Jump to content
IGNORED

MMA


Schmeling

Recommended Posts

Konor je za jednu stvar apsolutno u pravu ... a to je da treba da ga slave oni koji su sa njim imali borbu, omogucio im je da zarade za jednu borbu koliko za celu karijeru.

Btw. naravno da je sve to biznis, prvo je biznis i zabava a tek je onda borilacki sport. 

Samo su budale spremne da rizikuju CTE zbog sice ... cak su to i braca Diaz skontala.

"Pravovernima" smeta sto Conor "trashtalkuje" ... ne, nego treba da glumi junaka, cuti i da se bori za 50k ... a da sa 35. godina mozda ne moze da sklopi prosirenu recenicu.

Slicno se zamera i Floyd Mayweather-u ... mnogo mi je drago sto je covek postao skoro pa milijarder uprkos junacima iz fotelja koji izgleda misle da je trebao celu karijeru da cuti i da se nada da ce "casual fan-ovi" da skontaju njegovu boksersku genijalnost.

Link to comment
58 minutes ago, mjone said:

"Pravovernima" smeta sto Conor "trashtalkuje" ... ne, nego treba da glumi junaka, cuti i da se bori za 50k ... a da sa 35. godina mozda ne moze da sklopi prosirenu recenicu.

 

Meni ne smeta trash talk iako nisam baš ni ljubitelj toga, dok god je u nekim granicama pristojnosti. Možda se i sećam stvari kroz roze obojene naočare, ali mislim da se npr. borba između Fedora i Cro Copa iščekivala kao borba dva najbolja MMA borca tog doba i da nije bilo potrebno da se trashtalkuje da bi se borba nahajpovala ili slično danas recimo GGG i Canelo fokus je na borbi ne na kečerskom prepucavanju.

 

No, u svakom slučaju, meni je problem sa Conorom što prelazi svaku granicu dobrog ukusa u tom "trash talku", pa pominje/vređa i najbližu familiju, religiju, naciju, i to nije samo sad sa Habibom, protiv Alda je imao one "šale" kako će porobiti favelu u Riu i naterati ih da mu prave patike, Dos Anjosu je pominjao imena dece, itd., ja baš i nemam stomak za takve it's just bussiness fore

 

Što se drugog dela tiče ne vidim po čemu mora to biti slučaj, a ne da završi kao komentator ili menadžer ili šta god drugo... npr. ovo mi ne deluje kao brain damaged osoba

 

 

Edited by Clem Fandango
Link to comment

Naravno da nije problem naci nekoga ko je ok, u pitanju je rizik, placen si zbog rizika.

Uzmi na primer Mark Hunt-a, covek vazi za legendu MMA, prilika borca kakve "pravoverni" vole ali covek danas ima ocigledne posledice.

Evo sta on kaze:

 

I will probably end my life fighting.

I’ve been fighting since I was a child, fighting to get out of my circumstances. I used to make $300 a week, struggling to put food on the table but I have become one of the highest-paid fighters in the world. I feel that’s destiny. This is what I’m supposed to be doing and if I die fighting, that’s fine. I just hope that if it does happen, it will be in an honest and fair competition.

My body is fucked but my mind is still here. I’ve still got my senses about me and I know what’s right and wrong, which is the main thing.

Sometimes I don’t sleep well. You can hear me starting to stutter and slur my words. My memory is not that good anymore. I’ll forget something I did yesterday but I can remember the shit I did years and years ago. That’s just the price I’ve paid – the price of being a fighter. But I’ve fought a lot of drug cheats and copped a lot of punishment from guys who were cheating and that’s not right.

We need the Ali Act put in place. Fighters want to know what they’re worth.

It pisses me off when some fighters say, ‘It’s great to be part of the UFC, it pays the bills’. It doesn’t. That’s coming from one of the highest paid fighters in the world. These guys don’t get paid jack shit. For someone that makes $200,000-$300,000 a fight, half of that goes to tax and half again is for their camp. Then whatever’s left they’ve got to use for their mortgage. If you’ve worked your arse off to get in the top ten, you should be getting paid properly.

Even the champion, Stipe Miocic, is asking for more money. How the hell can the champion of the world be asking for a pay rise? Gegard Mousasi is another one. He moved to Bellator and it’s because these guys aren’t getting what they’re worth and they don’t know what the company is making off them.

I’m just speaking the truth; a lot of fighters are scared to.

 

Zato MMA borce (boksere i ostale) treba da boli oni stvar za "pravoverne", ionako ih je nedovoljno za ozbiljan novac, ako je trashtalk sredstvo da se privuku "casual fans" i ozbiljne pare onda neka trashtalkuju za sve pare.

