Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

kaj cu sa belom rotkvom? ali tako da mogu ljudi da jedu ^_^
narendaj je,narendaj sargarepu ako hoces i cveklu..so,limun,mulje..bolja je kad malo odstoji i otpuste sokovi a dobra je i tako hrskava :P Edited by ivy
Link to comment

Ja pravim sa jabukama i ciderom /svapski recept/ ....Daklem, isprzim dve glavice cluka, iseckam dve/tri jabuke na kockice /ne ljustim/ i isprzim malo na ulju sa lukom da porumeni i malo se karamelizuje, dodam mlevenog kima, tucane paprike, soli i kg kupusa /rezanog i malo propranog, da ne bude slan i kiseo previse/, przim na tiganju jos malo da dobije tu i tamo zlatnu boju pa prerucim u pekac. Nalijem malo vode i jedan cider /3 dl/ da "ogrezne" i u kupus uglavim mesiste /rebra po mogucstvu, ako brojis - desetak/. Folija odgore i na 200 C jedno sat i po. Skinem foliju da pocne da isparava voda i pecem jos oko pola sata dok ne dobije onu finu zuto-braon boju. Pred kraj izvadim meso na povrsinu da se zapece. Moze se podgrevati danima u rerni ... ako ostane.

Link to comment

Ja propžim slaninicu na ulju, dodam koji ceo čen belog luka, biber i lovorov list. Kupus malo properem, da dodam u slaninicu. To propržim pa dodam, rebra, kolenicu, šta već imam. nalijem vode, pa krčam jedno sad. Onda preručim u pekač i još jedno sat i po u rerni na oko 180° i to je to.

Link to comment

evo i moj, vrlo je slican. danas pravio. naseckam cluk jedno tri glavice. przim na masti i dodam slanine seckane. ubacim kupus i krckam dok se ne dobije zlatna boja i da cakli. lovorov list i biber u zrnu su zacini. posle ubacim u djuvecaru. danas sam imao krmenadle dinstane i kasnije sam ih ubacio u tu istu djuvecaru da se zapece u rerni, ne preterano. sto se tice pranja kupusa. to kod mene zavisi da li je prekiseo ili je prvi ovaj. kod mene je prvi ovaj kupus, i jos nije kiseo da mora da se pere.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...