Jump to content
IGNORED

Obuća


Hippie

Recommended Posts

On 5.10.2020. at 14:37, ToniAdams said:

kako je doslo do toga da se regularne patike sa postojecim djonom nazivaju bosonogim?

 

? Kako ime sugerise, te bosonoge imitiraju koliko mogu hodanje bosih nogu, imaju drukciji djon od uobicajenih patika (obicno jako mekan i savitljiv kao zvaka), a pored toga su obicno dosta sire i ~patkaste, prate oblik stopala. Nema nista sta te stiska ili suzava stopalo.

 

U principu je ideja odlicna, samo je prosecnom coveku malo tesko da se adaptira na njih posle n godina nosenja standardne obuce, a mozes misliti kako je onima koji nose i uloske pride. Imam po tvojoj preporuci Rudo a sad takodje i neke od svapskog ortopeda koji mi pomazu sa problematicnom petom, imaju samo malo meksi deo kod pete u odnosu na te od Ruda, i sa njima sam zbilja kao na nebu. Medjutim problem koji uspesno saniram tim uloscima (spustanje svoda noge) bi trebalo zapravo tretirati drugacije, kaze fizijatar - bas raditi na tim misicima ili sta je vec tu dole, trenirati to, a za to pomaze upravo hodanje bosih nogu (umesto prostog koriscenja ulozaka koji pomazu da dobro hodas i da te ne boli ali ne resavaju sam problem). Za taj problem sa petom koji je posledica loseg zarastanja rane posle operacije su mi takodje preporucene "masaze" onom bodljikavom kuglom, ali naravno da me mrzi da to radim redovno posto neki rezultat posle nedelju dana nisam videla (mada sad vrtim svakog dana tokom posla po malo) pa je ulozak super stvar.

 

 

On 5.10.2020. at 14:40, pbg12345 said:

sta su uopste bosonoge patike? :huh:

i cemu to sluzi? :fantom:

 

 

------

Tokom iseljavanja sam nasla moje stare i omiljene patike, koje su se previse raspale da bi se nosile. Djon je bio bledo plav, a crvena ona taman crvena. RIP

 

Adidaske1.jpg


Adidaske2.jpg

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

[URL=https://www.imagevenue.com/ME12HGWD][IMG]https://cdn-thumbs.imagevenue.com/a1/57/d5/ME12HGWD_t.jpg[/IMG][/URL] 

 

 

Da li obućari ovo rešavaju? 

Cipele su ko nove gore samo đon, ja ne znam od čega ih prave neke reciklirane gume. 

Edited by El Guapo
Link to comment

preterujes, ovo su mi ttek trece u ovoj, korona godini:evil:

(krivim hladno vreme, sto ovih dana dzedzim za kompom umesto da divljam vani. iskocio mi baner i ja nasela jbg..)

Link to comment

dobre su mada ima i boljih kombinacija boja

ja bih one zuto crne by Helly Hansen  a nisam smela naruciti jer ne znam za pumu dok ne probam broj, menjaju kalup spram modela

14473083-1-black

 

 

zeznula sam se, ove gazelle su mi 4. ove godine zaboravila skroz stansmith iz maja koje u stvari i nosim svaki dan:) a tek dolazi blek frajdej :O

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, InvisibleLight said:

duplo snizenje, plus shipping od ssamo 6 funti = 

https://www.scottsmenswear.com/product/green-adidas-originals-gazelle-vintage/346910/

 

za 59 funti sve ukupno

 

htela sam one roza (pink) al nema broja

 

nailazila sam na ovaj (najbolji ikadd!) model gazella letos i kod nas na nekom sajtu al samo muske velicine 41 nadalje.

 

Ja sam takve zelene (  kivi zelena), kupila pred koronu u Buzzu, na rasprodaji, za 7000 din. Doduše moje su muške 41, jer ni jedne ženske nisu bile lepe kao te.

spacer.png

Edited by Arkadija
  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, InvisibleLight said:

dobre su mada ima i boljih kombinacija boja

ja bih one zuto crne by Helly Hansen  a nisam smela naruciti jer ne znam za pumu dok ne probam broj, menjaju kalup spram modela

14473083-1-black

 

 

zeznula sam se, ove gazelle su mi 4. ove godine zaboravila skroz stansmith iz maja koje u stvari i nosim svaki dan:) a tek dolazi blek frajdej :O

 

 

awww, gdje ih ima, divne su?

Link to comment
11 hours ago, morgana said:

 

 

awww, gdje ih ima, divne su?

 

 

capsulle collection

al nemoj da mi uzmes 40, mozda ih pazarim za crnipetak ako proverim sizing :laugh:

11 hours ago, Arkadija said:

Ja sam takve zelene (  kivi zelena), kupila pred koronu u Buzzu, na rasprodaji, za 7000 din. Doduše moje su muške 41, jer ni jedne ženske nisu bile lepe kao te.

spacer.png

 

 

ima njih 20k verzija,imam/imala sam dva razlicita modela (prvi bez otisnutog znaka nazad najplice i druge slicne tvojima), ove sto sam narucila su  iz 1984. meni ubedljivo najbolje, bez koznog dela nazad, sa dlakavom mekanom kozom i zlatnim logom!

12-02-2020_adidas_gazellevintage_pinkwhi

 

juce sam iscackala i za ovu, meni lepsu boju neku sumanuto povoljnu cenu, npr 60 evra sa shippingom, ali nije bio moj broj, ima 38 2/3 ako neko nosi i zeli..potrazicu u istoriji pretrazivaca :D

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...