Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

4 minutes ago, radisa said:

Ono što je meni fascinantno ovde da ludak nije ni u jednom trenutku ukočio i spustio brzinu, da nisam cimnuo, on bi završio u meni... Zašto to?

 

Verovatno tera neku BMW zver koja ekstremno dobro koči i već je magistrirao drastično usporavanje u poslednji čas, tako da ti se nabije tačno na pola metra od zadnjeg branika i onda je u stanju da jedno dva minuta vozi tako prilepljen na tebe. Ovde kod mene mi se to redovno dešava na autoputu, kada vozim u jednoj od dve brze trake. Jedan minut ne pogledam retrovizor, i sledeća scena da vidim neku ogromnu šoferku malte ne naslonjenu na moje zadnje staklo, ne vidim mu čak ni haubu koliko je blizu ali mu vidim facu i pola enterijera iz te neke zverine koju tera. Tačno se stvore niotkuda, i do sada me nikada nisu udarili, imaju tu neku veštinu letenja u repu...

 

 

... koja će ih jednom izdati, naravno. Pa kome se zalomi da baš tada bude ispred.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, radisa said:

Pa da, ali nisam ja išao 110 a on 105...

 

Išao sama u granicama, on ispod...

 

Umem i ja da vozim van tih pravila, uostalom ja sam valjda jedini na forumu koji je platio ono po proseku između dve rampe na autoputu...

 

Ono što je meni fascinantno ovde da ludak nije ni u jednom trenutku ukočio i spustio brzinu, da nisam cimnuo, on bi završio u meni... Zašto to?

 

i rekoh da je tvoj slucaj (onako kako si ga opisao) ok u tumacenju valkire

samo napomenuh da onaj koji blinka nije nuzno onaj koji maltretira

 

zato sto je budala ... 

i ja vozim prilicno brzo, ali nisam budala :) 

Link to comment
6 minutes ago, Redoran said:

 

Verovatno tera neku BMW zver koja ekstremno dobro koči i već je magistrirao drastično usporavanje u poslednji čas, tako da ti se nabije tačno na pola metra od zadnjeg branika i onda je u stanju da jedno dva minuta vozi tako prilepljen na tebe. Ovde kod mene mi se to redovno dešava na autoputu, kada vozim u jednoj od dve brze trake. Jedan minut ne pogledam retrovizor, i sledeća scena da vidim neku ogromnu šoferku malte ne naslonjenu na moje zadnje staklo, ne vidim mu čak ni haubu koliko je blizu ali mu vidim facu i pola enterijera iz te neke zverine koju tera. Tačno se stvore niotkuda, i do sada me nikada nisu udarili, imaju tu neku veštinu letenja u repu...

 

 

... koja će ih jednom izdati, naravno. Pa kome se zalomi da baš tada bude ispred.

 

Ja mislim da nisam seo™ na gas da nema šanse da bi on zakočio na vreme... Kežm ti meni je zadnji levi sezon za pištao, znači prošao je na 30-ak santimetara od mene...

Link to comment
46 minutes ago, radisa said:

Samo dok sam ga zaobilazio, retko vozim  levom trakom, zbog budala koje misle da je leva traka za 180+...

 

Obišao, nisam turčinu odmakao puno, tj, cenio sam da teba još malo da pobegnem, pa da se vratim... Kad sam krenuo u preticanje budale sa BMW-om nije bilo u retrovizoru...

 

Ja sma turčina obišao sa 130-140, on je vozio recimo 110-120 u trenutku preticanja, preticanje je možda malo duže trajalo, ali nisam video razlog da divljam dok pretičem... I nije mi jasno zašto je on odjednom dao gas...

 

Suštinski, totalno je nebitno šta sam ja radio jer ničim nisam ugrožavao saobraćaj i vozio sam u granicama propisa...

 

Da jasno, u tim trenucima pozelim da imam 2m i 150kg, da ga nekako zaustavim i izvucem iz kola. 

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Ono što je meni fascinantno ovde da ludak nije ni u jednom trenutku ukočio i spustio brzinu, da nisam cimnuo, on bi završio u meni... Zašto to?

 

Jbg "alfa muzjak" dokazuje svoju superiornost (i kompenzuje za malu kitu).

Prica se da je u vreme naci rezima Herman Gering vozio svoj nadrkani Grose Mercedes iskljucivo u kontra traci i to punom brzinom, blinkujuci farove da mu se drugi sklanjaju s puta. Sto je verovatno bilo pametno i da urade s obzirom da su njihova vozila barem upola laksa od tog Mercedesa i izvukli bi deblji kraj, to jest to bi im bio kraj, kad bi doslo do udesa.

Psihopata siledzija.

Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

 

To se po zakonu, mislim, i tretira kao nasilnička vožnja ali treba sve to dokazati i provući kod sudije...

 

Jedino da ga presretač snimi otpozadi kada to radi, ne vidim drugi način. Čak i kada bi neko imao dash cam na zadnjem staklu da snima šta se dešava pozadi, nisam siguran da naše pravosuđe prihvata takve privatne snimke kao dokaze.

 

Ovo me zanima - molio bih forumske advokate da pojasne.

 

Planiram da na sledećim kolima imam kamere 360, prosto kapiram da je to jedina zaštita. Kakva-takva...

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

 

Verovatno tera neku BMW zver koja ekstremno dobro koči i već je magistrirao drastično usporavanje u poslednji čas, tako da ti se nabije tačno na pola metra od zadnjeg branika i onda je u stanju da jedno dva minuta vozi tako prilepljen 

 

Da. Upravo je to slucaj. Ja sam nazalost sedeo na mestu suvozaca kad je kolega inace tunjavi programer krenuo da cisti levu traku na autoputu prema Gracu. Uzasan je taj osecaj kocenja. Nisam viseo seo nikad sa njim u auto

 i bas ga izbegavam jer sam siguran da je lud.

 

9 minutes ago, April said:

Planiram da na sledećim kolima imam kamere 360, prosto kapiram da je to jedina zaštita. Kakva-takva...

 

U EU te kamere ne vaze kao dokaz. Ne znam kako je u Srbiji. 

Link to comment

Preticem na autoputu levom trakom, i pored mene levo proleti motorista, dakle izmedju mene i ograde. Svasta sam video u zivotu ali ovakvo samoubilacko ponasanje tesko. Inace na autoputu cep, jadni ovi turci/albanci i turisti do Grcke.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, radisa said:

 

Umem i ja da vozim van tih pravila, uostalom ja sam valjda jedini na forumu koji je platio ono po proseku između dve rampe na autoputu...

 

 

 

Nisi jedini...

  • Wub 1
Link to comment
15 minutes ago, cedo said:

stavljam vas u fioku piglu ... koliko ste prekoracili 5km/h ... ne znate da stanete na kafu :D 

Nekad stajanje nije opcija i isplati se platiti kaznu... Prosto, morao sam biti u određeno vreme u NS, a nisma mogao na vreme da se iskobeljam iz BG, jer sam pomagao koleginici da ode po dete, u taksijima zakrčenom BG...

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, extragluv said:

 

Da jasno, u tim trenucima pozelim da imam 2m i 150kg, da ga nekako zaustavim i izvucem iz kola. 

I on izvadi pištolj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...