Jump to content
IGNORED

Drive (2011)


3opge

Recommended Posts

Opet pogledao. NIje baš toliko super film. Dobar je.Ne kapiram vlaženje na Goslinga pošto ovde film ide korak ispred svog glavnog glumca.

Link to comment

opa bato!pa ja imam tu kopiju na hardu!!!dakle, nakon što gledamo drivera od pete do glave, kreće rukom ka menjaču i u sledećem kadru vidimo auto kako odlazi. u ovoj večerašnjoj rts verziji kamera klizi ka asfaltu i vidimo bernijev leš sa torbom pored. na ovoj kopiji Drive.2011.SCR.XviD-playXD uopšte nema tog pokreta kamere i nakon kadra sa automobilom prelazimo na keri maligan koja mu zvoni na vrata.nije ni toliko bitno, verovatno je neko isekao piratsku kopiju ali jeste pomalo zanimljivost.

Link to comment
pa to što su tipizovani ne znači da moraju da odzvanjaju ko gipsani zid, ne? imamo lik bez prošlosti i bez budućnosti. ako se dobro sećam, na kraju on teško ranjen odlazi iz grada negde u noć (kao šejn), ona kuca na njegova vrata, nema nikoga. kraj. znači, to što imamo u tih sat i po, to je to. ali, ni tu nemamo mnogo. pogledi, gestovi, mrmljanja, ništa se ne dešava, samo obrisi. i lepa slika, priznajem. ona ne zna šta hoće, on ne zna šta hoće. čak se ni ne loži na vožnju, to je samo posao za njega. da je u pitanju ljubav, nisam poverovao. poljubac u liftu je trik. u teoriji, moglo je da se to rešava unutrašnjim monologom, međutim, ovde to ne bi pasovalo, jer lik treba da bude misteriozan (nema prošlosti). šta dalje? mogao je reditelj da obogati zaplet, da imamo neki razlog da mu verujemo da on treba da se umeša u život lepe susetke. ne apstrakcija, već nešto konkretno. jedino ostaje fatalna ljubav, ali toga nema u filmu. navodi nas reditelj na pomisao da su oni pravi ljudi, na pravom mestu, ali u pogrešno vreme. to je trebao da eksploatiše. he's a real hero? heroj iz dosade.lepo spolja, prazno unutra, to nije posveta 80-ima (možda samo formalno), to je posveta 21. veku.ništa, sad sam došao do tačke kada ću morati da pogledam još jedan put, sve vreme imam utisak da sam nešto bitno propustio.
+1teskoba koju je mozda hteo da uhvati nije uspeo. moca grobar je lepo primetio da je film posveta 21 veku, a ne 80-ima. ovaj film nije prosao pored 80-ih. moze da stoji ono kimovo da je film o filmu, ustvari pre film u filmu ali me ne radi nimalo. totalno sam daleko od junaka i antijunaka kojih ustvari i nema. bolelo me uvo sta ce se desavati u fimu i to nije slucajno napravljeno. dosadan i ravnodusan pristup je mozda nameran, to ne znam, ali postavlja se pitanje:zasto? staticni i na granici kica kadrovi nemaju nikakvo uporiste. ako je pravljen kao antiteza filma mogao je to nekako da naglasi. ja pokusavam nekako da opravdam rezisera i da ucitam nesto, ali toga nema. jednostavno nije uspeo da isfura ideju, ma kakvu imao. dakle dosadan film koji je nadisao reditelja i eto to je mozda kuriozitet. najbolja scena je kada se pretvara u majk majersa, ali ni to nije dobro uradio kao sto je toni objasnio.
Link to comment
dosadan i ravnodusan pristup je mozda nameran, to ne znam, ali postavlja se pitanje:zasto?
pristup možda nije dosadan i ravnodušan? :unsure:ovo što je moca ispisao... sa tim tek nemam ničeg zajedničkog. biće da vam prosto nije leglo.
Link to comment
stvaranje dosadne monotone atmosfere je verovatno namerno, ali nedoreceno.
prvo si tvrdio da je film dosadan, pa onda da je pristup dosadan sto nema nikakvog smisla a sada je atmosfera dosadna sto takodje nema smisla.
Link to comment
prvo si tvrdio da je film dosadan, pa onda da je pristup dosadan sto nema nikakvog smisla a sada je atmosfera dosadna sto takodje nema smisla.
da. za mene dosadan film meni dragog rezisera pokusavam da opravdam. Edited by bergasa19
Link to comment

još jedna scena (iako ima pregršt fenomenalnih) mi je posebno ludilo, znači za uramiti i okačiti na zid. to je onaj kadar kad prilazi strpitizeti sa namerom da pita gde je cook. ceo kadar su suve, ekstrahovane 80te. i on i ona. i njihove pojavi i cela atmosfera okolo. ali ona drnda onaj smartfon u ruci. kakav fenomenalan kontrast.

Link to comment

Pogledah ga i ja konacno.Dobar film. Ne bas remek-delo, ali ok.Dosadan nije sigurno. Bio sam mrtav umoran, nakon odredjenih zdravstvenih problema, upao malo po pocetku i odgledao bez problema.

Link to comment
još jedna scena (iako ima pregršt fenomenalnih) mi je posebno ludilo, znači za uramiti i okačiti na zid. to je onaj kadar kad prilazi strpitizeti sa namerom da pita gde je cook. ceo kadar su suve, ekstrahovane 80te. i on i ona. i njihove pojavi i cela atmosfera okolo.ali ona drnda onaj smartfon u ruci. kakav fenomenalan kontrast.
dobra scena.- gde je Kuvar?- u svlačionici.- a gde je to? (nervozno)ne delim oduševljenost soundtrackom
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...