Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

samПослато са GT-I9000 користећи Тапаток 2
daj recept, al' ako imaš neki precizan. meni nekoliko puta davali kao proverene recepte, sve nešto ofrljoke.il' sam ja antitalent za te knedlice, il' nisam imala pravi recept :dry:
Link to comment

heh, nemam ti ja recept, kod mene sve ide odokativno. Elem jaje, dve trećine pšeničnog griza, jedna trećina kukuruzne palente i sitno seckani peršun. Umutum celo jaje, pa dodajem naizmenično griz i palentu, dok ne dobijem neku srednje tvrdu masu, i onda obavezno u vrelu supu koja ključa. i mora da uspe

Link to comment
heh, nemam ti ja recept, kod mene sve ide odokativno. Elem jaje, dve trećine pšeničnog griza, jedna trećina kukuruzne palente i sitno seckani peršun. Umutum celo jaje, pa dodajem naizmenično griz i palentu, dok ne dobijem neku srednje tvrdu masu, i onda obavezno u vrelu supu koja ključa. i mora da uspe
hm, verovatno padam na ovome
Link to comment

moj recept, ako pitas za griz knedle:jaja , griz, so,malo bibera, pomesati da bude onako redje, ne da curi ali ni da moze da se odmah radi...i ostaviti da odstoji pola sata do sat, posle toga jos jednom promesati i voila knedle se ne raspadaju, ne budu tvrde iznutra..persun, vegeta, bluk ili sta vec volis opciono..

Link to comment

ja prvo umutim belanca (samo sa viljuškom, ništa fensi), pa kad se malo podignu, ubacim žumance, to sjedinim, posolim, i onda dodajem griz dok ne budu te neke srednje gustine™i u ključajuću supu

Link to comment

na jedno srednje jaje 6 ravnih supenih kašika griza. tako su me učile babe.ja pravim odokativno jako tvrde knedle, a na izričit zahtev potomstva. mora da ih bude puno, da se jedva pregrizu. supu jedu viljuškom.babe kad dođu u goste demonstrativno ne jedu takvu supu da ne bi polomile zube. po nekada dođu babe na red da im ugađam, onda napravim normalne knedle, a đeca kušuju.

Link to comment

pork ribs, juče kupio u Interexu odličan komad, sinoć napunio blukom i ruzmarinom, posolio i pobiberio i stavio malo mlevene slačicesad ode u rernu na 4 sata2012-10-20103417.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...