Jump to content
IGNORED

Tabloidi u Srbiji


Eraserhead

Recommended Posts

Pogledaj Kurir, u ubedljivoj su većini. Uz to, ova tri koja sam okačio su ubedljivo najpopularniji (Kurir izbacuje prva tri najpopularnija komentara na vrh, i njih sam kopirao).A komentari inače skreću pažnju i na odgovornost komšija, bivšeg muža i roditelja.Mislim da je ovde presudno da ljudi poznaju slične situacije iz sopstvenog iskustva, i da ih na tom terenu nije lako prevariti.

Link to comment
  • Replies 750
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • Turnbull

    29

  • Filipenko

    25

  • salerokada

    23

jedan od komšija je rekao nešto tipa " kome da javim, jebiga, kome?. a i ovaj njen, jebiga, da nam ne uradi nešto (taj njen je valjda bio u zatvoru zbog ubistva) ".

Link to comment

hm, verujem ti, ali ne mogu da donosim cvrstu tezu na osnovu komentara na internetu. ne umanjujem krivicu tabloida, daleko bilo -- danas sam citala komentar neke bizgovcine koja se jos kao voda za relativno uravnotezenog, o onoj podujevskoj izlozbi i po ko zna koji put poslala mejl toj redakciji na koji niko nije odgovorio, kao i uvek -- ali ne mogu da prihvatim tezu o "tabloidnoj zaveri protiv naroda" jer, prvo, to bi znacilo da su urednici i vlasnici tih tabloida neki vrhunski umovi one blajderburske grupe koja kontrolise svet, a to mi je ipak previse.problem je sto ne postoji, tj, ne radi, savet stampe koji bi kaznjavao i to debelo takve gnusobe, te sto ni takozvane netabloidne novine, komada dva, ne nalaze za shodno da dan posle nesrece objave tekst koji ce prozeti i citaocu predstaviti i problem sa institucijama i nebrigu nadleznih i zlobu komsiluka itd.dejli mejl i ostala druzina bi takodje objavili slike dece, ali ne na naslovnoj strani. ne zato sto su finiji i ljudskiji, nego sto bi ih to kostalo zarade i oglasivaca. i, sto je najtuznije u slucaju srbije, cak bi i njujork post objavio pricu koja bi bila, bar delom, ovo iz proslog pasusa.

Link to comment
ovo. ali ako pogledas zalbene postupke, videces da je vecina tuzibabovska. tj, ne mozes ti kao citalac da se zalis na sadrzaj, vec samo pojedinac ili institucija koja je uvredjena. sto se kosi sa jednim od osnovnih zaduzenja institucije saveta za stampu, a to je kako sami kazu
Osnovan je da bi pratio poštovanje Kodeksa novinara Srbije u štampanim i onlajn medijima, kao i u novinskim agencijama i rešavao žalbe pojedinaca i institucija na sadržaje tih medija.
s obzirom ko su sve clanovi, i ovo je nesto, ali je dosta obesmisljena funkcija tela koje bi trebalo da bude najverodostojniji sud samoj profesiji.
Link to comment
dejli mejl i ostala druzina bi takodje objavili slike dece, ali ne na naslovnoj strani. ne zato sto su finiji i ljudskiji, nego sto bi ih to kostalo zarade i oglasivaca.
a kako bi ih koštalo oglašivača, ako bi se tiraž tog konkretnog broja povećao ili bi englezi manje kupovali taj broj ?
Link to comment
ovo. ali ako pogledas zalbene postupke, videces da je vecina tuzibabovska. tj, ne mozes ti kao citalac da se zalis na sadrzaj, vec samo pojedinac ili institucija koja je uvredjena. sto se kosi sa jednim od osnovnih zaduzenja institucije saveta za stampu, a to je kako sami kazus obzirom ko su sve clanovi, i ovo je nesto, ali je dosta obesmisljena funkcija tela koje bi trebalo da bude najverodostojniji sud samoj profesiji.
Da, pretpostavio sam da si na to mislila. Mandat ovog tela je takav da izriče opomene. Članstvo u ovom telu je dobrovoljno i uvek se može napustiti. U tom smislu, nerealno je očekivati da ovakvo telo "debelo kažnjava" bilo koga, to mora da bude posao državnih organa. Samoregulacija je sjajna stvar, ali ne može dobrovoljno esnafsko udruženje da nama, građanima, bude oslonac kada se objavi nekakva gnusoba u medijima.
Link to comment

Juće sam kupio "Blic" privučen gromoglasnom najavom o nekom "novom Blicu", i pored najbolje volje nisam primetio bitniju konceptualnu, grafičku ili neku drugu razliku u odnosu na stari. Čini mi se da je sve ovo bilo jako neodgovorno jer ako su već bili toliko gromoglasni, mogli su da promene barem tri stvari:- da osavremene logo "Blica"- da promene format novina- da redizajniraju sajt I ovim kozmetičkim promenama njihova najava bi imala neko uporište. A ovako ...

Link to comment

Blic vec ima fotke jutrosnjeg lancanog sudara..u kompletu sa olupinama, cipelama razbacanim, krv na sve strane. Valjda ce stampati kalendar sa slikama najgore nesrece meseca..pa da tu budu i deca izgorela u pozaru, nesrecnici sto ih je pobio na spavanju onaj na selu, ljudi u saobracajkama..Prodali bi milion izdanja u sa takvim kalendarom.

Link to comment

Ne gresis dusu, ocigledan je zaokret blica prema tabloidosti. Nakon svakodnevnog razvlacenja Ognjanovica sada su krenuli sa razvlacenjem familije one izgorele dece. Uskoro ce kurir biti etalon novinarske etike za njih.

Link to comment

Meni je vise delovalo da se prave englezi a da ih svejedno svaki dan nisu ispustali iz usta rubrike. Prave novine bi napravile neku dublju, pozadinsku reportazu, objavile je i ostavile ljude na miru. Mislim da je o tome i pisao onaj bloger sa BBC.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...