Jump to content
IGNORED

MMA


Schmeling

Recommended Posts

a sa druge znamo kako je prosao najbolji rvac svih vremena u mma, a pritom verovatno najveca zver u pogledu fizikalija ikad u ufc, protiv jednog realno no name strajkera. mislim na romera i vitakera.

 

jos nesto jako bitno zaboravljate, svakom rvacu ili dziudzicisti je vrh karijere borbene odlazak u neku od boljih fransiza, tipa ufc il belator, a svakom prosecnom bokseru je to ogroman korak unazad. samim tim je veca koncentracija dobrih greplera u mma.

Link to comment
15 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

rvanje je usper, upisao bi dete na rvanje, ali pogeldaj ko drzi titule sada.

 

HW - dva rvaca psolednje dve titule

LHW - dva rvaca su najbolji

Welter - rvac

Light - rvac

Fly  - rvac

 

to ovako iz glave, ne mogu da se setim za ostale kategorije

ok, ne zameram, ja malo duze pratim mma :)

 

Link to comment
38 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

rvanje je usper, upisao bi dete na rvanje, ali pogeldaj ko drzi titule sada.

 

tvrdi jedan moj drugar, svojevremeno prvak sveta u kikboksu, da decu (6/7) obavezno prvo treba uputiti na parter discipline. pa kad tu za pocetak nauce da padaju, onda mogu da treniraju sta god im padne na pamet...

Link to comment
31 minutes ago, Bright Billy said:

znam, zato im se i do sad 80% svodilo na rvanje.al ovo nocas je bukvalno ceo svet gledao, ne znam dal ce neko vise uopste da se upusta u peglu kad je konor ovako slavno poginuo... gledam i ovde po mma treninzima, ljudi samo parter vezbaju, rukama ponekad nesto malo zaveslaju, i ecentualno probaju neko koleno da bace... 

 

i da se razumemo, meni je to kul. vise udaraca ce preci u discipline koje ja pratim. a rvanje, dzudo i bjj cenim kao vestine, mislim da su neuporedivo korisnije za samoodbranu od bilo koje vrste udaranja. izmedju ostalog i klinac mi trenira bjj. samo je za moj ukus to totalno negledljivo... 

nisu, obrnuto je. A i ulaziti u klinc a posebno u parter sa nekim na ulici ili klubu je samoubistvo u najavi

Link to comment
23 minutes ago, ToniAdams said:

a sa druge znamo kako je prosao najbolji rvac svih vremena u mma, a pritom verovatno najveca zver u pogledu fizikalija ikad u ufc, protiv jednog realno no name strajkera. mislim na romera i vitakera.

 

jos nesto jako bitno zaboravljate, svakom rvacu ili dziudzicisti je vrh karijere borbene odlazak u neku od boljih fransiza, tipa ufc il belator, a svakom prosecnom bokseru je to ogroman korak unazad. samim tim je veca koncentracija dobrih greplera u mma.

Romero je mislim kao i DC klasicni rvac,kao i Hendo.I sva trojca valjda zbog fizikalija udaraju kao topom..kao i vecina rvaca u RL i na to se oslanjaju vise nego na samo rvanje.

Rvaci slobodnim stilom Askren Khebap,i za moje poimanje GSP i Jacare su mnogo ucinkovitiji i vidljiviji,ali su na God level i kreirali su svoje stilove..kao veliki bokseri recimo ili kikbokseri.

Link to comment
3 minutes ago, kurjak92 said:

A i ulaziti u klinc a posebno u parter sa nekim na ulici ili klubu je samoubistvo u najavi

 

Sve je potencijalno samoubistvo na ulici, ali parter - džudo/grappling/bjj se neuporedivo brže uče.

 

Neko je pomenuo Konora u pero-lakoj? Tek bi ga Zabit tamo rastavio.

Link to comment

Slazem se, i to su jako lepe vestine, samo rekoh, treba probati parter na asfaltu i videti na sta lice ledja posle 30s ili pogledati one silne klipove na kojima neko treci sa strane nonstaltnim sutom ili palicom resava takve situacije.

Link to comment

Pa kome se gleda sorka pesnicama i nogama ima kik boks  ,mau thai itd.  ne znam  zbog cega ovoliko nezadovoljstvo, ovaj ako se moze nazvati "sport"  se  zove mesane borilacke vestine, to je  realna simulacija  ulicne tuce , kada se nadjes na ulici u  fizickom konfliktu sa nekim,  trazis najbolje resenje da savldas protivnika a ne da ostavis  prelep umetnicki dojam . Ovaj Dagestanac ga je ponizio  i u stand up-u  i na zemlji, cista dominacija.

Link to comment
28 minutes ago, askeladden said:

Romero je mislim kao i DC klasicni rvac,kao i Hendo.I sva trojca valjda zbog fizikalija udaraju kao topom..kao i vecina rvaca u RL i na to se oslanjaju vise nego na samo rvanje.

Rvaci slobodnim stilom Askren Khebap,i za moje poimanje GSP i Jacare su mnogo ucinkovitiji i vidljiviji,ali su na God level i kreirali su svoje stilove..kao veliki bokseri recimo ili kikbokseri.

Romero je dzudista .

Link to comment
4 minutes ago, Micko8 said:

Pa kome se gleda sorka pesnicama i nogama ima kik boks  ,mau thai itd.  ne znam  zbog cega ovoliko nezadovoljstvo, ovaj ako se moze nazvati "sport"  se  zove mesane borilacke vestine, to je  realna simulacija  ulicne tuce , kada se nadjes na ulici u  fizickom konfliktu sa nekim,  trazis najbolje resenje da savldas protivnika a ne da ostavis  prelep umetnicki dojam . Ovaj Dagestanac ga je ponizio  i u stand up-u  i na zemlji, cista dominacija.

 

nema nezadovoljstva, samo diskutujemo...

 

inace, pozivam sve ljubitelje stand up pegle da pozure na onaj moj topic. velika je guzva pa ne znam dal ce svi stati :sleep:

Edited by Bright Billy
Link to comment
2 minutes ago, kurjak92 said:

Slazem se, i to su jako lepe vestine, samo rekoh, treba probati parter na asfaltu i videti na sta lice ledja posle 30s ili pogledati one silne klipove na kojima neko treci sa strane nonstaltnim sutom ili palicom resava takve situacije.

2+ crew wins, zato i jeste ulica, bio rvač ili (kik)bokser. Ovo za leđa ne razumem, pa nije valjda poenta da se svaki dan biješ? Takođe, jedan običan, ali dobro uvežban/izveden osoto gari će u većini slučajeva biti dovoljan da nestaneš kano vjetar.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...