Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Pileća krilca marinirana u slatko-kiselo-ljutom sosu (džem od šljiva, garam masala, sitno seckana crvena kisela paprika, super ljuti teksaski hot'mothafucka'sauce), restovan krompir sa šargarepom, grašak na belo (gust, sa pavlakom za kuvanje).Edit: umalo da zaboravim juhu sa domaćim griz knedlama...

Edited by historian
Link to comment
stepeni. ne znam shortcut za malu kuglicu.
ne znam. ja u rerni meso pecem na maloj temperaturi. mislim da nikada u zivotu nisam ukljucio rernu na jace od 220, da budem iskren nisam ni znao da moze na jace
Link to comment
ne znam. ja u rerni meso pecem na maloj temperaturi. mislim da nikada u zivotu nisam ukljucio rernu na jace od 220, da budem iskren nisam ni znao da moze na jace
šporet mi je malo prastar pa moram da stavim jaču temperaturu bar dok se ne zagreje lepo. posle smanjim. idem da vidim šta se dešava. :)
Link to comment

dakle, u pleh stavio crveni luk, krompir, silju papriku, sargarepu, celer, i kockice svinjskog buta uvaljane u mesavinu bibera, soli, kajen pepera i malo cajun mesavine. nauljio, podlio povrcnim bujonom i malo posuo zalfije. zatvorio folijom, u rernu na 180c. vidimo se za dva sata i 15 min

Edited by assück
Link to comment

ispalo je dobro, ako smem da pohvalim, obzirom da sam uvek skeptična prema svinjskom mesu.malo sam utrljala u šnicle neku ''so za omekšavanje mesa'', možda je pomoglo a možda i ne.hardver: onaj ''cobalt'' pekač by Metalac što se dobijao za smešne pare u Idei ako nakupiš markice :ss1:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...