Jump to content
IGNORED

Klip (2012)


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

el gledao neko ovaj klip od m.miloš?
Uskoro, al' s' nestrpljenjem čekam...

Film koji se gleda jednom rukom?
Odgledah Klip.Bash, bash loshe.
dal je mogoce?
pa elaboriraj malo...da li je komedija, tragedija, drama :D kakva je produkcija, slika, kamera, glumci, glumice, itd. šta te je najviše iritiralo?
film je jedno veliko nishta. klinci koji se napijaju, drogiraju i karaju u krug 2 sata. i bukvalno nishta vishe od toga.
Odlicno, konacno domaci film vredan paznje. Istina, Leri Klark je nesto slicno snimao jos pre 20 godina, ali vredi videti i srpsku verziju toga. Samo se bojim nekakve pateticne i srceparajuce, pamfletske parapoliticke i pretenciozne poruke koja bi se mogla kriti u filmu.
uh... ako ochekujesh Kids od ovoga josh vishe cesh se smoriti nego ja
nisam ga jos odgledao ali sudeci po trejleru deluje mi kao domaca verzija Thirteen snimana mobilnim telefonom.
Ne znam sta da ocekujem, samo pretpostavljam sta je autorki mogla biti inspiracija, kao i mnogim drugima, jer nakon "Kidsa" videli smo razne varijacije na tu temu, a autorka je dobro primetila da srpski film nije dosad isporucio nesto na temu klinackih bahanalija.Inace, zene sve prisutnije u srpskom filmu. To moze biti samo dobro po isti.
ajde da vas ne trujem vishe. pogledajte pa svrnite da kazhete utiske
Nije pretenciozna, pamfletski parapoliticka i pateticna. Film nije los. Dramu sa dosta scena seksa. Meni izgleda kao da su snimali REDom, a delove koje glavna junakinja snima mobilnim su verovatno snimali fotoaparatom. U Thirteen, ukoliko se dobro secam, keva kad-tad provali da nesto nije u redu i na kraju se suoci sa cerkom. U Klipu je taj jaz jos dublji.
meni je samo tesko da poverujem da je steva f. odradio posten montazerski posao.
hejteru, imas nesto protiv sf
hejters gona hejt
Pa za to je školu učio, po obrazovanju je montažer, zlo i naopako ako ni to ne zna.
montazha je chak i dosta pristojna u filmu
Za svaki slučaj, da stavim u spoiler, mada mislim da ništa posebno nisam otkri(va)o...

