Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

ima li pravo jedan roditelj da na takav način formira ličnost deteta, svoje želje radi?
zapadna civilizacija tj. njeni zakoni kazu da ima
Link to comment
Onaj deo mog pisanja nije išao u tom pravcu, svakako. Više mi je bio interesantan pristup te poznanice da detetu i nije toliko bitan otac, imala je takav plan, i realizovala ga je. Čoveka je dovukla bukvalno niotkud i izbacila iz kuće kad je ostala u drugom stanju. Trebalo bi napraviti i topic zašto imati roditelje..Slažem se ovo je tanka žica za razgovor, nikad ne znaš gde će završiti i kako će se protumačiti
čuj kako će se protumačiti - ako se (bilo šta, i u bilo kom kontekstu) protumači pogrešno, rešava se izuzetno jednostavno: prostim pitanjem i prostim odgovorom ili izjavom tipa: mislio sam ili nisam mislio "to i to"ali čudo jedno, kako se u mnogim situacijama više voli tumačiti umesto razjasniti.
Kod koga bi se covek inace vratio kad mu svi pokusaji da stane na svoje noge propadnu?ima i raznoraznih roditelja. neki čak i napuštaju svoju decu, da ne govorim o ekstremnijim slučajevima... dakle, u tim slučajevima nema ogovr o tom vraćanju.ali to nije tema
Link to comment
Noskich je za vracanje mode iznosenja okrvavljene posteljine posle prve bracne noci. Zajednica se pita. A ista moze i da mi ga malo pridrzi, ako doticni organ slucajno posustane.
Ne, ja sam samo zagovarac globalne one child policy.
Link to comment

Malo kontroverze nije na odmet, čisto da se promeni način gledanja... Oto Vajninger je pre stotinu i kusur godina postavio zanimljivu tezu, neki bi skeptici to nazvali čistim nagađanjem i mistikom: deca biraju sama da budu rođena a ne roditelji. Roditelji su svojevrsni medijumi za transfer života, barke koje daju samo gradivni materijal primalnoj želji čoveka da se rodi. Taj proces po njemu je u potpunosti deterministički, nema slučajnosti, u potpunosti je određen prenatalnom voljom. Svaki čovek je u potpunosti slobodan, pa tako i u trenutku svog začeća, slobodan da bira da li će da se rodi, kakav će da se rodi, na specifičan i nauci do sada neobjašnjiv način. Sami biramo svoju sudbinu i sami smo odgovorni za svoj izbor i posledice izbora, od svoje prve sekunde stvaranja. Meni se to na neki način uklapa u savremene teorije evolucione psihologije, teoriju sebičnog gena, sve većeg broja dokaza da je genetika presudna za razvoj čoveka a da je delovanje okruženja sekundarno. Jeste da ove teorije ne spominju efekat prenatalnog izbora, ali mi se čini da sve više konvergiraju ka tome. ''Osvešćeni'' prenatalni izbor sebičnog gena bi bio ta tačka konvergencije.

Edited by slow
Link to comment
Oto Vajninger je pre stotinu i kusur godina postavio zanimljivu tezu, neki bi skeptici to nazvali čistim nagađanjem i mistikom: deca biraju sama da budu rođena a ne roditelji.
Zanimljiva teza, ali kako onda objasniti zasto neko zeli da se rodi deformisan ili bolestan ili da bi umro pre rodjenja?Ko to bira bolesne i u svim ostalim vidovima nezdrave roditelje?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...