Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Nikad je lakše. Prvo zagreješ mleko. Kada počne da ključa sipaš limunov sok ili sirće. Čim mleko počne da se zgrušava prestaješ za dolivanjem limunovog soka / sirćeta. Da, sve vreme moraš da drugom rukom mešaš mleko. Kada ti se svo mleko usiri, sipaš ga u gazu nad sudoperom, zategneš i dobro ga procediš. Zatim sir u gazi staviš na tanjir ili neku drugu ravnu površinu i poklopiš nečim teškim kako bi dobio presovan kotur sira. Nakon nekih pola sata, sat, dobićeš paneer spreman za upotrebu. Bitno je da ga tokom pripreme ne soliš jer ćeš tako sprečiti zgrušavanje mleka. Soliš ga kasnije, prilikom mariniranja.

Edited by rezwalker
Link to comment

a i shta je to uopshte, zanas paore -_-

 

Blagi indijski sira, potpuno nezamenljiv u jelima kao sto je palak paneer

 

Hvala, Rez!

Edited by Грешни Василије
Link to comment

odlichno, koje mleko (as in nemam svoju kravu ^_^), koje mariniranje i koja je ovozemaljska upotreba? tj kad se napravi taj teorijski sir, sta mogu sve da mu radim, a da je srbinu i vegetarijancu milo? a mozda bez egzotike -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

@gospa buba: Paneer je potpuno neutralan, a odlično upija marinade i idealan je za grillovanje, prženje, pa i pohovanje.

Edited by rezwalker
Link to comment

@gospa buba: Paneer je potpuno neutralan, a odlično upija marinade i idealan je za grillovanje, prženje, pa i pohovanje.

dovoljno, blagodarim :D

Link to comment

mi to radili kad se pokvari mleko. posle mutili mikserom sa solju i koristili kao krem sir

naravno, nego mi nije palo na pamet da mogu da da teram u dalju obradu. obichno se pojelo nako...

Link to comment

moj prvi izlet u pirincane rolnice (neko pitao gde ima da se kupi pirincani omotac, ja naletela u merkatoru, preskupo, ali morala, sta cu. ako neko nadje jeftinije, nek javi): avokado, zelena salata, gambor, sargarepa, paprika, indijski orah, lajm. ajme kakva delicija.

2rfracm.jpg

Link to comment

isekla 2 velika patlidzana na debele kriske,posolila,ostavila da puste vodu,iscedila i oprala pod mlazom hladne vode..bas su dobri patlidzani,veliki a nemaju ni jednu semenku i nisu gorki,mladi a veliki ...u ciniju pomesala pavlaku,2 jajeta,kozjeg kajmaka,so,2 cena sitno seckanog bluka..pleh podmazala i malo posula prezlom pa poredjala red patlidzala pa poprskala smesom od pavlake,ne bas preterano bogato onako jer mi je ideja bila da preovlada ukus patlidzana sto sam i uspela :P,dakle samo malo da bas nije suvo i malo da razblazi, pa red dobrog domaceg paradajiza secenog na kolutove,i tako redom do utroska smese..pekla na 200c 45min

mnogo dobro!

patlidžan je keva!!! probat' ću ga i na ovaj način : )

 

palak paneer

 

20140705_150800_zps622a7062.jpg

Homemade paneer mariniran u garam masali, čiliju, kurkumi i kuminu, pa propržen u ulju.

 

20140705_153121_zps3bcfbd78.jpg

Gotovo jelo. Prodinstao sam crni luk, ginger-garlic pastu i upržio začine. Zatim dodao blanširan spanać sečen na krupno. Na samom kraju ubacio proprženi paneer, 50g putera i još malo garam masale...

divno!

 

moj prvi izlet u pirincane rolnice (neko pitao gde ima da se kupi pirincani omotac, ja naletela u merkatoru, preskupo, ali morala, sta cu. ako neko nadje jeftinije, nek javi): avokado, zelena salata, gambor, sargarepa, paprika, indijski orah, lajm. ajme kakva delicija.

2rfracm.jpg

divno!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...