„Klip“ je vrlo dobar, na momente odličan film. Odmah ću reći ono što me je možda i najviše oduševilo – Steva F. je uradio zaista odličan posao. Koliko mi je „Šišanje“ potpuno promašeno na nekoliko planova, toliko se ovde vidi da montažu zna. Doduše, ima određenog praznog hoda i nekih 5 do 10 minuta su viška, al' ne mari. „Veristički ključ“, što bi rekli učeniji od mene, je ispraćen na pravi način, a tome značajno doprinosi i dobar učinak majstora za fotografiju i scenografa, jer se vidi da je teren dobrano pripreman. Idemo prvo na neke probleme. Jedan od njih je što su određene stvari na vrtešci i što želi da se prenaglasi i izvrišti nešto što je već lepo servirano. Nije bilo potrebe za ponavljanjem nekih scena (puritanac u meni govori o višestrukoj analnosti i prodornosti koje su malko nategnute – u vezi sa tim se neko zaleteo i glede veličine, ali i to se može čitati u nekom kontekstu), ali se vidi da se išlo „gegen die wand“ – nema ziherisanja, cinculisanog kalkulisanja i ostalih smarajućih, bezmudaških stvari. Nekoliko scena su izdvajaju (scena u prihvatilištu, poslednja scena), a u vezi sa njima je i nekoliko katartičnih momenata što je vrlo zanimljivo. Možda tim scenama nedostaje neka fontrirovska raskošna orkestracija vagnerovskog (pod)tipa, ali pošto bi to verovatno štrčalo, i nije neki problem što je nema. A, kada već govorimo o muzici – da, turbo folk (i njegove devijacije i varijacije) je soundtrack filma, u svim je njegovim porama, ali jedno je bitno – nema osuđivanja i moralisanja. Nema blažene ironije i nadmoćnog sarkazma. Jok, more – likovi nam se nameću sa svim vrlinama i manama, „puštaju“ nas u njihov svet i dobijamo ga onakvog kakav se on njima, u baš tom trenutku čini, a tu smo i da ih ispratimo na tom putu sa kog se odmah vidi da povratka nema. Drago mi je da se nije kretalo od standardnog razvijanja lika već dobijamo puf! u glavu – junakinja ulazi, izlazi, odlazi i dolazi, a gledališče nek' se snalazi. U tom kontekstu je i kraj zanimljiv – nema klasičnog „krug se zatvara, poenta je...“ već je više round and round, up and down, ali bez zaokruživanja. Priča koliko stoji, toliko se i razvija, pa se o tome može divaniti na različite naine. Bitna stvar je da ljubavni deo nenametljivo gviri kroz ključaonicu, zatim proviruje kroz otvor za mačku/kera, pritajeno ulazi u film i svesno se nameće na kraju. Socijalna priča znalački je uklopljena, bez ikakvih preopterujućih faktora (iako je pipavost uvođenja u priču bolesnog oca mogla biti i preveliko opterećenje za film u celini), ali na momente groteskna. Majka je najslabije odglumila, to se vidi, ali i kao takva funkcioniše. To je bila uloga za Jasnu Đuričić, ali bi ona možda uzela kajmak od male glavnojunakinje. Uopšte, scene u kući su malo opterećene nekim čudnim nabojem, kao da se ponavljalo po nekoliko puta, pa od nekoliko lošijih pokušaja, ostao u filmu onaj najmanje loš. Sama poenta snimanja mobitelom i uključivanja tih snimaka u film (ako se ne varam, to je verovatno snimano fotoaparatom) je razrađena na način da je okidač radnje, ali i način putem kojeg junaci daju sebi oduška. Tu je Stevo pokazao šta znade. Još malo o problemima – određeni postupci glavnih junaka su prilično slabo ispraćeni/motivisani, a posledice njihovih dela se slabo osećaju (rušenje/ruženje škole je, recimo, bespotrebno bez naknadnih objašnjenja koja su se, u ovom ili onom vidu morala tu naći). Sa druge strane, opet se vraćam na majku. Teško je prihvatiti da ona ne zna ništa o životu svoje ćerke, te je i scena kada joj ona upada u sobu i vidi je polugolu kako se slika prilično iskonstruisana i slabo zaokružena. Ok, možda ona i nema pojma ko je njena ćerka zapravo, ali se na tom odnosu moralo još raditi.Glumci – jebu. Tačnije, jebedu se, dobrano, al' i dobro glume. Isidora S. i Vukašin J – dve potpuno suprotne uloge, dva koncepta koja su dobro „iznela“ film iako se oseća da mala ima više talenta i da u nekim momentima šlepa kolegu u filmu. Škakljive, je l'te, scene su prilično realne iako se da primetiti određena neprijatnost u pojedinim kadrovima. No, uglavnom nema grčeva, drvenisanja, prenemaganja, preglumljivanja i bespotrebnog logoreisanja.Elem, možda sam ja juče bio u posebnom raspoloženju (a ja nikada nisam u posebnom raspoloženju), možda sam očekivao ovako nešto od mladih reditelja, možda samo uživam da voajerišem, ali „Klip“ mi se svideo.

Dobro, dosta palamudisanja, 'ajmo u diskusiju.

Link to comment
  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    19

  • Mp40

    6

  • Turnbull

    6

  • Mercuzzio

    5

spoiler

Nekoliko scena su izdvajaju (scena u prihvatilištu, poslednja scena), a u vezi sa njima je i nekoliko katartičnih momenata što je vrlo zanimljivo.
Scena/e u prihvatilistu je odlicna, jos bih dodao scenu kod kuce, kada gleda slike roditelja i u kupatilu kada puca i kako-god-bi-se-moglo-nazvati-to-sto-imaju njih dvoje moze da preraste u nekakvu vezu prostim cinom saosecanja koji izostaje.
Isidora S. i Vukašin J – dve potpuno suprotne uloge, dva koncepta koja su dobro „iznela“ film iako se oseća da mala ima više talenta i da u nekim momentima šlepa kolegu u filmu.
Ima vise talenta, ali Jasnic nije dobio mnogo prostora. Da je izgubio caleta saznajemo kroz pricu Jasnine majke, prilikom odlaska u stan u kome zivi vidimo da nema nikog, cujemo instrukcije za podgrevanje ili sta vec, verovatno ponovljene hiljadu puta.
Još malo o problemima – određeni postupci glavnih junaka su prilično slabo ispraćeni/motivisani, a posledice njihovih dela se slabo osećaju (rušenje/ruženje škole je, recimo, bespotrebno bez naknadnih objašnjenja koja su se, u ovom ili onom vidu morala tu naći).
Hm, secam se da se to [provaljivanje u skolu, paljenje dnevnika, sjebavanje prostorija] praktikovalo i u mojoj osnovnoj. Niko nikad nije uhvacen ali su svi klinci znali ko je to uradio - "najvece face" u skoli. Edited by reg
Link to comment

