Jump to content
IGNORED

Djokovic - Nadal, finale RG 2012


Ros

Recommended Posts

Ako se sećaš, sve se skupilo u tom meču, tj posledice pobede su bile: rekordan broj vezanih pobeda (duvaj ga Tipsare za ono povlačenje!), prvo mesto na turu, da ne govorim da je ulog bio i finale RG-a i da je protivnik bio Feder. Drugim rečima, ogroman pritisak, najveći ubedljivo do tog dela sezone.
sve potpisujem, na isti nacin sam i ja vidio taj poraz. sto se bolda tice, od tog trenutka mi je Najisfoliraniji izrazito antipatican. missim, navijam ja za njega (jer sam nacionalisticki ljakse - zbog zastave), ali ga bas ne volem.edit: posto sam, u svojoj prostoti, lako zasjenjen jednostavnim objasnjenjima, i ja bih nesto volio da vidim onog voodoo doktora ponovo u Djovakovom boksu. je li se ikad culo zasto je stvarno pukla tikva? Edited by Pantelija jr
Link to comment
  • Replies 554
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    88

  • freakns

    48

  • dùda

    30

  • Max Morlock

    27

pisao sam vec o tome cini mi se. malo pritisak, malo mraka, malo rodzerov najbolji mec na sljaci i nakupilo se. i pored toga je novak mogao to da odvede u pet setova...ja nikako da prezalim taj mec ( zbog nekih drugih razloga <_<) a i zbog toga sto sam siguran da bi dobio nadala u finalu.dr je otisao posle w i odmah je poceo pad. neverujem da bi bas bio neporazen do kraja ali se lepo videlo na sta je novak licio na kraju sezone.
Kakav pad, osvojio Montreal i USO posle njegovog odlaska i to u velikom stilu :)
Ako se sećaš, sve se skupilo u tom meču, tj posledice pobede su bile: rekordan broj vezanih pobeda (duvaj ga Tipsare za ono povlačenje!), prvo mesto na turu, da ne govorim da je ulog bio i finale RG-a i da je protivnik bio Feder. Drugim rečima, ogroman pritisak, najveći ubedljivo do tog dela sezone.
Prvo mesto, finale itd je bio ulog i na Vimbldonu, pa je pobedio i to na svojoj najlošijoj podlozi, Federer je jednostavno bolje odigrao taj dan i ne treba tu puno mudrovati :)
Link to comment

pre svega sam mislio na turnire posle uso. ne znam dal' se secate ali prosle godine do tog polufinala rg nije prosao ni jedan dan da ne kazem sat a da se nije spominjao taj niz i svi moguci i nemoguci rekordi u vezi toga. cenim da je i novaku dokurcilo i da je posle toga pozeleo da izgubi finale npr. rima ili madrida samo da ne bude takvog pritiska na njega. a federer koji u poslednjim godinama ima za motivaciju samo da skenja ostalima moguce rekorde se bas naostrio na taj mec. na tom w veliki posao novaku je napravio conga izbacivsi federera. nesto mislim da bi se novak tada dobrano namucio protiv svajcarca da je doslo do tog duela.

Link to comment
Prvo mesto, finale itd je bio ulog i na Vimbldonu, pa je pobedio i to na svojoj najlošijoj podlozi, Federer je jednostavno bolje odigrao taj dan i ne treba tu puno mudrovati :)
Lepo si zaboravio rekord o kome se najviše pričalo i o čuvenom nizu o kome je samo Novaku postavljeno trilion jedno pitanje, pa dokle, pa kako, pa šta, pa kad će kraj, itd, itd. Na RG je bilo u opticaju mnogo više, i pritisak je bio veći, to je to. I možda je baš zato i dobio wimbledon, jer je sve to prestalo na RG-u. Feder jeste odigrao bolje, ali opet smo kod zamene teza, pitanje je zašto ga Novak nije počistio kao što je čistio Nadala koji je u tom periodu igrao sva živa finala protiv Novaka - i redovno gubio, dakle, bio je u boljoj formi od Federa. Faktori oko same igre povezani sa psihom, samopouzdanjem i sl utiču na to kakav će tenis neko da odigra, i ako ih taj neko prevaziđe, ima veće šanse. Novaku se sve raspalo u tom meču i malo je pobegao od svoje dotadašnje forme, još mu se zalomilo da ovaj odigra fenomenalno i sayonara. To je naravno moje viđenje, kao i to da se sreo sa Federom u drugom kolu na tom RG-u - da bi ga rastavio.
Link to comment
pre svega sam mislio na turnire posle uso. ne znam dal' se secate ali prosle godine do tog polufinala rg nije prosao ni jedan dan da ne kazem sat a da se nije spominjao taj niz i svi moguci i nemoguci rekordi u vezi toga. cenim da je i novaku dokurcilo i da je posle toga pozeleo da izgubi finale npr. rima ili madrida samo da ne bude takvog pritiska na njega. a federer koji u poslednjim godinama ima za motivaciju samo da skenja ostalima moguce rekorde se bas naostrio na taj mec.
Odgledaj ponovo polufinale/finale Rima i Madrida, ne bih rekao da liči na nekog ko želi da izgubi ;)
Link to comment

