Jump to content
IGNORED

F.E.S.T. 2012


eye of the beholder

Recommended Posts

kakav krš od programa. a novosadska arena je napravila izbor filmova iz programa u sava centru :isuse: čekiraću Kaurismakija i Van Santa...
Kaurismaki i Losi Sveti Nidzo HOlandski Gedzo!!!. A Pawlikowski me tako pogodi sa Ethanom Hawkom :naughty:
Link to comment

Na "This must be the place" je bilo jedva pola sale doduse kontam da je to zato sto su se svi upucali od dosade na Tree of Life.Inace sam film je skroz dobar i simpatican uprkos tome sto ga gotovo celog vuce Son Pen koji glumi dubokoumniju verziju Roberta Smita. Ima tu par nepotrebnih scena i nezavrsenih a zapocetih prica sa strane ali sve u svemu to fino funkcionise.I naravno mega pohvala za Soundtrack i ulogu David Byrna koji glumi sebeThis-Must-Be-The-Place_i01.jpg

Edited by pavllle
Link to comment
Na "This must be the place" je bilo jedva pola sale doduse kontam da je to zato sto su se svi upucali od dosade na Tree of Life.Inace sam film je skroz dobar i simpatican uprkos tome sto ga gotovo celog vuce Son Pen koji glumi dubokoumniju verziju Roberta Smita. Ima tu par nepotrebnih scena i nezavrsenih a zapocetih prica sa strane ali sve u svemu to fino funkcionise.I naravno mega pohvala za Soundtrack i ulogu David Byrna koji glumi sebeThis-Must-Be-The-Place_i01.jpg
pogledao u repriznom terminu. jos slazem utiske. svakako simpatican ali na momente i nesto vise.
Link to comment

Počinjem sutra.Gledaju se Drive (tvrdi ortak da je film okej, inače ga ne bih gledao), Melancholia, We Need to Talk About Kevin, Le Havre i Odcházení.Nisam se pretrg'o, da, ali možda odem na još nešto u DKC-u.

Link to comment
pogledao u repriznom terminu. jos slazem utiske. svakako simpatican ali na momente i nesto vise.
isto.imam utiske, ali nemam ujednaceno osecanje o atmosferi filma, ko sto obicno imam kad mi se film svidi. i neke scene su mi bile malo... ne znam, nedovrsene, neuklopljene.doduse, citavu noc u izlasku posle sam u razgovoru sa prijateljem svako malo citirala cejena iz filma... na razne teme.najtacniji opis toga kako se muvaju zene koji sam ikad cula. i jos par crtica. zapravo me gledanje ovog filma podsetilo na citanje stivena kinga, i na njegova usputna opazanja koja nemaju veze sa radnjom, ni sa hororom.posle gledala dzejn ejr.volela bih da procitam tu knjigu na engleskom nekad. kul su bile te sestre bronte.
Link to comment
čekiraću Kaurismakija i Van Santa...
u cemu je tajna kaurismakija?filmovi su mu bulja, rezija na nivou sotre, gegovi na nivou sotre, nisu cak ni simpaticni. ok, ima onaj sa hitmenom sto mi nije bio los.van sant je najprecenjeniji covek u istoriji ljuckog roda.i tako.
Link to comment

Вечерас су пре Крвопролића пустили ово срање.Мајко моја, дуго се нисам толико изнервирао... немам снаге да опишем те нивое беде и јадности...ЕДИТ: Мислим да сам видео Кокија у 17-ици код Сава Центра.

Edited by Arbeitmann
Link to comment
Vlajčić je gledao Malickov film, ali...

"...Ali u jezgru je život porodice (oca i majku igraju potresno dobri Bred Pit i Džesika Častejn), sa tri dečaka, od kojih srednji izgubi život na letnjem kupanju. Ovaj nenadoknadiv gubitak remeti porodičnu ravnotežu: očeva rigidnost prema deci pretvara se u surovo odrastanje"Khm...neće baš tako biti - drugar najstarijeg sina je izgubio život dočim je njegov brat poginuo kada je imao 19, ako sam ja dobro pratio radnju.

Link to comment
u cemu je tajna kaurismakija?filmovi su mu bulja, rezija na nivou sotre, gegovi na nivou sotre, nisu cak ni simpaticni. ok, ima onaj sa hitmenom sto mi nije bio los.van sant je najprecenjeniji covek u istoriji ljuckog roda.i tako.
ma lupio sam, ove ostale sam skoro sve pogledao.
Link to comment
Vlajčić je gledao Malickov film, ali...

"...Ali u jezgru je život porodice (oca i majku igraju potresno dobri Bred Pit i Džesika Častejn), sa tri dečaka, od kojih srednji izgubi život na letnjem kupanju. Ovaj nenadoknadiv gubitak remeti porodičnu ravnotežu: očeva rigidnost prema deci pretvara se u surovo odrastanje"Khm...neće baš tako biti - drugar najstarijeg sina je izgubio život dočim je njegov brat poginuo kada je imao 19, ako sam ja dobro pratio radnju.

Ipak je sin, ali sve ti je oprosteno, notenoughreason..., ja sam barem imao strasan poriv da zaspem za vreme filma...Obozavam filmske radnike dok hrcu, Milena Sesic se borila pre neko vece na retrospektivi misterioznog pustinjaka i tvog nekad sugradjanina Ivana Obrenova s kim se nije druzila deceniju-dve sigurno, jedva ga je prepoznala ispod slojeva mudre brade, Covek ima kucicu secluded negde na F. Gori a taj prvi film koji je prikazao (mozda i poslednji put) je bio alhemijski ritual praznjenja slike i nevidljivih oblika o kojima Terence moze samo da sanja...sa svojim flickerujucim mandalama i uroborosima. Ja sam zauvek prosvetljen, daklem Fest samo za trash porive i da podrzimo Akermanku feministicu! :D Elem, najbolje u ovoj Vlajcicevoj recenziji je sto se spominje Arsa, izlapeo bre ko Ebert... Edited by palfoot
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...