Jump to content
IGNORED

Drive (2011)


3opge

Recommended Posts

Kapiram, nego recimo Vlajčić, šta to nije "narodska" kritika? I koja bi uopšte bila nenarodska (nenarodna :) )?
ja se to malo sprdam sa zenom. vlajcic je nas ebert a odnarodjena kritika (po zenovom kantaru) bi bila onako ko cahiers du cinema.
Link to comment

Pa dobro, nešto poput cahiers du cinema kod nas je uvek kratkog daha i redovno ispadne da nije to, s obzirom da nema nekog takvog "srpskog filma" na koji bi uticalo. Ali kritike po novinama, i to dnevnim moraju valjda biti narodne, u smislu, jednostavne i svakom razumljive . Sa te strane Lakićki se ne može bog zna šta prigovoriti. Problem je više njeno (ne)razumevanje konkretnog filma i samim tim nemogućnost da se na ikakav koherentan način piše o njemu. Dakle problem s Lakićkom je u tome šta piše (ništa), a ne u tome kako piše.

Link to comment
Pa dobro, nešto poput cahiers du cinema kod nas je uvek kratkog daha i redovno ispadne da nije to, s obzirom da nema nekog takvog "srpskog filma" na koji bi uticalo. Ali kritike po novinama, i to dnevnim moraju valjda biti narodne, u smislu, jednostavne i svakom razumljive . Sa te strane Lakićki se ne može bog zna šta prigovoriti. Problem je više njeno (ne)razumevanje konkretnog filma i samim tim nemogućnost da se na ikakav koherentan način piše o njemu. Dakle problem s Lakićkom je u tome šta piše (ništa), a ne u tome kako piše.
joj. mocnik? djizus. radje bi video vojnova sa svim problemima koje to nosi kao kriticara politike nego dlakicku. sa mitom makar mozes da polemises.
Link to comment

Meni ovo smesno.Vec nedeljama u kulturnom dodatku Politike ide rasprava izmedju glavnog i odgovornog urednika NIN i NIN-ovih kriticara (pozorisnih i ostalih) o tome zasto je smanjen obim karaktera koji stoje na raspolaganju kriticaru i kako to utice na sam kvalitet recenzije/prikaza.Ova poslednja rasprava o Vozacu je kao preslikana odande :lol:

Link to comment
joj. mocnik? djizus. radje bi video vojnova sa svim problemima koje to nosi kao kriticara politike nego dlakicku. sa mitom makar mozes da polemises.
Naravno, Vojnov je mnogo kompetentniji od Lakićke. Međutim stoji i to da, na primer, neka potencijalna Mitina kritika filma "Montevideo, bog te video" u Politici bi bila isto toliko besmislena kao i Lakićkine. I tu ne bi imalo nikakve veze što on bolje piše, pa ni to što se bolje razume. @ultra plasticniHa, ne znam ništa o tome, osim da su se žalili kritičari, sa razlogom, da im smanjuju broj karaktera i da im kritike postaju besmislene. Samo ne kapiram kakve veze to ima s ovom raspravom?
Link to comment
Naravno, Vojnov je mnogo kompetentniji od Lakićke. Međutim stoji i to da, na primer, neka potencijalna Mitina kritika filma "Montevideo, bog te video" u Politici bi bila isto toliko besmislena kao i Lakićkine. I tu ne bi imalo nikakve veze što on bolje piše, pa ni to što se bolje razume.
mogu zamisliti kakvo bi ludilo nastalo nakon te kritike :Dmakar ne bi bilo dosadno.
Link to comment

Ma ne bi. Više nikog ništa ne interesuje. I tako je Vojnov već satima sedeo na Studiju b i izigravao Bjelinog piara, pa nikom ništa.

Link to comment

Pa šta fali toj raspravi? Jedino ako kapiraš da je kritika kao kategorija mrtva, pa je rasprava besmislena. Mislim, ako tako misliš, potpuno te razumem. Meni je, međutim, pošto sam pljuvao Lakićku, sad nezgodno da kažem da ne verujem više u kritiku, bilo bi licemerno.

Link to comment

Kritika - Vicko Raspor.A glede D.L. - ja mislio da je to Goran Terzić sahranio još onih dana (u Ritmu, Ukus nestašnih ili nečem sličnom).Nekad su ovde kritičari bili i Dušan Stojanović i Živojin Pavlović. Al to je bilo za vreme jednoumlja.

Link to comment
Kritika - Vicko Raspor.A glede D.L. - ja mislio da je to Goran Terzić sahranio još onih dana (u Ritmu, Ukus nestašnih ili nečem sličnom).Nekad su ovde kritičari bili i Dušan Stojanović i Živojin Pavlović. Al to je bilo za vreme jednoumlja.
thumbs up za rasporaa sto se dlakicke tice i njene sarane...http://www.youtube.com/watch?v=emPABapBvmU
Link to comment
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...