Veciom se slazhem sa tobom, samo meni te negativne stvari ponishtavaju ok segmente. Dramaturshki je film uzhasan. Nijedan postupak nema konsekvence makar i najbanalnije. (tipa razrushe shkolu i kao da se nishta nije desilo. Makar murija da se pojavi a oni se ispred smeju i snimaju mobilnim. ona scena u prihvatilishtu se desi i opet posle toga se nishta ne deshava. kao da toga nije ni bilo. nikakvog kasnijeg efekta nema. chak i ona kad povraca u WC-u mi lichi kao da povraca od koksa a ne od toga shto joj je muka od saznanja da ce ona mala umreti.) To je unishtilo film. Film koji ima pretenzije da pokazhe realnost ne sme takve propuste da ima. Lik Djoleta kao da nema ni jedan problem u zhivotu. Keva mu radi nocne smene u bolnici i zhive u jednoiposobnom stanu na periferiji Beograda, a on kokaina uvek ima koliko hocesh, nikad problem sa kintom nema. plus lik je postavljen kao da je najachi kriminalac koji je u dilu sa svima pa mu niko nishta ne mozhe, a ne jedan uchenik srednje shkole. Mrzi me vishe da nabrajam ali takvih greshaka je pun film. I jednostavno umesto da dobijesh realnu prichu o deci koja usled socijalne bede odlaze u ekstreme, dobijash to da sve izgleda kao gomila razmazhene dechurlije koja od besa ne zna shta ce pa divljaju. i onda pored svega toga napravi se onakav kraj pa se cela pricha romantizuje.Za mene je dosta razocharavajuce.

evo i ja cu u spoiler poshto kontam da vecina nije gledala film

Link to comment

spoiler

ona scena u prihvatilishtu se desi i opet posle toga se nishta ne deshava. kao da toga nije ni bilo. nikakvog kasnijeg efekta nema. chak i ona kad povraca u WC-u mi lichi kao da povraca od koksa a ne od toga shto joj je muka od saznanja da ce ona mala umreti.)
Ne slazem se da nema efekta. Zar ne ide posle toga ona scena u kupatilu kad se rasplace?
a on kokaina uvek ima koliko hocesh, nikad problem sa kintom nema.
Ovo je meni i drugaru najvise smetalo.
i onda pored svega toga napravi se onakav kraj pa se cela pricha romantizuje.
Neposredno nakon filma nisam smatrao da onakav kraj romantizuje pricu. Gledao sam na takav kraj kao posledicu scene u kojoj keva place [cale nije preziveo] a klinka nastavlja sa autodestrukcijom.
Meni se upravo ovo pojavilo na FB (profil za kućne ljubimce).
Jujuju. Kakve to veze ima sa filmom? Edited by reg
Link to comment
spoilerNe slazem se da nema efekta. Zar ne ide posle toga ona scena u kupatilu kad se rasplace?
vec secanje bledi ali mislim da ima izmedju vishe scena u koje potpuno razdvajaju ta dva dogadjaja
Neposredno nakon filma nisam smatrao da onakav kraj romantizuje pricu. Gledao sam na takav kraj kao posledicu scene u kojoj keva place [cale nije preziveo] a klinka nastavlja sa autodestrukcijom.

ja se ne secam da je keva uopshte plakala na kraju. ajde molim te podseti me te scene. uopshte ne mogu da se setim toga.ali da sam to i ukachio, ne bih povezao ta dva dogadjaja, jer ona ne ide na to da dobije batine nego ochajnichki pokushava da vrati dechka tako shto ga pravi ljubomornim. isto kao shto je ochajnichki pokushavala da ga osvoji i zadrzhi. i posle udaranja ona njemu prilazi a on je poljubi. to je romantichni kraj, shkolski prikaz. ljubav pobedjuje sve itd...

