Jump to content
IGNORED

Drive (2011)


3opge

Recommended Posts

a kada ga uhvati za ruku tokom voznje?
komplikovanije od hasanaginice.nezahvalno je analizirati na topiku koji već ima 50 strana. kad iščitam, napisaću esej, ruka na ruci na menjaču - potencijal neprikazanog.
Link to comment
komplikovanije od hasanaginice.nezahvalno je analizirati na topiku koji već ima 50 strana. kad iščitam, napisaću esej, ruka na ruci na menjaču - potencijal neprikazanog.
jedva cekam.
Link to comment
btw Valhala ima mnogo Herzogovstine (Aguirre,The Wrath of God) i jeste malo nategnuta.Drive je nesto sasvim drugo.
Sto nije lose, jer Aguirre je verovatno film koji je na mene ostavio najjaci trajni utiusak, tj. cije su slike urezane u mom mozgu.Valhala takodje ima tu stranu neizvesnosti i straha u susretu sa nepoznatim + Indijanci.Odgledao Drive. Iako mi je pored svega pricatnog prior bio da mi se nece svideti, film me je razuverio. Odlican. Doduse, iako scene nasilja u drugom delu filima nisu silovane, ja nasilje ni u kakvom obliku (naturalnom, stilizovanom, ironicnom) ne volim, pa mi, eto, to mi malo smeta.
Link to comment
pristup možda nije dosadan i ravnodušan? :unsure:ovo što je moca ispisao... sa tim tek nemam ničeg zajedničkog. biće da vam prosto nije leglo.
Slazem se.Nije mi jasno kako tu nema ljubavi? I identifikacije sa junacima.Prava anticka tragedija za plakanje.
Link to comment
još jedna scena (iako ima pregršt fenomenalnih) mi je posebno ludilo, znači za uramiti i okačiti na zid. to je onaj kadar kad prilazi strpitizeti sa namerom da pita gde je cook. ceo kadar su suve, ekstrahovane 80te. i on i ona. i njihove pojavi i cela atmosfera okolo.ali ona drnda onaj smartfon u ruci. kakav fenomenalan kontrast.
E, ta stilska referenca na osamdesete je meni pre mana nego vrlina. Verujem i da bi sa drugacijim resenjima film jednako dobro funkcionisao i izgledao.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...