Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

pravili su se biskviti i pre papira. dobro naćapaš tepsiju puterom, pospeš brašnom ili još bolje mlevenim keksom i otreseš višak. biskvit ispečeš, oštrim nožem odvojiš vertikalne ivice, prevrneš, a pleh pokriješ kuhinjskim krpama umočenim u ledenu vodu. tako 2-3 puta i biskvit sklizne. tako se vadi kuglof iz modle i razne kore pečene u plehovima sa talasastim ivicama. važno je da nema nepodmazanih delova za koje bi se biskvit zalepio i cela operacija bila ugrožena.

Link to comment

jeste, moze i bez papira, al ja koristila papir. istresla na pleh na kome bio drugi papir (da se ne zalepi za pleh, celu sam operaciju izvodila odmah po vadjenju iz rerne, jer se vrela kora zaliva burbon kafom), pleh na tepsiju, obrnula, odlepila papir sa dna kore, onda opet tepsija preko kore, prevrnula sve sa plehom i elegantno vratila.

Link to comment
pravili su se biskviti i pre papira.
e pa jesu, nego odavno pre ovog papira za pečenje je tu bio skicen papir, a može i cvećarski, samo se vodi računa da sjajna strana ide do test, dobro se namasti i divotanego pretpostavlja da je cmrlj mlada i moderna domaćica koja nume bez papira :Da bogme, kuglof je umeo i da pukne prilikom vađenja iz kalupa ....zato silikon rulz
Link to comment
e pa jesu, nego odavno pre ovog papira za pečenje je tu bio skicen papir, a može i cvećarski, samo se vodi računa da sjajna strana ide do test, dobro se namasti i divotanego pretpostavlja da je cmrlj mlada i moderna domaćica koja nume bez papira :Da bogme, kuglof je umeo i da pukne prilikom vađenja iz kalupa ....zato silikon rulz
svashta, pekle se kore na namashcenu politiku. ko da ne znate :lolol:
Link to comment

moje prvo kulinarasko dostignuce u 2013upravo napunio plasticno burence od 20 litara sa svezim kimchijemljut, smrdljiv, pravi! ko prezivi, pricace! jedemo ga za bozic! srbija do pjongjanga!

Link to comment

kimchi je bre kiseli kupus srbski samo narokan sa belim lukom ljutom paprikom tucanom i dzumbiromznasi ko juzna pruga ali mnooooogo brza, ko samsung.nego OT - napunio sam lonac sa suhim rebarcima i spic rebrima, sad cu da stavim na 3 od 9 podeoka i idem da spavam, ako zapalim kucu nek ide zivot

Link to comment
ne pada mi napamet da palim sporet sledecih 10 dana.
nego OT - napunio sam lonac sa suhim rebarcima i spic rebrima, sad cu da stavim na 3 od 9 podeoka i idem da spavam, ako zapalim kucu nek ide zivot
brzo prodje deset dana :lolol:
Link to comment

brzo, kod stoke koje ne drzi do slova.... imam glavicu kelja na terasi i crveno socivo u ormanu, ziv nisam da probam da spojim i u sve to rknem neku suvetinu skuvanu....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...