Jump to content
IGNORED

Klip (2012)


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    19

  • Mp40

    6

  • Turnbull

    6

  • Mercuzzio

    5

Rastkova recenzijaa evo i moje recenzije:3 bambija za pokušaj, izvedba je diskutabilna, kraj ambivalentan.repeticija me je užasno smarala ali je prilično opravdana. osim dočaravanja turobne svakodnevice, prikazuje nam i finu evoluciju njihovog odnosa. na penetraciju se čekalo ihahaj, na poljubac još više. film se kontantno kreće ka nekoj katarzi i ona se i dešava ali onda imamo finalnu scenu gde imamo ili slom te katarze i probijanje dna ili samo najekstremniji nastavak potrage za erosom (što se primećuje u gornjoj kritici koju je btw i maja milos kod jugoslava pantelica navela kao nesto sto pojasnjava njene namere) ili pak momenat gde je jaca sad ta koja treba da nekako iščupa i voljenu sirovinu. onda je ona njemu potebna koliko i on njoj. a tu se opet vraćamo na batine kao sredstvo komunikacije i jebiga. zajebite me toga. ne zbog fridomovih "sta ce deca da rade" nego uopste. ne moze bre to da se pohvali! i maja i rijana da se gone, što reče moja drugarica veceras.ali sve u svemu, zaista ne mogu da se setim bilo čega iz poslednje scene što bi me uputilo da circulus viciosus nije makar malo prekinut. verujem da to nije rediteljkina namera ali ja zaista ne mogu da ne posmatram ovo kao jednu mračnu, pandemonijsku predstavu zbog koje mi je neprijatno što sam je gledao. zapravo, kapiram je kao upozorenje pre nego što se rešim da pravim decu.evo, ova umetnost je za mene potpuno satanistička. ne u religijskom smislu. if ju nou vod aj min. Edited by McCabe
Link to comment
Rastkova recenzijaa evo i moje recenzije:3 bambija za pokušaj, izvedba je diskutabilna, kraj ambivalentan.repeticija me je užasno smarala ali je prilično opravdana. osim dočaravanja turobne svakodnevice, prikazuje nam i finu evoluciju njihovog odnosa. na penetraciju se čekalo ihahaj, na poljubac još više. film se kontantno kreće ka nekoj katarzi i ona se i dešava ali onda imamo finalnu scenu gde imamo ili slom te katarze i probijanje dna ili samo najekstremniji nastavak potrage za erosom (što se primećuje u gornjoj kritici koju je btw i maja milos kod jugoslava pantelica navela kao nesto sto pojasnjava njene namere) ili pak momenat gde je jaca sad ta koja treba da nekako iščupa i voljenu sirovinu. onda je ona njemu potebna koliko i on njoj. a tu se opet vraćamo na batine kao sredstvo komunikacije i jebiga. zajebite me toga. ne zbog fridomovih "sta ce deca da rade" nego uopste. ne moze bre to da se pohvali! i maja i rijana da se gone, što reče moja drugarica veceras.ali sve u svemu, zaista ne mogu da se setim bilo čega iz poslednje scene što bi me uputilo da circulus viciosus nije makar malo prekinut. verujem da to nije rediteljkina namera ali ja zaista ne mogu da ne posmatram ovo kao jednu mračnu, pandemonijsku predstavu zbog koje mi je neprijatno što sam je gledao. zapravo, kapiram je kao upozorenje pre nego što se rešim da pravim decu.evo, ova umetnost je za mene potpuno satanistička. ne u religijskom smislu. if ju nou vod aj min.
