Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ubices boga u njoj;)

necu. umotao sam je u pet slojeva alu folije. bice potpuno mekana. na kraju cu da je zapecem i da je sluzim sa redukovanim balzamikom. mladim kromporicima i salatom od mekog sira, grckog kiselog mleka i sremusa.

Link to comment

aj pa javi kako je ispalo!

nemam sta da javljam, ovo je vec valjda sesti put, uvek je bilo vr', znas ono kad ti se raspadne rebro u ruci.

Link to comment

supu/corbu od pistaca.

 

yotam je bog kulinarstva.

davaj recepat, ako vec nisi...

 

nc: boraniju s junetinom, pa ozgo sira i pavlake, razbio i par jaja pa turio u rernu da se zapece.

Link to comment

davaj recepat, ako vec nisi...

 

nc: boraniju s junetinom, pa ozgo sira i pavlake, razbio i par jaja pa turio u rernu da se zapece.

 

 

potrebno ti je:

 

200 grama pistaca, oko 0,7 l pileceg bujona, 4 osredja roza luka, 1 praziluk, puter, djumbir, kumin u prahu (ja danas stavio korijander), malo safrana, sok on 2 pomorandze, sok od pola limuna

 

prelijes safran sa malo kljucale vode (1 dl, recimo)

pistace ocistis, pa ih ubacis na minut u kljucalu vodu. ovo da bi mogao da mu skines kozicu (ne mora, nece promeniti ukus, samo ce supa biti lepe zelene boje ako to uradis).

nakon toga idu u rernu na 180 stepeni nesto manje od 10 minuta, pazi da ne krenu da zagoravaju.

 

na puteru izdinstas zajedno luk, pluk, djumbir (sitno seckan), kumin, so, biber (moze slobodno dosta), dok ne omeksa. dodas bujon pa kuvas na laganoj vatri 20ak minuta. 

ubacis pola supe, pistace i pola safranske vode u blender i izblendujes.

pomesas sa ostatkom supe,vratis na vatru, dodas sok od pomorandze i limuna, mesas jedno minut i to je to.

 

e da, ostavis deo pistaca da posluzivanje, sipas supu u neke fensi case/solje, pospes pistacima, punomasnim grckim jogurtom i po ukusu safranskom vodom.

 

edit

kontam da mora bujon, da kocka ne bi uradila posao jer su ukusi delikatni, pa bi sjebalo sve.

Edited by nenad
Link to comment

fak, sutra je nedelja, neam gde kupit pistaca inace bih oma pravio :balavi:

 

a ja sutra imam gde da pazarim sve sastojke, jedino cu je praviti sa povrtnim umesto pileceg bujona :-)

Link to comment

palacinke na steroidima! jutros kuknula.

 

kljucna ideja je jednostavna: brasno se zameni ovsenim pahuljicama, prethodno malo smeksanim. smeksavanje ide npr. tako sto u njih se umesa jaje pa se to ostavi u frizideru preko noci, ili za lenje poput mene, tako sto se sipa vode tek da se nakvase i ubaci u mikrotalasnu na manje od minut. mleko treba vrlo dozirano, smesa mora da bude gusta. ne smeta da se doda i brasna ako je retko. palacinkosi treba da su velicine velikog keksa na kraju, znaci kad se gusto testo zahvati kasikom i spusti u vreli tiganj, da se razlije mnogo. 

 

ja sam u osnovnu smesu (smeksane ovsene, jajad, mlekec, zrno soli) dodala jos i cimeta, ekstrakta vanile, suvog grozdja, malo meda i saku oraha. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...