Jump to content
IGNORED

Tabloidi u Srbiji


Eraserhead

Recommended Posts

  • Replies 750
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • Turnbull

    29

  • Filipenko

    25

  • salerokada

    23

Skandal: Zbrisali sa suđenja da bi se uvlačili ministruProfesor Pravnog fakulteta u Kragujevcu Božin Vlašković i šef studentske službe Zoran Simić optuženi za prodaju ispita studentima u aferi “indeks” otišli su sa pola suđenja u Smederevu da bi dočekali ministra pravde Nikolu Selakovića na matičnom fakultetu.Da stvar bude još gora, sudija Slađana Bojković istolerisala je njihovo napuštanje sudnice.Ministra pravde Nikolu Selakovića, koji je sinoć došao na Pravni fakultet u Kragujevcu da na poziv studenata održi predavanje o reformi pravosuđa, sačekali su i dočekali kao pravi domaćini skoro svi optuženi u aferi „indeks“. Pre nego što je ušao u amfiteatar fakulteta, koji je bio pun studenata, ministar je svratio u dekanat, i tu se susreo s Božinom Vlaškalićem, ali i Emilijom Stanković (oboje optuženi) i drugima koji i dalje vode ovu visokoškolsku ustanovu.Ministar je bio zatečen pitanjem da li zna da su ga dočekali ljudi koji su izašli sa današnjeg suđenja pre vremena, gde su optuženi u aferi „indeks“, i da li misli da je „normalno da sudija pusti optužene da napuste suđenje da bi videli njega“.- Vaše pitanje je dobronamerno i realno. Ali, vi ste ga postavili pogrešnoj osobi. Šta ja mislim o toj aferi, uopšte nije bitno. Mnogo je bitnije to šta misli sud i šta će da uradi. Ja u sud imam puno poverenja, i mislim da će taj teški teret uspeti da iznese na odgovarajući način. Kako sudija rukovodi postupkom, to je stvar njene sudijske nezavisnosti - rekao je ministar Selaković.On je pre predavanja izjavio i da je „pravosuđe bilo jedna od najzapuštenijih oblasti, ali da se tokom poslednjih 16 meseci problemi rešavaju postupno, korak po korak“.- Ja sam na Pravnom fakultetu u Kragujevcu i sa studentima jer reforma pravosuđa treba da počne s ovog mesta - rekao je Selaković.Punih šest godina je prošlo od kako je podneta optužnica u aferi “indeks”.

Link to comment

zato sto su to ogledi na malim uzorcima za predstojecu potpunu fasizaciju i gibanicarizaciju srbije. ogledno polje novi sad kroz eksperimente sa temom cenzura i izmisljanje novonajstarijesrbskog jezika vec je aktivno, na oglednom polju obrenovac pre nekoliko dana izvedena je i pokazna vezba farenhajt 451 (doduse nisam siguran da li i tela nesrba pocinju da gore na ovoj temperaturi), a ekavica sve puca sa javnog servisa, posebice nedeljom uvece kada iz kanalizacije pokuljaju ravna govna.

Edited by garoviks
Link to comment

pa da, nije dovl

Zašto Blic ovo radi?http://sport.blic.rs...k-nije-vas-klub''Evo tog "časa iz istorije", ekavicom i našim rečima prilagođenog za ovdašnje čitaoce, naročito one mlađe:''
haha, nije dovoljno sto je Dezulovic napisao pravu stvar, potrebno je da se ocisti od svega hrvatskog da bi bio prihvatljiv za Blic :Hail:
Link to comment

Muharema Bazdulja redovno ekaviziraju i u Vremenu i Politici, Miloš Vasić je, kao kolumnista T-portala, u najčistijem jezičkom hrvatskom izdanju itd.Većinu estradnih ličnosti u intervjuima dijalektom "upodobljuju" već odavno.

Link to comment
Na stranu postupak Dragice Nikolić, ali, jesam li jedini koji ima problem sa ovakvim formulacijama?
nisi jedini, i meni je taj radikalski prostakluk upao u oci. meni ne bi uopste smetalo da clanovi te bande povade oci jedni drugima, ali bi bilo lepo da usput ne ponizavaju celu drzavu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...