Jump to content
IGNORED

Obuća


Hippie

Recommended Posts

super su bile sangajke, nosio sam ih pre blizu 40 decenije :cry:  ovaj smajli je zbog tih decenija koje prohujale a ne zbog sangajki. iskreno, nikada nisam shvatio po cemu su to starke bolje od sangajki + sto su i starke obuca za siromasne i utoliko je veci apsurd da se platnena obuca za siromasne ovde prodaje po cenama po kojima se prodaje, sa sangajkama je onomad bilo lako: em platnene em kineske em jeftine em... ma, sangajke :)

Link to comment

pa valjda im je smisao bio da sirotinja ne ide bosa po staklu? e sad, sto je taj smisao nestao samom cenom, to je druga prica, to je meni kvalitet obuce za najvise 700 dinara po paru. otprilike tako jeftine su bile sangajke duboke u bg u drugoj polovini 70ih ako ne i jeftinije, kao danasnjih 500 dinara. onda takva obuca ima smisla

Link to comment

pa isto govorimo. kada sam bio mlad starke mi nisu bile bas toliko neudobne, sta cu, mladosludos, to za cenu je stvarno apsurd, po meni to su patike koje treba da kostaju u vr glave 700 dinara, onda bi imale smisla

Link to comment

pa bile su i jeftinije i kvalitetnije i udobnije, tu uopste nema dileme.

secam se mojih prvih :heart: koje sam nosio prvo ja, pa moj brat, pa jedan ortak, pa drugi ortak, pa brat od tog drugog ortaka.

Link to comment

jesu li i ovo šangajke ili su imale neki drugi naziv?

24qr0oj.jpg

 

bile su neke slične ovima. ista boja i oblik, ali plitke. i ovaj deo platna kuda se provlače pertle je bio beo. ne znam kako da nađem sliku. 

pola detinjstva provela sam u njima, mornarskoj majici i šorcu napravljenom od starih farki. nije bilo šanse da ne složim boje. to su bili dani.

Link to comment

^^

pa to. ove koje se prave sada (kada kazem sada mislim na period od pre 15ak godina kada sam ih poslednji put nosio i to kao tadasnji mator konj a bogme video sam i koliko su mom sinu kratko trajale pre 3 godine pa ih vise ne uzima bas zbog kratkotrajnosti a i cene) ne vrede u sustini ni 700 dinara

 

@frau 

 

jest, to je to, istina ja sam vise voleo kada su bele boje :)

Edited by Pontijak
Link to comment

Nisu imale tu crvenu liniju, to je luksuz. Teškom mukom sam ih nosio na fizičko, baš su bile ružne. Aj sad što su bile jeftine, al ružne..ova bela guma odma požuti. Na ovom belom krugu na članku je bio neki ker ili nešto tako. Recimo u vreme kad je Simod bio popularan zbog Partizana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...