Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

da, već davao recept vasa pravio. Pečeš u komadu, da se ne suši, posle sečeš pa ide deep frying

Deep fry as pliva u vrelom ulju?
Link to comment

Ljudi to je dobra klopa, a prženje je ne čini ništa manje zdravom ili nezdravom, ulje je samo medijum za zagrevanje i sve je OK dok se ne predje "smoke point" ulja ili masti.

 

a da je masna, jeste, isto koliko i bilo koja slaninica.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ljudi to je dobra klopa, a prženje je ne čini ništa manje zdravom ili nezdravom, ulje je samo medijum za zagrevanje i sve je OK dok se ne predje "smoke point" ulja ili masti.

 

a da je masna, jeste, isto koliko i bilo koja slaninica.

ali pitanje je kakve su karakteristike tog ulja (u odnosu na druga ulja), nevezano za (odnosno, ispod) smoke point.

 

ulje kao medijum za zagrevanje, i ništa više od toga? hoćeš da kažeš da bi brokoli bio jednako zdrav ili nezdrav da je pola sata ležao u vodi ili suncokretovom ulju na ringli doteranoj na 70C? 

Edited by pacey defender
Link to comment

problem sa deep fried je sto je 96% toga industrijsko sranje. onih preostalih  4% pada medjutoa u neku od najboljih hrana koje sam imao prilike da probam u svom zivotu a mozete da pretpostavite sta mi je sve proslo kroz stomak.

 

prolecno iskustvo u jednoj azijskoj opskurnoj gastronomskoj metropoli gde smo se nicim izazvani nasli u restoranu sa minimalistickim sechuan (4-5 startera, 4-5 glavnih a sve deep fried) menijem me je totalno izulo iz cipela. za dve veceri za redom u ovoj birtiji sa prosecnoj cenom jela od $3-4 (a nije kina, nego mnogo skuplja zemlja) probao sam sve sto se przilo u dubokom ulju i sve do jednog je bilo remek delo, piletina (kocke karabataka), svinja (pork belly) i na kraju najbolje: svinjski papci. dobro, da ne fantaziram a bitno je zbog poente - zemlja je bila japan, grad fukuoka pa kada tamo zavrsis jeduci sechuan deep fried onda mislim da je jasno o kakvoj se pizdariji radi.

 

poenta vrhunskog deep frieda je sto je vrelo ulje temperaturni agens (da prostite na izrazu) a ne zamascivac, sto se stvar hrskava korica a unutra meso ostaje socno i sveze. kako se to postize nemam pojma niti me iskreno zanima, verujem da je poenta u odabiru ulja, kontroli temperature i odabiru "impregnatora" za meso (pohin). znam da u kuci nemam uslove da to radim i da cu uvek mnogo vise uzivati ako sedim na baru nekog slicnog mesta i uz dobro lokalno pivo blizu tacke smrzavanja u usta ubacujem kockicu po kockicu neceg slicnog, gledajuci majstora na fritezi.

Link to comment

isekla 2 velika patlidzana na debele kriske,posolila,ostavila da puste vodu,iscedila i oprala pod mlazom hladne vode..bas su dobri patlidzani,veliki a nemaju ni jednu semenku i nisu gorki,mladi a veliki ...u ciniju pomesala pavlaku,2 jajeta,kozjeg kajmaka,so,2 cena sitno seckanog bluka..pleh podmazala i malo posula prezlom pa poredjala red patlidzala pa poprskala smesom od pavlake,ne bas preterano bogato onako jer mi je ideja bila da preovlada ukus patlidzana sto sam i uspela :P,dakle samo malo da bas nije suvo i malo da razblazi, pa red dobrog domaceg paradajiza secenog na kolutove,i tako redom do utroska smese..pekla na 200c 45min

mnogo dobro!

Edited by ivy
Link to comment

palak paneer

 

20140705_150800_zps622a7062.jpg

Homemade paneer mariniran u garam masali, čiliju, kurkumi i kuminu, pa propržen u ulju.

 

20140705_153121_zps3bcfbd78.jpg

Gotovo jelo. Prodinstao sam crni luk, ginger-garlic pastu i upržio začine. Zatim dodao blanširan spanać sečen na krupno. Na samom kraju ubacio proprženi paneer, 50g putera i još malo garam masale...

Edited by rezwalker
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...