nemam sada bas vremena za neki ozbiljniji komentar ali sada samo da napomenem da djole, djole, djole (inace dobra scena - ko je gledao znace) ne moze biti covek falus nikako. kao sto je uvodna scena neka vrsta aproprijacije gotovo pa identicne scene u filmu wild at heart tako je i ocigledna namera rediteljke (koju rastko isto tako tumaci) da djole bude bobby peru. cak tu moglo da padne i neko feministicko citanje: scenu nasilja nad zenom iz kultnog lincovog ostvarenja preuzima zenski reditelj i tako otvara film.http://www.youtube.com/watch?v=LUtn7e05C8Mmedzutim, problem je u tome sto dok bobby suocava lulu fortunu sa njenom zeljom (silovanje - falus sam doslovce u liku nakaznog bobija) ovde jasna zeli seks od samog pocetka nema potrebe da se slomije bilo kakva barijera i zatim nakon verbalne predigre djole se okrece i odlazi bez reci. ukoliko bi zeleli biti drski u citanju filma mogli bi reci da je to scena u kojoj se potvrdjuje djoletova impotencija. on nije covek-falus kako kaze ovaj decko u recenziji (koji se malko i frlja i terminima ali se trudi) vec pre kastrato. naravno ostatak filma gledamo njegove pokusaje da uz pomoc state-of-art prostetike ipak ima smislen odnos sa osobom koju voli. samim tim provala nasilja na kraju filma postaje tek tada smislena: frust izazvan impotencijom i osecajem neadekvatnosti.he hit me but it felt like a fuck :P Edited by kim_philby
Link to comment
ukoliko bi zeleli biti drski u citanju filma mogli bi reci da je to scena u kojoj se potvrdjuje djoletova impotencija. on nije covek-falus kako kaze ovaj decko u recenziji (koji se malko i frlja i terminima ali se trudi) vec pre kastrato. naravno ostatak filma gledamo njegove pokusaje da uz pomoc state-of-art prostetike ipak ima smislen odnos sa osobom koju voli. samim tim provala nasilja na kraju filma postaje tek tada smislena: frust izazvan impotencijom i osecajem neadekvatnosti.
pa i meni se vrzmalo nesto slicno po glavi jos dok sam gledao. lepo kaze ona mala: jebo bi te na keca al je picka. ali ne vidim gumenu patku kao svesno simbolicku i narativnu rekvizitu. uglavnom, pre mislim da je đole flipno jer bez jace ostaje prazan kurton. a postoji neka njegova evolucija pre toga. zato je i prebio nju, a ne onog lika.ali opet sam na ledu na kom ne želim da budem. ne, ne, ovakvi krajevi su neprihvatljivi. Edited by McCabe
Link to comment
pa i meni se vrzmalo nesto slicno po glavi jos dok sam gledao. lepo kaze ona mala: jebo bi te na keca al je picka. ali ne vidim gumenu patku kao svesno simbolicku i narativnu rekvizitu. uglavnom, pre mislim da je đole flipno jer bez jace ostaje prazan kurton. a postoji neka njegova evolucija pre toga. zato je i prebio nju, a ne onog lika.ali opet sam na ledu na kom ne želim da budem. ne, ne, ovakvi krajevi su neprihvatljivi.
pa naravno da nije svesna. gumena patka je pokusaj da se ima kolac ali da se isti i pojede. i da se bude sokantan i da se opet zadovolji konvencionalnost produkcije. drugim recima mozete da zamislite srdanov bas celik kako producira film u kojem se neko zaista kara pred kamerama? to je narocito problematicno u filmu koji pretenduje da bude 'istinit'.inace to sto je on prebio nju nije nista cudno. ona bi trebalo da bude stalno podsecanje na njegovu neadekvatnu muskost.
Link to comment

gledao klip jos jednom sinoc. s mileramom. na drugo gledanje nija tako strasno (ili je to do milerama). otupeo sam valjda na pojave gumenog kurca ali moram da primetim jedan zanimljiv i sugestivan prelaz. naime nakon scene analnog seksa i nakon sto djole i jasna odrade ass to mouth u najboljem kevinsmitovskom stilu imamo rez na scenu u kojoj jasna klopa/razmazuje kasikom po tanjiru neke govno braon cufte. kako ono bese maja milos ne osudjuje svoje likove. jok samo ih hrani govnima. da parafraziramo godara: montaza je pitanje etike.

Edited by kim_philby
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...