Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

18 hours ago, Jumanji said:


 

 


Ma de kakva tortura, prvi put te pitam.

Izes recept bez fotke, to obicno i ne citam na netu. Tvoj izbor naravno.

Hvala, prepostavila sam, jednom sam pravila slicno samo dodala i tikvice.

 

 

 

mislila sam na opstu ,,obavezu,, postovanja slika jer ovde vise niko ne postuje bez slike a evo ja bih prva  ne gledala vise onoliko npr reneovog mesa...vise ni ne otvaram kad vidim ko postuje jer znam da je neka dosadna mesina u pitanju...nije vise zanimljivo..

 

 

 

a za ustipke,da moze tikvica samo sad nije u sezoni.. a moze i neki sir tipa feta/zlatarski,mladi luk..

  • Tužno 1
Link to comment

Khmm, ja se izvinjavam ako remetim veganski kosmicki poredak ali ovde ipak ima mesa. Pohujem curetinu i tikvice, supa, pire krompir i cips od batata,pecene paprike u balzamiku etc..

cTse5JR.jpg

Edited by Haralampije
  • +1 4
Link to comment
On 4.4.2021. at 15:03, Haralampije said:

 

cTse5JR.jpg

Imam takav tiganj (ne znam baš je li marka ista) ali nisam nikad u njemu pohovala već samo grilujem. I inače tako praktikuješ pohovanje mesa ili slučajno ispalo? 

Da znam da li da probam sledeći put.

Link to comment

supicu sa sargarepicom,crvenim socivom i suvim suncanicama i slozenac od piletine i kopriva :D preliveno mileramom i rendanim sirom pa zapeceno u rerni i uz to domace kozije kiselo mleko

Link to comment

mnogo dobro sve ispalo,posebno sto je slozenac izmisljotina...prevazilazim sebe,if i may say so myself  :fantom:

Edited by ivy
Link to comment

pristavio škembiće, sa idejom da sutra bude makedonska škembe čorba za ručak.

 

škembići fino sređeni, beli, mirišljavi.
dok sam ubacivao korenasto povrće i začine u drugu vodu, pade mi na pamet da dodam i komad korena đumbira. nisam sklon takvim eksperimentima, ali nekako mi ide to zajedno. eno ga sad, odlično miriše.
đumbir svakako izgubi svu oštrinu kad se dugo kuva, valjda neće da napravi problem. to povrće i začine posle svakako bacam, a za čorbu pravim novu osnovu od luka i povrća, deglaziram vinom, pa nalijem sa malo supe i dodam škembiće.
 

ako đumbir ipak prevlada, promeniću plan, pa ću da okuvam neku aziju sa tim škembićima. malo star anisa i dobar soja sos ima čudo da naprave.

  • +1 1
Link to comment

Slobodno sve sto ovde jedemo moze da se transformise u kinesko :) Jeo sam kod kineza tripice a bome i svinjska crevca i sve bilo bogovski, naravno ako imas afinitet ka jako zacinjenim iznutricama :D Danas zvali iz kasapnice, narucene tripe me cekaju i evo ih, malo da ih probarim pa u zqamrzivac, bice za dva rucka

 

zfu0Px4.jpg

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...