Jump to content
IGNORED

Klip (2012)


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    19

  • Mp40

    6

  • Turnbull

    6

  • Mercuzzio

    5

Meni je ok. Besmislen, ali kad pričaš o životu tinejđera u trouglu gudra-rakija-seks ništa drugo i ne može da se očekuje sem prikaza tog besmisla. Nema dubinu, i malo je ritam čudan (pojavljivao mi se osjećaj da film ponekad upadne u neke lapsove u isčekivanju da se nešto dogodi), ali ovo je valjda najbliže prikazivanju prosječnog srpskog školarca i njegovog života. Jedini problem je što je ovaj film radio neko ko je završio neke (malo jače) škole, i to prije deceniju i kusur, pa postoji ta distanca, ali kažem, to je najbliže što možemo da dobijemo od uvida u život tog sloja, jedino bliže bi bilo da ti tinejdžeri snime film, ali oni ne znaju da barataju sa naprednom opremom i snimaju uglavnom za Burek, te slabije montiraju (kudos to Steva F.).

Link to comment

Meni nisu jasni oni penisi. Vidi se da je režirala žena...Malo, malo pa sevne neka palamara. Ajde jedan ili dva, to se nekako pregura, ali iskaču neočekivano svakih pet minuta, naravno bez ikakve preke potrebe... To kvari mojo.A ono što treba da se vidi :naughty:, e toga nema (sem u jednoj sceni).Nisam oduševljen filmom...

Link to comment
Meni je ok. Besmislen, ali kad pričaš o životu tinejđera u trouglu gudra-rakija-seks ništa drugo i ne može da se očekuje sem prikaza tog besmisla.
Upravo. Od koleginice sam cuo komentar da je radnja prozaicna. Jebiga, radnja je realna, a to sto je realnost prozaicna nije problem filma.
Link to comment
Meni nisu jasni oni penisi. Vidi se da je režirala žena...Malo, malo pa sevne neka palamara. Ajde jedan ili dva, to se nekako pregura, ali iskaču neočekivano svakih pet minuta, naravno bez ikakve preke potrebe... To kvari mojo.A ono što treba da se vidi :naughty:, e toga nema (sem u jednoj sceni).Nisam oduševljen filmom...
a, pa zato se miloguzu svidja. jasno.
Link to comment
Meni nisu jasni oni penisi. Vidi se da je režirala žena...Malo, malo pa sevne neka palamara. Ajde jedan ili dva, to se nekako pregura, ali iskaču neočekivano svakih pet minuta, naravno bez ikakve preke potrebe... To kvari mojo.A ono što treba da se vidi :naughty:, e toga nema (sem u jednoj sceni).Nisam oduševljen filmom...
ja nisam bas bio odusevljen kvalitetom istih ali cini mi se da sam o tome vec nasiroko pisao.nego, ghoul o klipu
Link to comment

Opet isti problem sa domaćim filmom, upotreba hiperbole i želja da se šokira baca sve ostalo u drugi plan.

Osim već pomenute penisometrije, scena seksa u haustoru usred bijela dana, pa onda ušmrkavanje bijelog na svakom koraku što potpuno odudara od naglašenog socijalnog konteksta

Mogu da pohvalim završetak jer je dao neke odgovore. Kod novijih domaćih autora uglavnom je dovoljno da imaju zaplet, a dalje se sve dešava stihijski, tako da je i ovo nešto.Što se montaže tiče, nisam ljubitelj kombinacije krupnih kadrova i kratkih rezova, tempo kod tilve roš je mnogo više po mom ukusu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...