Jump to content
IGNORED

Tabloidi u Srbiji


Eraserhead

Recommended Posts

Ma i  ja sam došao do "ostrašćenog foruma", ali mi je ex ministar već izbledeo pa proguglah pa sam našao to o porezu i imovinskom stanju.

Obzirni "Blic" - kamo oni naslovi "Da li je ovaj čovek normalan" "Ne biste verovali šta se dogodilo sa dečjom loptom", "Bahati bivši ministar"

Link to comment
  • Replies 750
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • Turnbull

    29

  • Filipenko

    25

  • salerokada

    23

Nece da nagaze cak ni ovog dessovca...sto je sigurno -sigurno jel?integrisano su se zakleli da ne talasaju, a i ko bi?svi se tamo boje za posao:danas jesi,sutra nisi zaposlen (osim ako nisi kum,prijatelj jdp)

Link to comment

Vec par dana nije moguce otvoriti Blic blog, iako postoje linkovi na samom sajtu i do konkretnih tekstova, kad se klikne na njih otvori se samo ponovo pocetna strana. Cenzura?

Link to comment

Mozda je "novinar" mogao da proveri sta je Lesedi pre nego je preneo pricu ove curke. BTW, i ja imam sliku sa poglavicom, moj prvi selebriti frend :s_w:

 

UŽIČANKA FOLKLOROM ZAVELA VOĐU AFRIČKOG PLEMENA

Zulu poglavica zaprosio Srpkinju
Vladimir Lojanica | 27. 05. 2014. - 21:51h Komentara: 7

Milica Lazović je usred afričke savane odbila ponudu koju bi verovatno prihvatila svaka žena iz plemena Zulu da se tada našla u njenoj koži.

474773_novo3_ff.jpg?ver=1401121922
Milica Lazović: Kada se Zulu ženi, za mladu daje 11 krava. Poglavica mora da da 25. Ovaj koji je mene prosio nudio je 25.000 krava.

U crnačkom selu, među kućama pletenim od pruća, dok su ratnici okićeni kožom i perjem lupali kopljima i igrali uz ritam tam-tama, Milica je rekla „ne” - ni manje ni više nego poglavici Zulu plemena koji ju je zaprosio.


Doživljaj kakav nalikuje scenariju avanturističkih romansi zbio se tokom turneje etno-udruženja „Zavičaj” iz Zlakuse po Južnoafričkoj Republici.

 

 

474774_novo2_ff.jpg?ver=1401121964
Etno-udruženje „Zavičaj“ u Africi


- Posle koncerta u Johanezburgu otišli smo u obilazak Lesedi sela, gde žive domorodačka plemena, a Zulu je najbrojnije. Poglavica, čije sam ime zaboravila, zatražio je moju ruku. Bila sam zatečena na trenutak, posle je sve ispalo smešno i simpatično - priča ova studentkinja, koju je poglavica zapazio dok je igrala folklor.


Sa društvom iz Zlakuse naučila je o njihovim kostimima od perli, ratničkim plesovima, ishrani, istoriji, običajima... Zulu ratnici su pred Užičanima izveli svoje plesove, veoma nasilne, u kojima dominira udaranje u glavu saigrača. Kada je došlo na red da srpski folkloristi demonstriraju užičanku i moravac, pleme se češkalo po glavi.

474775_novo_ff.jpg?ver=1401121996
Moraće da nađe drugu mladu

Bila je to uvertira novog gradiva: Domorocima su grupni plesovi nepojmljivi. Iako su oni odbili da se uhvate za ruke i opletu kolce, ansambl iz Zlakuse nije bio tako isključiv kada je na red došao ručak, a na meniju se našli - sušeni crvi.


- Ovo je bilo prvi put da jedna folklorna trupa iz Srbije gostuje u Južnoj Africi. Igrali smo u Johanezburgu, a među 450 Srba koji su pratili koncert bilo je i onih koji su doputovali iz 1.600 kilometara udaljenog Kejptauna. Primili su nas u ambasadi Srbije u Pretoriji - kaže Saša Drndarević, osnivač i vođa „Zavičaja”.

 

Srbin ima hotel na 40 hektara 
- Bili smo gosti jednog Srbina čiji se hotel prostire na 40 hektara, od toga je polovina pod krovom. Pod kupolom tog kompleksa je veštačko nebo koje simulira različita doba dana. U jednoj prostoriji je zora, u drugoj jutro, trećoj podne, u četvrtoj se odvija noćni život. I tu smo nastupali, ispostavilo se na njihov nacionalni praznik, Dan Slobode - ističe Saša Drndarević, vođa „Zavičaja“.

Link to comment

Vec par dana nije moguce otvoriti Blic blog, iako postoje linkovi na samom sajtu i do konkretnih tekstova, kad se klikne na njih otvori se samo ponovo pocetna strana. Cenzura?

 

Jos uvek je tako  :blink:

Link to comment

Mozda je "novinar" mogao da proveri sta je Lesedi pre nego je preneo pricu ove curke. BTW, i ja imam sliku sa poglavicom, moj prvi selebriti frend :s_w:

 

 

Ovo treba u Srbin pobedijo.

Link to comment

Čuh danas da je u jednom od srpskih medija štampanih urednik izjavio otprilike: oebs je izdao saopštenje o cenzuri u srbiji. mi ćemo cenzurisati to saopštenje

Link to comment

Ovo treba u Srbin pobedijo.

Srbin pobedio vise puta :s_w:

 

Htele su neke tamo plemenitog roda poglavicine cerke i tako te da se udaju za mene, a bogami i za Shana, ali nismo poneli krave, pa je propalo.

Link to comment

Objavi Blic tekst o ribama koje su glumile u vestern filmovima ali onda im Mel Brooks postane zensko (valjda se nekoj budali ucinilo ime zenskim), Jonah Hex postane Marvelov lik koga glumi Nicolas Cage. Koje budale rade u tim novinama...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...