Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Pa treba ti kojesta nesto ako oces da pravis taj kari...prvo, pasta od djumbira i belog luka, drugo, garam masala (prah u koji ulaze karanfilic, cimet, anis i kardamom, moze i crni biber, moze i kumin...topli zacini) i trece, pasta od tucanog crvenog cilija.Prvo se izdinsta lukac dok ne bude zut, ili cak tamniji od toga. Doda se u jedan ugao garam masala, ali ne puno, tipa jedna kasicica mesavine, proprzi se na ulju 1 minut, i promesa sa lukom. Doda se pasta od djumbira i luka, proprzi i umesa. Stavi se meso u kockicama, dinsta sa svim ovim. Sipas bujon, krckas dok ne kalira. Sipas kuvani paradajz, krckas dok ne kalira. Pazljivo umesas punomasno kiselo mleko, smanjis vatru. Pred kraj krckanja, dodas krompire, krupno secenje. Tad dodajes so i finalni udar zacina, napravis pastu od garam masale i ulja, i to jako brzo isprzis na tiganju sa strane, i dodas u jelo. Ja to inace ne bih radio sa fileom..Taj tvoj file bih radije zasekao po sredini i lupao pola sata dok ne bude tanak tanak, i napravio nadev od pancete, slanog sira, dinstanog luka i blitve ili spanaca, i kulturno ga zarolao i potom sluzio kao cold cut.

Link to comment
Pa treba ti kojesta nesto ako oces da pravis taj kari...prvo, pasta od djumbira i belog luka, drugo, garam masala (prah u koji ulaze karanfilic, cimet, anis i kardamom, moze i crni biber, moze i kumin...topli zacini) i trece, pasta od tucanog crvenog cilija.Prvo se izdinsta lukac dok ne bude zut, ili cak tamniji od toga. Doda se u jedan ugao garam masala, ali ne puno, tipa jedna kasicica mesavine, proprzi se na ulju 1 minut, i promesa sa lukom. Doda se pasta od djumbira i luka, proprzi i umesa. Stavi se meso u kockicama, dinsta sa svim ovim. Sipas bujon, krckas dok ne kalira. Sipas kuvani paradajz, krckas dok ne kalira. Pazljivo umesas punomasno kiselo mleko, smanjis vatru. Pred kraj krckanja, dodas krompire, krupno secenje. Tad dodajes so i finalni udar zacina, napravis pastu od garam masale i ulja, i to jako brzo isprzis na tiganju sa strane, i dodas u jelo.Ja to inace ne bih radio sa fileom..Taj tvoj file bih radije zasekao po sredini i lupao pola sata dok ne bude tanak tanak, i napravio nadev od pancete, slanog sira, dinstanog luka i blitve ili spanaca, i kulturno ga zarolao i potom sluzio kao cold cut.
A, je l' bi bila jeres kad bi, umesto krompira, turio neku testeninu, krupnu?U pravu si za file, mada bih ga ja ispohovao i iz'eo verry hot.
Link to comment

Bila bi uzasna jeres :mad:salu nastranu, vidim problem u prici...naime kari se kuva jako dugo, morao bi dobro tempirati stavljanje testenine da se ne raskuva, i ne bi mogao da podgrevas, a kari se pravi u vecim kolicinama...Bolje pravi bez krompira i sipaj kari preko testenina.Now cooking: spikovao svinjski but blukom i slaninom, namazao senfom, sarenim biberom i cajunskom mesavinom zacina, umotao u celofan. Sutra ide na metalnu klocnu, a ispod toga krompiri. Old school.

Link to comment
Bila bi uzasna jeres :mad:salu nastranu, vidim problem u prici...naime kari se kuva jako dugo, morao bi dobro tempirati stavljanje testenine da se ne raskuva, i ne bi mogao da podgrevas, a kari se pravi u vecim kolicinama...Bolje pravi bez krompira i sipaj kari preko testenina.
:)I ja sam mislio na posebno skuvanu testeninu, il' eventualno, šufnudle, for the sake of krompirez.Samo, toliko retko kuvam, ko zna kad će ovo doći na red, a cenim da je baš dobro. <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...