ko je mislio da djokovic moze ponoviti proslu sezonu taj nema veze o sportu. doslo je do zamora materijala tj tela.otud i pad koncentracije. nemoguce je odrzati taj nivo fizicke spreme dve godine za redom. verujem da je doslo do pada u igri i broju pobeda svih tih tenisera posle "rekordnih" sezona. tu djokovic sigurno nije iznimka. valda postoji neka statistika o tome. jednostavno kao dan, pad fizicke spreme= pad koncentracije. djokovic je prosle sezone iscedjen kao limun. da ne osvoji vise ni jedan turnir do kraja sezone, australija je dovoljna. bice naravno i ove godine jos titula ali prosla sezona je neponovljiva. ogroman je to broj meceva skoro bez odmora. svaki turnir sa max brojem meceva.

Link to comment
slazem se sa dudom. novak ni do smrti dede nije bio bas 100% u mecevima i to se vrlo dobro videlo. ja opet moram da kazem da otkad je raskinuo sa cetojevicem malo po malo novak srlja. sve je nesto mrzovoljan, sve mu smeta, one gestikulacije 'koliko moj protivnik ima srece..' i sirenje ruke, onda ironicni osmesi itd. pocinje to vec da malcice iritira. ne kazem da bi on to prestao da radi da jos uvek radi sa doktorom, ali bi ga ovaj u velikoj meri fokusirao i smirivao pred mec.ne slazem se da je conga odigrao najbolji mec u karijeri protiv novaka. ni blizu. da je odigrao slistio bi novaka u tri seta. ne moze neko odigrati najbolji tenis u karijeri i to da igra dva postena seta.meni ne smeta kako je izgubio poslednji poen. nek je rizikovao, nek rizikuje i dalje. za to trebaju muda i za to mu svaka cast.
jebo te Cetojevic vise!jeste vi bre svi pobenavili ili sta je s vama? aj priznaj da gledas spanske serije i places sa glavnim junacima? a za Tsongu mozes da se slazes ili ne slazes, ali kada covek iz sve snage opali u liniju, ja ne znam sta to Novak ili bilo ko drugi moze da uradi pa da stigne?
Stvarno umeš da preteraš sa izjavama. ;) Polufinale wimbledona sa Federom je dovoljan argument.Niko ne spori da ga je pobedio bolji, pitanje je da li Novak igra najbolje što ume i ako ne, zašto ne, a realno, msm da je jako jako očigledno da ne igra kako ume, tj mentalno nije stabilan kao pre, mnogo neiznuđenih grešaka, ponašanje na teranu kao pre Novaka od prošle godine kada toga praktično nije bilo ili je bilo jako malo. Ne kažem to samo zbog poraza u finalu, to je evidentno mesecima unazad. Jednostavno neretko liči na Tipsara iz "što nisam u hotelskoj sobi za Warcraftom" faze.
ako mislis na Tsongu, onda je u pitanju cetvrtfinale Wimbledona, i ne, nije tada odigrao bolji mec. a ako je neko sposoban da vrati 0-2 u setovima protiv Federera na travi, kako to ne moze da naudi Novaku na sljaci?takodje, jako mi je cudno da neko ko igra tenis kao Tipsarevic iz Warcraft faze uzme AO i odigra finale RG.
ko je mislio da djokovic moze ponoviti proslu sezonu taj nema veze o sportu. doslo je do zamora materijala tj tela.otud i pad koncentracije. nemoguce je odrzati taj nivo fizicke spreme dve godine za redom. verujem da je doslo do pada u igri i broju pobeda svih tih tenisera posle "rekordnih" sezona. tu djokovic sigurno nije iznimka. valda postoji neka statistika o tome. jednostavno kao dan, pad fizicke spreme= pad koncentracije. djokovic je prosle sezone iscedjen kao limun. da ne osvoji vise ni jedan turnir do kraja sezone, australija je dovoljna. bice naravno i ove godine jos titula ali prosla sezona je neponovljiva. ogroman je to broj meceva skoro bez odmora. svaki turnir sa max brojem meceva.
pa vidis da ljudi to nece da razumeju. srpska posla, sta ces... sto je najgore, niko ovde ne tvrdi da je NJole odigrao najbolji mec u karijeri protiv Nadala, ali nema jednostavnog odgovara na pitanje "a zasto nije" i to je ono sto niko nece da razume... jednom je nemotivisan, drugom je nekoncentrisan, trecem fali Cetojevic... strasno
Link to comment

