava na svoj način. Tako i medeni moźe sasvim legitimno da ih takvima doźivljava.

A i ne mora.

Meni oni nikad nisu bili interesantni, za razliku od npr. Ramštajna.

  • +1 1
Link to comment

@April @zmanic Идентично сам мислио о њима. Као о сувише претенциозном бенду. Док нисам погледао тај филм из 1988-е. Међутим, у филму експлицитно и недвосмислено се сами одређују тако како сам написао. Филм није пропаганда против њих, допуштено им је да се изразе и објасне своју уметност. Наравно, изговарају гомилу претенциозних фраза, али свака од тих фраза је експлицитно фашистичка. 

Link to comment
47 minutes ago, zmanic said:

Mrzim Lajbah zbog prepotencije koju su emitovali nekada i sada (osim perioda kada je Anja Rupel gostovala na par stvari), Sve ostalo je samo za djubre.

Ali to doživljavanje njih kao fašističkog performansa je prilično glupo i nedoraslo i tada, a sada posebno.

Njima je jedino bitno bilo da budu različito prepoznati, slušani, posećeni i plaćeni. Ostvarivali su to svo vreme na meni glup i neinteresantan način tada, a sada kad ugledam na TV-u samo prabacim kanal.

 

A sada su mi stvarno jadni starci :

- jedan pobegao za Bg.  u mercedesu punom knjiga, pobegao od poreza i EU taksi (našao gde da beži mamu li mu separatističku),

- drugi valja nekakve fotomonografije i to valja starcima poput njega kao nekakvu utehu,

- ostali samo pardaju po TV-u i trabunjaju o nekoj "svojoj misiji" i misionare kod zabludele dece...

Nema tu onoga što je najbitnije za muziku, NEMA ŠTA da se sluša više.

 

 A jesi bio nekad na njihovom koncertu?

Link to comment

Jesam u Nišu, ali je to bilo kasno. Mislim počerkom ovog veka.

Svi su uokolo padali u nesvest, ja izašao posle 30-40 minuta.

Edited by zmanic
Link to comment
1 hour ago, Duhovnost, ljubav i med said:

@April @zmanic Идентично сам мислио о њима. Као о сувише претенциозном бенду. Док нисам погледао тај филм из 1988-е. Међутим, у филму експлицитно и недвосмислено се сами одређују тако како сам написао. Филм није пропаганда против њих, допуштено им је да се изразе и објасне своју уметност. Наравно, изговарају гомилу претенциозних фраза, али свака од тих фраза је експлицитно фашистичка. 

 

Ukratko: umetnička grupa koja se celom dužinom trajanja projekta bavi dekonstrukcijom zapadnom konzumerizma i dehumanizacijom sveta ne može biti fašistička - upravo je obrnuto. Sredstva koja pri tom koriste ti samo tumačiš površno. 

 

Mogu ti biti dosadni, mogu ti biti neprijatni, ali nikada ne mogu biti promoteri fašizma.

  • +1 5
Link to comment

@April Ма ја никоме не браним да се промени, да сазри, научи, да промени уметнички концепт бенда, нити бих било кога осуђивао за ставове из адолесценције. Али чињенично 1980-тих су били фашистичка група. Можда то више нису били 1990-тих и 2000-тих, нисам пратио, ја само говорим о њиховом светоназору из 1980-тих, из филма који сам гледао својим очима у којем се 95% времена они сами представљају, што кроз уметност, што кроз разговоре.  

Link to comment
2 hours ago, igoraki said:

Ako može prevod, šta je svetonazor?

Скуп уверења о свету око себе. Бар мислим да је то то. Узгред, филм је неко поставио и на јутуб.

Screenshot_2023-02-18-16-27-21-474_com.google.android.youtube~2.jpg

Screenshot_2023-02-18-16-28-06-445_com.google.android.youtube~2.jpg

Screenshot_2023-02-18-16-28-11-357_com.google.android.youtube~2.jpg

Screenshot_2023-02-18-16-28-17-898_com.google.android.youtube~2.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...