Jump to content
IGNORED

Da li je religija stetna ili korisna za ljudsko drustvo?


jolanda.kirschner

Prevazidjenost religije  

48 members have voted

  1. 1. Organizovanu religiju bi trebalo

    • Zakonom zabraniti
    • Suzbijati argumentima njen uticaj
    • Ignorisati
    • Siriti i podrzavati


Recommended Posts

Bog je onaj stvarni uzrok koji je stvorio svet. a slucajnost je neki pojam vezan za ljudski model.procitao sam u oca nikolaja. on gospoda zove LOGOS.cak kada bi neki slučaj bio stvoritelj sveta trebali bi njega zvati bogom. nema smisla da stalno samo menjamo imena. primeti i ovo. kada bi svet mogao nastati sam od sebe. tj. slučajnim big-bengom. dakle bez bez ikakve zakonomernosti. što ce reći uslovljenosti nečim drugim. onda bi taj slucajni bog mogao ponovo da se desi. i ode mast u propast.ne vredi ti. je bi ti ja rekao da je nastao u tvojoj tintari. a ti se nebi složio da je ona ništa. zato je taj iskaz je absolut.
Dao si paralelu evolucije i astrofizike kao podrsku tezi da bog postoji. Ti si uveo verovatnocu u igru i ja nastavljam sa tim. Ako slucajnost postoji mogao je i nas zivot da nastane kao niz slucajnih prozimanja i reakcija. Ako je slucaj stvoritelj onda bogu kakvog ga ti zamisljas nema mesta. Ne bih o tintarama.
Link to comment
  • Replies 443
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    71

  • billadni

    53

  • bergasa19

    45

  • braca

    40

:) Prigovor je prihvacen. Bog nije stvorio svet iz nicega nego iz "necega", kazete ti i Biblija.

+1

posto bablija ne kaze "iz ničega" odustajemo od obaranja.)

Sta je uzrok tog "necega", odakle ono tu, ko ga je stvorio? (jer, ne zaboravimo, "svaka posledica ima svoj uzrok").
to nešto mogla biti energija. svetlost. organizovana u reči. tj. talasne pakete. pridodeljena ovom našem subsvetu. formirana podloga za igricu zvana život.

ha:isuse:

Link to comment
Derivativi i sva ta čudesa ne postoje u realnom svetu, ali se opet na njih može uzeti pozajmiti novac na ovo ili ono, i napraviti nešto realno, pa vratiti novac. Bez te igre ničega u nešto nema kredita i nema brzog privrednog rasta.
ekonomiju si našao da nam objasni fizičke i metafiziček dileme. nemoj leba tiedit:nisam video da me je zugurosh vec preduhitrio Edited by dekss
Link to comment
Dao si paralelu evolucije i astrofizike kao podrsku tezi da bog postoji.
iz spoja njihovih stavova sledi da više biće već postoji. nazovi "bogovi". nisam rekao da su ti stavovi istiniti. a istiniti Bog je onaj uzrok koji je stvorio ovaj naš svet.
Ako slucajnost postoji mogao je i nas zivot da nastane kao niz slucajnih prozimanja i reakcija.
zaboravi slučaj. preciznije izržavanje bi bilo iz kompleksnosnosti, - složenih prožimanja i reakcija. ali to nije stvorilo univerzum i elemente. čestice. niti prostor. i to baš takvima da to produkuju.ne može se davati evolutivni odgovor bazirean na alhemijskom loncu, a preskakati astrofizika i fizika. pa i sam pojam svesti. eto. to sam hteo reći. Edited by billadni
Link to comment
to nešto mogla biti energija. svetlost. organizovana u reči. tj. talasne pakete. pridodeljena ovom našem subsvetu. formirana podloga za igricu zvana život.

ha:isuse:

Po tebi, dakle, tu energiju, ili svetlost, bog nije stvorio. Nisi mi odgovorio na pitanje o poreklu te energije. Da li je ona oduvek bila tu, kao i bog? Drugo, da li se bog takodje sastoji od te energije ili od neceg drugog?
Link to comment
sebičnjaku. mogao bi reći zašto. da se i ja nasmejem.
Skakuces sa cveta na cvet. Hteo bi da pijes nektar, a da nista ne oprasis. Edited by bergasa19
Link to comment
to nešto mogla biti energija. svetlost. organizovana u reči. tj. talasne pakete. pridodeljena ovom našem subsvetu. formirana podloga za igricu zvana život.
Po tebi, dakle, tu energiju, ili svetlost, bog nije stvorio. Nisi mi odgovorio na pitanje o poreklu te energije.
čitaj pažljivije. piše naš subsvet. znači deo nečega većeg.
Da li je ona oduvek bila tu, kao i bog?
ako nešto ne može nastati iz ničega. onda nešto uvek postoji.
Drugo, da li se bog takodje sastoji od te energije ili od neceg drugog?
laku noć.
Link to comment
po evoluciji treba samo planeta slična zemlji. malo sumpora, pare i munja. i eto života za milijardu godina.s druge strane astrofizika veli da je vasiona stara 15 milijardi. i da planeta poput zemlje imaš ohoho. za posledicu se ima ohoho drugih bića od nas starijih 14 milijardi godina. jelte?e umna distanca izmedju ovih bića i nas je veća no izmedju čoveka i mrava. barem za onih 13 milijardi godina što nas čekaju. šta su oni za nas no bogovi. eto znanost dokazuje boga kakvog bi mnogi voleli videti.
nisu. jer tvoj bog je u stanju da kreira nove univerzume. sto za ta (potencijalno postojeca) bica ne mozes sa sigurnoscu tvrditi.kao sto ne mozes tvrditi ni da bog postoji. jedino sto ti mozes da tvrdis je da ti verujes da bog postoji jer ne vidis drugo objasnjenje za nastanak sveta.a vera i postojanje nije isto (da budem slikovit - nekad su verovali i da je zemlja ravna ploca. i da je nastala pre 4-5 hiljada godina. i da je zena nastala od adamovog rebra. i jos stosta)
Link to comment
čitaj pažljivije. piše naš subsvet. znači deo nečega većeg.ako nešto ne može nastati iz ničega. onda nešto uvek postoji.laku noć.
:Hail: :Hail: :Hail: kakav koncentrat bullshita. ne samo da znas za boga, njegovu prirodu, nego da je ovo tek jedan podsvet od mnogih (iako te druge jednako kao i boga niko nikad vid'o nije)*novi isus hoda medj nama i zove se billadni!kruna svega je sto kao odgovor na kontradikcije koje proisticu iz tvojih aksioma odgovaras sa "laku noc"*za takvu izjavu bi ti tvoj vladika nikolaj rekao da si jeretik te da te treba procistiti vatrom. ili barem lopatom.
Link to comment
Sta mislite, kako je hriscanstvo u periodu od 300 godina od jedne male jevrejske religijske zajednice doslo do masovnog pokreta u Evropi, iako je jos bilo progonjeno?
free cookies for everybody!eucharist.jpg
Link to comment
:Hail: :Hail: :Hail: kakav koncentrat bullshita.
bull ti u glavi. zato tako diskutujes.
ne samo da znas za boga, njegovu prirodu, nego da je ovo tek jedan podsvet od mnogih (iako te druge jednako kao i boga niko nikad vid'o nije)*
ne mora se bog videti da bi se nesto saznalo. dao nam um i sposobnost imaganacije. izgradismo matematiku i računare. pa si lako možemo predociti multidimenzione prostore. čak nacrtati:

bači pogled na 3D projekciju kocke koja rotira u četvorodimenzionom prostoru.

8-cell-simple.gif

 

kruna svega je sto kao odgovor na kontradikcije koje proisticu iz tvojih aksioma odgovaras sa "laku noc"
nije kontradikcija ako ti nešto ne kapiraš. već za očekivati. Edited by billadni
Link to comment
Kocka je u 3D.
dobro de. hiperkocka.neće se valjda za svaku dimenziju uvoditi novo ime za kocku.)
Kocka je u 3D. Gde ti vidis 4D prostor.
to je 3D projekcija hiperkocke. malo bolje sam složio slova. Edited by billadni
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...