Jump to content
IGNORED

Justified


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

aman...cim je bojd izasao napolje rejlan je pomislio da krije nesto u kuci, to je njemu po defaultu..a  i meni :)

 

a za evu je znao da je presla na drugu stranu cim je otisla 'u lov' i rekla mu da je sve okej.

Link to comment

aman...cim je bojd izasao napolje rejlan je pomislio da krije nesto u kuci, to je njemu po defaultu..a  i meni :)

 

a za evu je znao da je presla na drugu stranu cim je otisla 'u lov' i rekla mu da je sve okej.

 

za ovo prvo: dobro da, to je tacno, ali nije otisao kod Bojda znajuci da ce ovoga naci tamo. Otisao je sa namerom da Bojdu kaze da je on i dalje u Kentakiju zato sto juri njega i hoce da ga jednom za svagda sredi. Malo da mu sujeticu zagolica, sto se nadovezuje na onaj dijalog sa Artom iz prve epizode sezone, kad kaze da je u dilemi da li da sve radi po PS-u ili po svom, da satera Bojda u cosak i natera ga na ishitrenu reakciju, a onda, zna se. I izgleda da je nakon susreta sa Vinonom i detetom konacno prelomio da je dosta bilo odugovlacenja i razvlacenja i da je krajnje vreme da se prica zavrsi. I sad ubacuje u brzinu. 

 

za ovo drugo: tu si mozda u pravu. Njemu bi se ovo najlakse i najbrze zavrsilo da su Bojd i Eva odjahali u zalazak sunca sa 100k $ i nestali bez traga. Ali jbg, oni, tj. Bojd pre svega, su se odlucili za drugu varijantu. Ima i za to leka :D

 

 

Zanimljiva mi je jedna stvar. Dogadjaji u ovoj sezoni su bas zesce vremenski nabijeni. Kad covek ovako gleda seriju nedelju za nedeljom nema bas predstavu o vremenu koje u seriji protice. Kad bih ponovo prosao kroz sve epizode do sad, mislim da bih zakljucio da od pocetka ove price nije proslo desetak dana, maltene svaka epizoda je bila u rasponu od 24h i desavanja iz epizode u epizodu idu dan za danom. 

Link to comment

Pa nije znao, on je otisao kod Bojda da mu kaze da pozuri malo sa tom akcijom, jer se Rejlanu zuri za Majami. I da mu ubaci kosku za nagradu koju Markam daje za bradonju, nadajuci se da ce Bojd da se primi i da ga juri ili makar pomogne u pronalazenju. A to sto je ovaj bas tad bio kod Bojda je cista slucajnost :D

 

i ja sam shvatio da je bila slučajnost, ali mnogo se sve lepo poklopilo našem šerifu pa sam pomislio da sam nešto propustio. i opet ostaje pitanje zašto je mislio da će Markamova nagrada imati ikakvog efekta, Voker je mogao već da bude kod tetke u Arkanzasu ili strica u Tenesiju. baš da ponudi savez Markamu samo zbog mogućnosti da bi nagrada mogla da dovede do hapšenja... šta znam, cela ta epizoda mi je suvišno zakomplikovana. celo zamešateljstvo ima više smisla ako Rejlan zna da je Voker kod Bojda a nema načina da to zna.

Edited by malkin
Link to comment

bojd izlazi napolje. rejlanu se pali lampica da nesto krije. eva ushitrena izlazi i poziva ga da udje unutra...nije to eva koju vidi prvi put u zivotu...to je eva ciju je neznu kosu mirisao nekada....njegova eva...on zna kada eva glumi a kada je svoja...a onda ulazi...i prostom dedukcijom koga onu mogu da kriju ili sta mogu da kriju? ili eksploziv ili vokera.

Link to comment

ma mene je više zanimalo šta se dešava u prethodnoj sceni i do kraja epizode.

