Jump to content
IGNORED

Obuća


Hippie

Recommended Posts

On 15.1.2022. at 19:05, Arkadija said:

Ima pričičan izbor Dolomite cipela u Outdoor sports u TC Rajićeva, ali jebeno mrzim tu ranju, nikada popusta i najneljubazniji prodavci koji postoje. 

 

Ja tamo kupio moje dolomitare koje i dalje nosim, jako udobne, a mogu reći i lepe, nisu one teške planianrske cipele, doduše, ovo ni nisu prave /visokogorske/ cipele koje su ipak robusnije i čvršće ali svesno pravim taj ustupak lakoći i udobnosti. 

Uglavnom, bila je to ljubav na prvi pogled, probam, savršeno pitam DVA PUTA jel ima neki popust? Nažalost nema, bilo je popusta prošle nedelje. Znači majke mi dva ptua sam pitao. Rešim da se otvorim 21000, odem na kasu, kažu "ima 10% popusta" :D

 

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Nije bilo brojeva pa su pale jedne robusne u dekatlonu...







... Shiit has hit the fan
 

Ja sam pretprosle godine kupio u decathlonu, jer salomon nije bilo uopste te zime, a ovde pominjane dolomite i terrex nije bilo broja.

I ove zime ih nosim, ne propustaju, nisu se raspale, nisu bile skupe ... dodusdme, nisu ni lepe ni bas preudobne, ali su skroz u redu 

Link to comment
1 hour ago, foto said:

nakon skoro 30 godina presao sa timberlanda na dolomit. solidan upgrade. ako neko pokusa da me ubedi da su cipele iste za sva trzista neka batali posao.

 

iste su, za sva trzista.

ti stvarno mislis da (u industriji obuce) neko ima resursa za takve egzibicije?

Link to comment
 
iste su, za sva trzista.
ti stvarno mislis da (u industriji obuce) neko ima resursa za takve egzibicije?
I mene to buni.
Jedino da nama nešto što je preko, da se izrazim, C kategorija nama prodaje kao B ili A kategorija. Mislim to kod ovih koplikovanijih stvari.
Kod tekstila je to lakše.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Ne moze se to organizovati, jednostavno se ne isplati. 
ako je sifra modela ista (ne ime, nego sifra), ta cipela je jednakog kvaliteta svugde - gde god je kupili.

 

druga je stvar to sto se danas cipele ne prave tako da traju duze od par godina. Jednostavno, trziste to vise ne trazi.

Link to comment

 

kod nas je veliki problem sa skupljim markama prosto ne obrce se roba i dugo stoji po magacinima a materijali,posebno gume, propadaju..a i sve je kocka, da li te prosto zapadne treca smena i falican komad..

  • +1 3
Link to comment

Ja sam kupila Rieker polu-čizme jednom, i rekla sam nikad više. Dobro, prekršiću verovatno nekad :D ali baš sam bila razočarana i više se nisam hvatala za njihovu obuću koje su slične ovim mojim bivšim, koje su doslovno pukle posle nekoliko meseci ne preterano aktivnog nošenja. (bacila bila račun). Pukle s obe strane istovremeno, sa spoljašnje strane tamo gde je luk stopala, pa s druge strane. Tu bukvalno i da hoćeš da uništiš, ne možeš. Samo se pocepao materijal (nije bila koža) i to je to. A zatim sam i u sledeće dve sezone, sve do skora (a ovo je pre oko 4 godine), viđala iste u prodaji, znači ko zna koliko to stoji.

 

Nego, imamo u kući diskusiju, koliko nijansirano posmatramo obuću, ćerka i ja kažemo da postoji hladno proleće, proleće-proleće, i toplo proleće, pa za svako treba imati poseban par, ali ne nailazimo na razumevanje drugog finansijera :dry:

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
  • 5 weeks later...

Pokušavam da provalim Reebok brojeve i da poručim online, ali ne ide mi baš.

Znači, imaju 45.5 pa sledeće 47, to su US 12 i 13, ili 30 i 31 cm, nemaju broj izmedju, a bojim se da mi ne budu male ove 45.5. 
Neke stare njihove su mi 12.5 US, 46, i 30.5 cm.

Adidas koje imam su 12 US, 46 2/3 i 30 cm.

Jel dovoljno da gledam samo cm? :unsure:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...