Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Auh pašteta od pileće džige je ispala bogovski. To će da bude starter za goste večeras. Glavno jelo će da bude ribić na kajmaku, on realno ispadne uvek ko u kafani al za krompir nisam maher. Kontam da ga prvo skuham al dente, 70% deblje pljoske, 30% sitnije komade, pa prvo njega metnem u rernu a posle dodam meso, saft i kajmak za poslednjih 20ak minuta.

Ako neko ima bolji predlog nek se ne ustrucava.

Salata mix zelenih i ljubičastih, standard beli dressing plus seme maka. Jean Georges hvala ti na knjizi :wub:

Sinoć sam spravio ginger syrup, mixaće se ginger margarite a za posle vinčeko.

Mislim da će ovo grožđe što stoji na stolu ići super sa paštetom na tostu, malo žalfije preko.

 

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, JakeBlues said:

Ragu bolonjeze, dugokrčkajući.  Crveni luk baš i nije po p.s., ali se nadam da time nisam prouzrokovao iznenadnu smrt nekog italijanskog kuvara. :)

 

IMG-20220929-135358.jpg


IMG-20220929-174152.jpg

 

Nek crkne, a da si nam ti živ i zdrav!

  • Haha 1
Link to comment
On 29.9.2022. at 17:59, JakeBlues said:

Ragu bolonjeze, dugokrčkajući.  Crveni luk baš i nije po p.s., ali se nadam da time nisam prouzrokovao iznenadnu smrt nekog italijanskog kuvara. :)


živ sam, mi italijani ne pravimo neku veliku razliku između žutog i crvenog luka. :fantom:

šalim se, pravimo. samo pravi za ragu jeste crvenkasto-ljubičanstveni, Cipolla di Cannara
cipolle-rosse-cannara.thumb.jpg.6a508476

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...