Nije Novak odigrao najbolji mec u karijeri protiv Nadala ali nije ni Nadal odigrao svoj najbolji mec.Nije nemoguce da je svemu malo doprinelo i tata Srdjanovo sabanisanje.

Link to comment

kad se već poteže prošlogidišnje sf pariza da i ja dodam svoje mišljenje.sve što je rečeno o pritisku, nizu, rekordima, itede, stoji, naravno.ipak, po meni je najbitniji faktor činjenica da je meč počeo kasno i da je novaku bilo jako važno da u tom danu završi meč (a feder nije devilder <_< ) i da je zbog toga potpuno pogrešio u taktici.naime, novak je brzao, hteo je napucavanjem da dobije odličnog feda, umesto da igra strpljivo, na bh, što je ranije radio.napucavanje je za feda dušu dalo, još kad ga je potrefila super forma i motivacija, pobeda je bila gotova stvar.novak je posle rekao da mu je pre svega žao što je izgubio četvrti set (opet izgubio servis za set) jer da ga je dobio, peti set bi se nastavio sutradan i on bi imao veće šanse za pobedu.nije slučajno on to rekao, tačno je znao gde je pogrešio.što se tiče forme i zamora materijala, potpuno bih se složila.mislim da je novaku potrebna malo duža pauza, zato nisam preterani optimista za ono što sledi uskoro.

Link to comment
takodje, jako mi je cudno da neko ko igra tenis kao Tipsarevic iz Warcraft faze uzme AO i odigra finale RG.
Kada ovako jeftino genralizuješ, stvarno nema smisla pričati sa tobom. Niko nije rekao da stalno tako igra/izgleda, ali na momente (po meni - nezanemarljivo često) definitivno da, i sigurno češće nego prošle sezone. Zašto je to tako - u to ne ulazim, mogu samo da nagađam kao svi mi ovde.Što se tiče Conginog najboljeg meča karijere, ja sam eto ubeđen da je taj protiv Federa ako ne najbolji, a onda bolji od ovog vs Novaka u smislu njegove igre.I guess we 'll never know. :(
Link to comment
jebo te Cetojevic vise!jeste vi bre svi pobenavili ili sta je s vama? aj priznaj da gledas spanske serije i places sa glavnim junacima? a za Tsongu mozes da se slazes ili ne slazes, ali kada covek iz sve snage opali u liniju, ja ne znam sta to Novak ili bilo ko drugi moze da uradi pa da stigne?
opaljuje on takve i protiv bogomolova i kukuskina, jesu li i ti mecevi onda najbolji njegovi u karijeri? ne moze se reci da mu je to najbolji mec u karijeri kad je dva seta izgubio sa 6-1.ako se dobro secam conga je mnogo bolje odigrao protiv novaka na ao onda kad ga je izbacio u qf. Edited by 189-
Link to comment
opaljuje on takve i protiv bogomolova i kukuskina, jesu li i ti mecevi onda najbolji njegovi u karijeri? ne moze se reci da mu je to najbolji mec u karijeri kad je dva seta izgubio sa 6-1.ako se dobro secam conga je mnogo bolje odigrao protiv novaka na ao onda kad ga je izbacio u qf.
Protiv bolesnog protivnika je lako odigrati dobro, dok se Novaku nije slošilo, nije Tsonga mogao da se sastavi :)
Link to comment
pa eto i conga se nije kretao u poslednjem setu. u prvom takodje nista nije mogao. kako to onda moze biti najbolji njegov mec u karijeri :D
A drugi je bio brejk zaostatka i 40:00. ( brejk loptu za dupli brejk ne spominjem ) Mogao je igrati kao sam Sveti Petar ali bez Novakove obilate pomoći ne bi izvukao taj gem a zatim i taj set i onda bi pričali o bledoj Tsonginoj partiji koji je izgubio meč još u svlačionici.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...