 

Rejlan nudi Markamu savez: Markam da mu pomogne da uhvati Vokera nuđenjem nagrade (Markamu to samo po sebi ne ide na ruku, ko zna šta bi Vokeru palo na pamet da ispriča ako je uhvaćen), Rejlan da uzvrati pomaganjem oko uklanjanja Bojda (to Markamu odgovara jer Bojd nagovara vlasnike zemlje da ne prodaju). ali šta je Markam dobio od Rejlena zauzvrat kad je pristao da ponudi nagradu? to da će Rejlan majkemi da mu pomogne oko Bojda? nekako mi se čini da neko kao Markam ne bi tek tako nudio nagradu za hvatanje svog čoveka. nagrada ima mnogo više smisla u nekom quid pro quo dogovoru ako mu je Rejlan rekao da zna da je Voker kod Bojda i da očekuje da će zajedno da probaju da ga opljačkaju. šta drugo je uopšte Rejlan mogao da mu ponudi zauzvrat? mi zapravo ne vidimo trenutak kad Rejlan nudi dogovor, rez ide kad kaže da nijedan rednek ne može da odoli kinti...

 

ovako, ako Rejlan zna gde je Voker i ako Markam ponudi nagradu, Bojd bi mogao da preda Vokera, da baci pogled na sef (što bi mu koji moj Markam pokazivao unutrašnjost svog sefa? to jedino ima smisla ako je sve dogovoreno sa Rejlanom, da Bojd vidi sir u mišolovci i da se polakomi) i da se generalno ubrza proces sukobljavanja Markama i Bojda. a da je Bojd rešio da ne preda Vokera, Rejlan bi lepo mogao o istom trošku da ubije dve muve, i begunca i jataka.

 

zato kažem da mi se čini da ceo taj sled događaja ima više smisla ako Rejlan tačno zna gde je Voker. mislim, možda će se još ispostaviti da mu je neko javio, mada ne znam ko bi to mogao biti...

Link to comment

@ malkin: nisu nam to bas najjasnije ispripovedali, ali oni znaju da je Voker jos uvek u Kentakiju, tj. da je velika verovatnoca da je jos uvek u blizini. Prvo poternica je rapisana, pratili su ko izlazi iz Harlana i ko se mota po Kentakiju i pokusava da udje i izadje iz njega. Ali tome je naravno mogao da se provuce. Ipak, ostao je sam, ranjen je, Markam ga se odrkao, kartice i pare je razdelio slucajnim prolaznicima... velike su sanse da je tu negde. 

 

Voker je nebitan Rejlanu u ovoj situaciji. Posluzio je da se Bojd upeca na Markamovu lovu. A Voker je i mogao biti vec negde daleko, bitno je da se Bojd primi na pare. A pride kad se posle ispostavilo da je Bojd "pomogao" u njegovom hvatanju, Rejlan odvodi Bojda kod Markama da ovaj vidi jos vecu gomilu para. Najajca mu je faca kad pogleda u Bojda dok ovaj bali gledajuci u Markamom sef :D 

 

Rejlan je snob. On njih sve smatra obicnim rednekovima kojima je dupe zinulo za pare, dok se za sebe smatra da se izdigao u odnosu na njih. "It's alwayes about money. Jesus Christ, the one thing every shit-apple redneck is guaranteed to take with both hands and left foot is money." "What's the one thing no shit-apple redneck in the world can resist?" I onda pousava da ih lovi na to. U sustini sujeta protiv sujete, pitanje je samo ko ce da pobedi na kraju. 

Link to comment

@ malkin:

Voker je nebitan Rejlanu u ovoj situaciji. Posluzio je da se Bojd upeca na Markamovu lovu. A Voker je i mogao biti vec negde daleko, bitno je da se Bojd primi na pare. A pride kad se posle ispostavilo da je Bojd "pomogao" u njegovom hvatanju, Rejlan odvodi Bojda kod Markama da ovaj vidi jos vecu gomilu para. Najajca mu je faca kad pogleda u Bojda dok ovaj bali gledajuci u Markamom sef :D

 

 

da ponovim:

 

što bi mu koji moj Markam pokazivao unutrašnjost svog sefa? to jedino ima smisla ako je sve dogovoreno sa Rejlanom, da Bojd vidi sir u mišolovci i da se polakomi

 

a baš nešto razmišljam, ovo:

"What's the one thing no shit-apple redneck in the world can resist?"

bi moglo komotno da se odnosi ne na nagradu od sto hiljada nego na prizor koji Bojd ugleda kad Markam otvori sef. Rejlan lepo kaže Evi da se radi o siru u mišolovci...

Link to comment

ma mene je više zanimalo šta se dešava u prethodnoj sceni i do kraja epizode.

