Jump to content
IGNORED

Da li je religija stetna ili korisna za ljudsko drustvo?


jolanda.kirschner

Prevazidjenost religije  

48 members have voted

  1. 1. Organizovanu religiju bi trebalo

    • Zakonom zabraniti
    • Suzbijati argumentima njen uticaj
    • Ignorisati
    • Siriti i podrzavati


Recommended Posts

Stvarno bih rado zaposlio sve sposobne da ni iz čega stvore nešto.Ja ću da obezbedim sve potrebne sirovine, njihovo je samo da odrade drugi korak, profit ćemo da delimo.
Pravim jebacima ne treba saglasnost muza.
Link to comment
  • Replies 443
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    71

  • billadni

    53

  • bergasa19

    45

  • braca

    40

Ljudi to rade godinama, i za to dobijaju lepe pare. Javi se Wall Street-u. Gde si do sada bio...
To kako tamo stvaraju nešto plaćamo danas globalno. <_<
Pravim jebacima ne treba saglasnost muza.
Nisam baš toliko zagoreo da jebem muževe. Edited by Zugurosh
Link to comment
a što bi razumeo tvoju "aluziju"? koja vera tvrdi da slonovi lete oko beogradjanke pa da kažemo da veruju u pogrešno?nije tako. ako u kesi ima 100 g onda u njoj sigurno nema slona. nepostojanje mnogo čega se može dokazati. i bez merenja kese. tako što nije sve moguće. tako fizičari črpakaju po onom donjem svetu. po mogućim stanjima. naprimer. ako ateisti ne mogu dokazati nepostojanje Boga onda im reci da začepe sa neosnovanim tvrdnjama. ili još bolje. da probaju dokazati njegovo postojanje.
Meni se prikenja kad cujem da buba koristi izraz Bob i americke frajlice gosh. Pretpostavljam da je to ta trascedencija i sozrcanije i iz sveta ideja u svet svarene tvari.
Link to comment
In your face, billadni. :) Ovo pod 2 ti otpade.
lepo demonstriraš sposobnost zamišljanja. nemoj više.)ono što se zove kvantna fluktacija nije ništa drugo do energija.
Link to comment
To kako tamo stvaraju nešto plaćamo danas globalno. <_<Nisam baš toliko zagoreo da jebem muževe.
Derivativi i sva ta čudesa ne postoje u realnom svetu, ali se opet na njih može uzeti pozajmiti novac na ovo ili ono, i napraviti nešto realno, pa vratiti novac. Bez te igre ničega u nešto nema kredita i nema brzog privrednog rasta.
Link to comment
ali ne u smislu tvrdnje da nešto može iz ničega. to je u suprotnosti sa apsolutom br.2. vidi i ovako. kada bi nešto moglo iz ničega bez ikakve zakonomernosti. tj. logike. nebi imalo ni smisla objašnjavati to.da nešto "može" iz ničega je posledica nepotpunog rasudjivanja. nesposobnosti uma da iz nekog razloga poveže delove u celinu. pa mu se čini da je poledica nastala sama od sebe.
Zar Biblija ne tvrdi upravo to, da je bog stvorio svet iz nicega?
Link to comment
Derivativi i sva ta čudesa ne postoje u realnom svetu, ali se opet na njih može uzeti pozajmiti novac na ovo ili ono, i napraviti nešto realno, pa vratiti novac. Bez te igre ničega u nešto nema kredita i nema brzog privrednog rasta.
Nisam ekonomista, ali to ne shvatam kao stvaranje iz ničega, nego kao pozajmljivanje iz budućnosti. Kada dođe trenutak da u budućnosti nema dovoljno da se od nje pozajmi valjano, sistem se ruši. možda previše uprošćeno, ali to mu dođe to.
Link to comment
nije. ako nisi u stanju zauzeti istinit sud o nečemu. ne uništavaj ga. ne razumem tu netolerantnost. ako ništa drugo laž je korisna informacija o načinu kako razmišlja onaj koji je došao do tog pogrešnog stava. svedočanstvo o misli neke epohe. naprimer.može. u tom slučaju slučajnost je ime za ljudsko nepoznavanje dinamike nečega. tako se i matematika odnosi prema njoj. svojim računom verovatnoće. priznaje ona. jeste ne poznajem proces. ali sam ipak u stanju dati neki odgovor. ali ne u smislu tvrdnje da nešto može iz ničega. to je u suprotnosti sa apsolutom br.2. vidi i ovako. kada bi nešto moglo iz ničega bez ikakve zakonomernosti. tj. logike. nebi imalo ni smisla objašnjavati to.da nešto "može" iz ničega je posledica nepotpunog rasudjivanja. nesposobnosti uma da iz nekog razloga poveže delove u celinu. pa mu se čini da je poledica nastala sama od sebe.
Sam sebi postavis pitanje i das odgovor u prvom i drugom pasusu, tako da te tu necu ometati.Slucajnost ipak postoji, zar ne?
Link to comment
Slucajnost ipak postoji, zar ne?
pa reko sam šta mislim. jasno.

slučajnost je ime za ljudsko nepoznavanje dinamike nečega. tako se i matematika odnosi prema njoj. svojim računom verovatnoće.

ali ne u smislu tvrdnje da nešto može iz ničega. to je u suprotnosti sa absolutom br.2.

 

ako imaš neku drugu definiciju. a ti je postaj. pa ću ja prema njoj kako si ti obećao da ćeš sa dogmama.

Edited by billadni
Link to comment
pa reko sam šta mislim. jasno.

slučajnost je ime za ljudsko nepoznavanje dinamike nečega. tako se i matematika odnosi prema njoj. svojim računom verovatnoće.

ali ne u smislu tvrdnje da nešto može iz ničega. to je u suprotnosti sa absolutom br.2.

 

ako imaš neku drugu definiciju. a ti je postaj. pa ću ja prema njoj kako si ti obećao da ćeš sa dogmama.

Ti ustvari negiranjem slucajnosti dokazujes postojanje boga, i ja sada tebi treba da dokazem da slucajnost postoji.
Link to comment
gde piše da je iz ničega?

podmećeš a?

:) Prigovor je prihvacen. Bog nije stvorio svet iz nicega nego iz "necega", kazete ti i Biblija. Sta je uzrok tog "necega", odakle ono tu, ko ga je stvorio? (jer, ne zaboravimo, "svaka posledica ima svoj uzrok").
Link to comment
Ti ustvari negiranjem slucajnosti dokazujes postojanje boga,
Bog je onaj stvarni uzrok koji je stvorio svet. a slucajnost je neki pojam vezan za ljudski model.procitao sam u oca nikolaja. on Gospoda zove i LOGOS.cak kada bi neki slučaj bio stvoritelj sveta trebali bi njega zvati bogom. nema smisla da stalno samo menjamo imena. primeti i ovo. kada bi svet mogao nastati sam od sebe. tj. slučajnim big-bengom. dakle bez bez ikakve zakonomernosti. što će reći uslovljenosti nečim drugim. onda bi taj slucajni bog mogao ponovo da se desi. i ode mast u propast.
ja sada tebi treba da dokazem da slucajnost postoji.
bilo ko. trebao bi navesti jedan primer da je nešto nastalo iz ničega. a ne vredi ti ni to. jer bi ti ja za taj slučaj, koji navodiš, rekao da je nastao u tvojoj tintari. a ti se nebi složio da je ona ništa. zato je taj iskaz absolut. Edited by billadni
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...