Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Nije bas now cooking, ali sam konacno naleteo na onu bezobraznu jeftinu Harisu u Delezeu pa se spremam da sutra napravim neki kuskus sa tim i povrcem. A ako mi dune mozda ubacim i koju kockicu piletine.

Link to comment
Pod obavezno, moram ovladati umetnošću kuvanja pirinča.
Prvi koraci ....da vidimo šta može da se napravi bez kojekakvih sosova i rakova i školjki i štatijaznamPirinač od pre dva danaDSC_0053.jpgNa mulju sam propržio malo piletine, indoraha i bademaDSC_0055.jpgDodao dve kašike senfa i pirinač i pržnuo par minutaDSC_0056.jpgMen' odlično, sve sam iz'eo!tresbon.gifSad treba eksperimentisati sa začinima.yes.gif
Link to comment

krasnosta bi ti stavio tu od zacina? meni se ovo sto si przio na mulju dopada, i nista ne bih od zacina stavljao osim bibera, i cini mi se da ima malo vise mulja nego sto bi trebalo, barem za moj ukus.

Edited by bob mould hair style
Link to comment
krasnosta bi ti stavio tu od zacina? meni se ovo sto si przio na mulju dopada, i nista ne bih od zacina stavljao osim bibera, i cini mi se da ima malo vise mulja nego sto bi trebalo, barem za moj ukus.
Ima više mulja, al' nije problem. Senf se odlično pokazao. Stavio bio i majčinu dušicu: greškica. Sledeći put ide peršun i možda kora od limuna, ako bude bilo. Ma, sad mi je ideja da pravim od onog što zateknem u kući, pa kako ispadne. Kasnije ću da se bacim na zvanične recepteBiber ne volim, jbg.
Link to comment

probaj turmerik (kurkuma). mislim da ce ti se dopasti. da zuckasto-crvenkastu boju pirincu.plus tip za svečanije posluzenje: nadji neku zgodnu pliću posudicu, ja koristim neke trouglaste. podmaži je muljem ili maslacom, natrpaj dobro pirinča unutra pa je ispovrni na tanjir. odozgo narendaj krupnije malo nekog parmezana i posloži koju tračicu vlasca ili lemongrassa, kapni polukruzno neki krem balsamico i eto ti nouvelle cuisine specijaliteta :D

Link to comment

crema di baslamico se pravi vako: u šerpicu naspeš 100ml aceto balsamico, kašiku vode i 20 grama šećera. to kuvaš dok se ne redukuje na polovinu, ohladiš i to ti je to. sipaš u neku flašicu zgodnu za sipanje i onda radiš ovake pizdarije:crema_di_balsamico.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...