 

Rejlan nudi Markamu savez: Markam da mu pomogne da uhvati Vokera nuđenjem nagrade (Markamu to samo po sebi ne ide na ruku, ko zna šta bi Vokeru palo na pamet da ispriča ako je uhvaćen), Rejlan da uzvrati pomaganjem oko uklanjanja Bojda (to Markamu odgovara jer Bojd nagovara vlasnike zemlje da ne prodaju). ali šta je Markam dobio od Rejlena zauzvrat kad je pristao da ponudi nagradu? to da će Rejlan majkemi da mu pomogne oko Bojda? nekako mi se čini da neko kao Markam ne bi tek tako nudio nagradu za hvatanje svog čoveka. nagrada ima mnogo više smisla u nekom quid pro quo dogovoru ako mu je Rejlan rekao da zna da je Voker kod Bojda i da očekuje da će zajedno da probaju da ga opljačkaju. šta drugo je uopšte Rejlan mogao da mu ponudi zauzvrat? mi zapravo ne vidimo trenutak kad Rejlan nudi dogovor, rez ide kad kaže da nijedan rednek ne može da odoli kinti...

 

ovako, ako Rejlan zna gde je Voker i ako Markam ponudi nagradu, Bojd bi mogao da preda Vokera, da baci pogled na sef (što bi mu koji moj Markam pokazivao unutrašnjost svog sefa? to jedino ima smisla ako je sve dogovoreno sa Rejlanom, da Bojd vidi sir u mišolovci i da se polakomi) i da se generalno ubrza proces sukobljavanja Markama i Bojda. a da je Bojd rešio da ne preda Vokera, Rejlan bi lepo mogao o istom trošku da ubije dve muve, i begunca i jataka.

 

zato kažem da mi se čini da ceo taj sled događaja ima više smisla ako Rejlan tačno zna gde je Voker. mislim, možda će se još ispostaviti da mu je neko javio, mada ne znam ko bi to mogao biti...

 

Valjda je Rejlan pristao da mu proda svoju kuću, to je otprilike i glavna stvar koja matorog zanima u Harlanu.

Link to comment

Valjda je Rejlan pristao da mu proda svoju kuću, to je otprilike i glavna stvar koja matorog zanima u Harlanu.

 

mož' da bude, ali Rejlan je jasno rekao da je njegov deo pogodbe da Markamu reši problem zvani Bojd. plus to sa kućom ne objašnjava zašto Markam vodi Bojda u obilazak svog big džajant sefa. ili se radi o Rejlanovom i Markamovom planu ili je u pitanju jedno onako baš jadnjikavo scenarističko rešenje...

Link to comment

Ja mislim da ce da izbije neko sranje i da ce rejlan ostati uharlenu forever...npr bojd ce da puca u rejlana u ledja a eva ce tad da ubije bojda, rejlan ranjen ostaje sa evom.

Link to comment

Rejlan je Markamu ponudio dvije stvari - zemlju i to da se Voker nece ziv predati kad ga ulove.

 

Nije znao da je Voker kod Ave. Iznenadio se kad su mu rekli da je u sobi iza...

Link to comment

Rejlan može mrtvog Vokera da ponudi samo ako zna gde se Voker nalazi, tj. ako je siguran da će prvi da dođe do njega. ceo Kentaki ga juri, neće Rejlan da ga ubije u ćeliji ako se desi da ga neko drugi uhapsi.

 

a jasno je da se dogovor tiče Bojda. kad moram da citiram:

 

 

Raylan: I want Walker, you want land. Help me get Walker, maybe you get your land.

 
Markham: My, my. Stooping to extortion.
 
Raylan: Extortion? Simple math. I get Walker cleared of my plate, I get Boyd.
 
Markham: That's about as clear as mud, son.
 
Raylan: Who you waiting to barge through that door? Hmm? Who put the word out to half the landowners in town?
 
Markham: Telling me it wasn't you?
 
Raylan: You think folks around here are gonna turn you away 'cause some lawman said so? Crowder said, "you sell, you die."
 
Markham: You're telling me, after all the saber rattling, we're on the same side?
 
Raylan: Saying we got a common problem.
 
Markham: And Walker's the man in between.

 

eto, clear as mud.

Link to comment

Moguće da je pokazivanje sefa naknadni dogovor Rejlana i Ejvorija, pošto se ispostavilo da je Bojd srećni dobitnik i da mu time bacaju udicu.

 

Moguće isto tako da ćemo dobiti razjašnjenje u sledećoj epizodi, nije Đastifajd baš poznat po nepromišljenom pisanju scenarija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...