Link to comment
a se ne secam da je keva uopshte plakala na kraju. ajde molim te podseti me te scene. uopshte ne mogu da se setim toga.<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">ali da sam to i ukachio, ne bih povezao ta dva dogadjaja, jer ona ne ide na to da dobije batine nego ochajnichki pokushava da vrati dechka tako shto ga pravi ljubomornim. isto kao shto je ochajnichki pokushavala da ga osvoji i zadrzhi. i posle udaranja ona njemu prilazi a on je poljubi. to je romantichni kraj, shkolski prikaz. ljubav pobedjuje sve itd...
Pre scene poslednje zurke vidimo klip na kome majka histericno place. Nisam napisao da se ne slazem sa tobom, naravno da neko moze tako da posmatra kraj. To sto se ona krvavih usta ljubi sa tipom u koga je zaljubljena i koji ju je upravo prebio [za nju - "pokazao da mu je stalo"] meni izgleda kao nastavak autodestruktivnog ponasanja koje se nastavlja i postaje sve gore nakon sto je i njena situacija postala jos gora.
Link to comment
Pre scene poslednje zurke vidimo klip na kome majka histericno place. Nisam napisao da se ne slazem sa tobom, naravno da neko moze tako da posmatra kraj. To sto se ona krvavih usta ljubi sa tipom u koga je zaljubljena i koji ju je upravo prebio [za nju - "pokazao da mu je stalo"] meni izgleda kao nastavak autodestruktivnog ponasanja koje se nastavlja i postaje sve gore nakon sto je i njena situacija postala jos gora.
jbm ga. evo sad pricham sa dva druga koji su isto gledali film i ni oni se ne secaju da je keva plakala pre poslednje scene. ili si ti gledao neku radnu verziju pa su to posle izbacili, ili je ta scena toliko neubedljiva pa je se ljudi ne secaju i ne konstatuju to uopshte.
Link to comment

to je prikazano samo kao klip snimljen mobilnim, ne vidi se jasno ko place, pa vam mozda zato nije ostao memorisan ... ja ne mogu da oprostim filmu sto nema ni malo dramske tezine ...

Edited by Zdravko
Link to comment

Ja ne pisem na Filmu jer sam totalni laik, necu ni sad pisati o filmu ali bih da podelim jedan utisak sa bioskopske projekcije Klipa. Iza mene sedela oveca grupa mladih ljudi, njih desetak, oko 17-18 godina rekla bih. I djecaci i djevojcice. Od prvog do poslednjeg minuta filma su glasno komentarisali sto je samo po sebi bilo iritantno, ali ni priblizno kao sadrzaj njihovih komentara. Ta deca su toliko mrzela glavnu junakinju, da sam u jednom momentu pomislila da oni vise nisu u stanju da kontrolisu svoj bes i da ce poceti da gadjaju platno flasama i kesicama kikirikija. Do toga nije doslo, ali mucno je i prilicno jezivo bilo slusati konstantne komentare tipa: "Mrs mamu ti jebem kurvetino raspala!""Naci bate, nema sanse da bih joj dao ni da mi popusi. Crkni bre glupaco!!"Dok su devojcice komentarisale:"Znaci ja da sam joj keva tukla bih to svaki dan.""Zjuu, ne mogu da verujem, ona ga je ladno dovela u ovakvu gajbu! Pfffff!"Ne treba valjda ni da pomenem da glavni muski protagonista nije ni jednom pomenut u negativnom kontekstu, samo u pozitivnom i neutralnom.Nisam sigurna da li bi ovo uopste trebalo da me iznenadjuje ili ne. Verovatno ne, to su nasa deca. Ali ipak su mi ti komentari bili skoro pa jaci utisak od samog filma.

Link to comment
Nisam sigurna da li bi ovo uopste trebalo da me iznenadjuje ili ne. Verovatno ne, to su nasa deca. Ali ipak su mi ti komentari bili skoro pa jaci utisak od samog filma.
U kontekstu filmske umetnosti meni je jaci utisak to da ce doticna balavurdija otici u bioskop samo na takav neki sadrzaj, eventualno na neko 3d njesra iz Holivuda, i tu ce se njihov filmski interes zavrsiti. A i balavurdija sirom planete je slicna, pa se onda filmovi i prave spram njihovih jednostavnih potreba, a i domaci distributeri samo to i uvrstavaju u svoj program. Vec neki zahtevniji filmski sadrzaj privukao bi ukupno 12 do 15 gledalaca, osim ako nije u pitanju fensi Fest, razume se.Tako da se moze reci da je Klip ponajvise eksploatacijski film, protiv cega nemam nista, samo pre odlaska u bioskop treba imati u vidu kome je ta eksploatacija namenjena, pa ili spreman otici u bioskop, ili film gledati u kucnoj radinosti kad jednom bude dostupan.
Link to comment

To whom it may concern,What are the estimated possibilities of successful masturbation during the film?Circle te most adequate answer:a) The film is impossible to masturbate tob) The film is very hard to masturbate to but not impossiblec) The film is a wanking fuel

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...