Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Sam pravim, na terasi svojoj. 

Spasio sam od bacanja u djubre jedan gornji element od prosle visece kuhinje, zasrafio tri kuke na koje okacim pancetu i gronik/guanciale da se suse odn. sazrevaju.

 

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment

U Italiji se svadjaju koliko ide jaja a koliko pecorino sira na 100 gr paste za karbonaru, da li idu cela jaja ili samo zumanca, ili recimo dva cela jaja i jedno zumance... i tako na tu temu... Naravno, svaka kuca ima svoj recept i samo je on pravi i autentican... :)

 

Cesto se umesto pecorina koristi parmigiano jer je popularniji i sire dostupan.  Negde se ovi sirevi mesaju u odnosu 50:50 za carbonare. Generalno ni to se ne smatra grehom. 

 

E onda dolazimo do pavlake za kuvanje koju cesto dodaju u restoranima van Italije, kako bi sos bio kremastiji. E to je vec greh. Na to svaki cestiti italijan koluta ocima i gleda u pod... :)

Ima cak i varijanti s belim lukom, gde se ubaci onako ceo spljeskan cen belog luka dok se przi gronik, pa se na kraju przenja beli luk izvadi i baci (sluzi samo da prenese svoju aromu u ulje)... e na to vec ide ona izreka: kad neko stavi beli luk u carbonare jedan italijanski kuvar, negde u svetu, iste sekunde dobije infarkt i umre :)

 

Ja sam pak jeo varijantu kojoj se pred kraj przenja gronika, kad se vec iskljuci ringla i to krene da se hladi, doda par kapi ulja sa aromom tartufa... Priznajem da nije bilo lose.

  • +1 8
  • Wub 1
Link to comment

Ja se kod karbonare držim klasike - 2+1 što se jaja tiče, samo slanina, sir i to je to. I oni malo vode od kuvanja pred kraj prženja slanine, da da malo gustoće taj skrob.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...