 

Link to comment

UFC borci nisu plaćeni adekvatno to stoji i u potpunosti ih podržavam da se izbore za bolje bonuse, ko hoće nek trashtalkuje da nahajpuje, njegovo pravo, ne smeta mi naročito, dok ne prelazi neke granice, ne neke nužno precizno definisane, prosto neke osnovne norme poštovanja, kada počneš da pominješ nečiju decu i generalno najužu familiju tada si već prešao sve granice, kod mene barem, i nisam baš u fazonu cilj opravdava sredstvo, jer to je poprilično slippery slope

Edited by Clem Fandango
Link to comment

napisah na onom drugom forumu.Aldo je o cuda za Brazilca crni pojas BJJ i to svecki sampion u lakoj kategoriji. nije God Level kao Ciao Terra,ali jbno dobar. E sad,Aldo je za Muai Thai trenera uzeo Andy sauera,gospoda Boga licno u shoot boxingu. Podvrsti Dutch mhuai thai ako se ne varam. Elem shoot boxing je opak sa tajmingom i drzanjem odstojanja i peglanjem protivnika sa manjim reachom. Recept savrsen za Alda protivu gomile scrappy boksera sa rvackim zaledjem.Edgar i ekipa. Znaci ne klasicni Muai thai vec vise Dutch,ono sto som sa uzivanjem gledali kao K1. Aldo je malo najebao sto nije dostigao nivo ucitelja u radu nogu i da moze tako lako da plese oko protivnika kao K1 vedete narocito japanski kik bokseri u lakim kategorijama. Tu je mislim nastao njegov kurslus protiv irskog ljakseta. Reach i nokaut iz jednog udarca. I kontra. Plus ne da samo pravolinijski se zalecu na njega kao svi protivnici do tada. taj je recept uzeo i Holloway ali i Aldo je bio potrosen.

Link to comment

zaboravljate koliko je konor veci od alda.

odgledao sam opet na miru, i moram priznati da je konor odlicno odradio prvu rundu, iako je sve vreme bio na podu, ali bukvalno nikakvu stetu nije pretrpeo.

prelomni trenutak je onaj zabod u drugoj, da ga nije nasao tako mislim da je sve moglo biti moguce. i pored sveg prebijanja na zemlji, leprikon ustaje i zavrsava drugu rundu na nogama, mozda cak dobija trecu, uspesno odbranivsi sve pokusaje bacanja u parter.

iako kapiram da ga je kabib mozda i pustio da se ponada, ono, mosa fazon, mislim da nema mnogo boraca koji bi uspeli da se vrate posle onakve druge runde.

Link to comment

Bas sam o tome mislio.Ima bradu kao Kromanjonac.A slazem se da su Khabibu bile sve lampice upaljene posle druge,ali i da je Konor video sebe u Barbozinim cipelama takodje.Mislim da je ono its just bizniz pokusaj da se opravda jer se bojao promene licnog opisa 

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

odgledao sam opet na miru, i moram priznati da je konor odlicno odradio prvu rundu, iako je sve vreme bio na podu, ali bukvalno nikakvu stetu nije pretrpeo.

prelomni trenutak je onaj zabod u drugoj, da ga nije nasao tako mislim da je sve moglo biti moguce. i pored sveg prebijanja na zemlji, leprikon ustaje i zavrsava drugu rundu na nogama, mozda cak dobija trecu, uspesno odbranivsi sve pokusaje bacanja u parter.

iako kapiram da ga je kabib mozda i pustio da se ponada, ono, mosa fazon, mislim da nema mnogo boraca koji bi uspeli da se vrate posle onakve druge runde.

 

Uz gomilu nelegalnih stvari, držanje šorca, držanje rukavica, udarci u potiljak... mislim da su Rogan i ekipa pomenuli tokom prenosa da Habib treću koristi da se odmori, što se poklapa s onim što je Kavanagh rekao na Roganovom podcastu danas, da je Habib protiv Iaquinte od treće runde postao vidno zamoren i da su oni planirali da to Konor koristi pod uslovom da ne uspe da nokautira Dagestanca u prve dve, da ga čeka da se izmori do četvrte i pete runde i da ne bude u stanju da obori Konora više i da tu Konor traži svoju šansu... da li je sve moglo biti moguće teško je reći pošto u ovoj borbi Konor ni jednom nije ozbiljno zapretio ni uzdrmao Habiba.

 

Naravno uvek je moguće da jedan dobar udarac promeni tok borbe, ali ovde je meni glavni utisak, mislim u trećoj rundi, kad Habib mirno stoji ispred Konora bez ikakvog straha od njegove levice, i mislim da je velikim delom to posledica toga što je Irac gotovo kompletne prve dve runde proveo na parteru i verovatno bio u grču da krene u neki napad koji bi mogao da se završi tako što će Habib opet biti na njemu i pripremati ga za ground and pound.

 

 

Edited by Clem Fandango
Link to comment

Koristio je gomilu prljavih poteza uz blagoslov sudije.Dobro je sto Khabib nije uspeo sa kimurom inace bi mu otkinuo rame.Realno je Khabib hteo da polomi majmuna ali je istovremeno bio bas disciplinovan da se ne zaleti.

Link to comment

Jok, to obaranje je bilo očekivano, i do krošea je sve išlo po planu za konora.

Sigurno je vežbao baš to, da minimizuje štetu u parteru, nema šanse da su bili iluzorni pa da su mislili da iko ikad može da odbrani sva kebabova bacanja. I to mu je super uspevalo, uz sve prljavštine, sve do naboda koji sasvim sigurno nisu očekivali. 

Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...