Jump to content
IGNORED

F.E.S.T. 2012


eye of the beholder

Recommended Posts

Odgledao Slatkorecive i Vulkan u DKC-u. Vulkan mi je za sada najbolji film festa.

After 37 years as a feared school janitor, the future looms like an empty void for Hannes (Theodor Juliusson). From a more conservative time, when a man was king in his home and expressions of affection were limited to women and Christmas, he's alienated from his adult children (Thorstein Bachmann, Elma Lisa Gunnarsdottir) and young grandson (Agust Orn B. Wigum). After wife Anna (Margret Helga Johannsdottir) suffers a sudden stroke, Hannes must summon long-repressed emotional resources. Shot in grainy 16mm, non-showy tech package evokes a keen sense of nostalgia. Transcendent music from Sigur Ros' Kjartan Sveinsson soars at key points.
Link to comment

Ja sam gledao Restoration, Salt White, Chinese Take-Away i the Kid witha a Bike, najvise mi se dopao Kinez za poneti, glavni lik me podseca na likove iz domacih filmova, na par scena sam se bas slatko nasmejao, uglavnom simpatican film, drago mi je sto sam ga pogledao ...

Edited by Zdravko
Link to comment
Sandra P. je predsednica nečega?!
Ovaj Fest bio je mera naših mogućnosti - ocenio je selektor festivala Ivan Karl, koji se umetničkim direktorom Borislavom Anđelićem složio da je po broju prikazanih filmova (preko 70 premijernih), kao i po brojnosti publike Fest i dalje najjači filmski festival u regionu.
Carski.
Link to comment
Odgledao Slatkorecive i Vulkan u DKC-u. Vulkan mi je za sada najbolji film festa.
Jel si Vulkan gledao u večernjem terminu, kad je neki lik ispizdeo na onu budalu koja je dobacivala sve vreme? Slažem se inače za film, mada je, meni, bio malo pretežak.
Link to comment
Jel si Vulkan gledao u večernjem terminu, kad je neki lik ispizdeo na onu budalu koja je dobacivala sve vreme?
Da, s tim sto sam sedeo napred pa sam ga cuo tek pri kraju [za vreme one scene sa jastukom] , a ubrzo mu je neko dobacio da ucuti. Posle je valjda izasao dovikujuci se s tim istim tipom koji ga je opomenuo.
Slažem se inače za film, mada je, meni, bio malo pretežak.
Ne znam da li je to do moje selekcije [gledao Drvo zivota, Krvoprolice, Koza u kojoj zivim, Melanholija, Almajerova ludorija, Prodavac, Lovci na glave, Slatkorecivi, Vulkan, Zivot bez principa, Pobuna, Decak sa biciklom], ali bas takav film mi je nedostajao na ovom festu.
Link to comment
  • 5 months later...
Jel si Vulkan gledao u večernjem terminu, kad je neki lik ispizdeo na onu budalu koja je dobacivala sve vreme? Slažem se inače za film, mada je, meni, bio malo pretežak.
haahahahahahahaha ne seri hahahahhahabila sam tamomene je film ubio u pojam, mada priznajem, bila sam u bas losem zivotnom periodu tada not relatedmeni je najjaci Lozac i Headhunters...i naravno Papa (subjektivna sam glede Moretija)a prijatno me je iznenadio This must be the place :)Best Exotic Merigold me je ganuo, Melanholiju sam tacno tako zamisljala kao i Drvo...Koza u kojoj zivim mi je flat..Carnage me je podsetio na ranijeg Vudija dok me je Midnight in Paris, koji je originalno trebalo da bude u programu smorio, smorio me je i izvikani Shame...Kaurizmaki mi je bio simpa sa Le Havre...Decak na biciklu extra, Videti more cisto sranje...Dangereous methodes i Ide najvece razocaranjeZivot bez principa odlicanCelicna Lejdi totalni promasajWar horse vizuelno fenomenalan...itdok, nadam se da necete misliti da sam jmanijak ako kazem da sam pogledala 29 filmova tih 10 dana...ukljucujuci onog bonus projektovanog Artista :)Da li je iko gledao Beduina? Edited by vesela vinzdorka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...