Jump to content
IGNORED

Tenis 2012


Ros

Recommended Posts

evo i mene, sve najbolje u ng svim forumasimasta reci, jankela je izgubio mec u kojem je bio vise nego solidan, ali protiv raspolozenog raonica nije se moglo dok god je servis sluzio kao mnoge android :lol: brzo, efikasno i bez bagova!daleko od toga da rao nema druge kvalitete, moj problem sa njim je, osim toga sto iritantno izgleda (krajnje subjektivan utisak, znam :) ) je taj sto bih ja daleko vise volela da vidim dominaciju kroz igru u polju, ovako mi je zaista ostalo da u trosatnom mecu proklinjem 30 i kusur puta, nakon onih bolesnih aseva. posle nekog broja ja verujem da bi i najbolji riterner postao dezorjentisan i lisen svake anticipacije, zaista snazno oruzje poseduje mladjani izdzigljali milos. nevertheless, jankela se mozda malcice tu kod riterna pogubio vise nego sto je ocekivano.problem sa stilom igre koji rao forsira je i taj sto se poprilicno na svojoj servi uljuljka, a onda mora da djipa na protivnickoj, gabariti mu ne idu u prilog svakako kada je ova igra u pitanju, ko stvoren je da se zapati sa istegnucima, ali sasvim jasno mogu da vidim da ce se on dosta pitati u buducnosti ako bude iole srece sa zdravljem imao. mislim, sta da kazem, ne radujem se tome, nije to ono sto volim da gledam, ali neumitno vreme na to ukazuje.odlican start za janka, sve u svemu.

Edited by Afterburner
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Time Crisis

    168

  • dùda

    166

  • Jean-Luc Picard

    148

  • bergasa19

    136

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zar Delpo nije visi od Raonica, i ipak predstavlja neki relevantan faktor u tenisu?
on ce jos postati kao kometa jadnicak, kad uhvati zalet, pokosi sta stigne, pa ga opet nema malo duze dok ne obidje krug i zaleci sve sto je u procesu izranjavaonema pravi kontinuitet i zato verovatno nikad nece ispuniti svoj potencijal, koji je, istina, vrlo veliki iako ne neguje mnogo kompleksan i raznovrstan stil. Edited by Afterburner
Link to comment
on ce jos postati kao kometa jadnicak, kad uhvati zalet, pokosi sta stigne, pa ga opet nema malo duze dok ne obidje krug i zaleci sve sto je u procesu izranjavaonema pravi kontinuitet i zato verovatno nikad nece ispuniti svoj potencijal, koji je, istina, vrlo veliki iako ne neguje mnogo kompleksan i raznovrstan stil.
pa u tome i jeste kvaka, njegova građa mu je deo tog potencijala ali u dobroj meri ga i koči. mislim da će i raonić slično (mada ga, barem ne još, ne bih poredila sa delpom), tj. zasijaće povremeno, ali u nekom kontinuitetu, sumnjam.
Link to comment

Nisam gledao ceo 3. set, ali na kraju meča nije delovao kao neko ko bi fizički mogao da izdrži GS format sa 2-3 meča u 4-5 setova sa najboljima. Dosta iscedjeno je izgledao, doduše igrali su 3 čuke, a to nije malo.Danas je stajao puno puta svesno daleko od osnovne linije, da li baš zbog Janka ili baš zbog sebe tj. visine, nisam siguran, a baš me zanima kako bi se tu ponašao protiv nekog klasičnijeg grinderaOno što mu ide, to ide odlično. S&v, 1-2, danas i neki sjajni riterni, dobar je mladac, videćemo da li će da udje u drugu nedelju u Melburnu i šta će tad da pokaže.

Link to comment

Raonic nije izgubio servis tokom celog turnira. Decko vec ima 21 godinu, ali je bez ikakvih notable uspeha na slemovima i mastersima. Igra mu je mnogo siromasnija od Delpove , zato se i nadam da on nije buducnost tenisa.

Edited by anantaram
Link to comment

Pa vec 2009 je igrao na pro turu. Ne znam kad je poceo da igra futurse i chalengere, verovatno par godina pre toga.Imas Iznera koji je tek nakon koledza krenuo da igra na ITF turu (ne ATP pro) i za 2-3 godine stigao u prvih 20. Dobro, Raonic ce sigurno biti bolji od Iznera, ali jos uvek nema znakova da ce se barem pribliziti Delpu. Vrlo su tanke te mlade generacije za sada, osim onog aussie derista. :D

Edited by anantaram
Link to comment

Ma nešto sumnjam da će on da bude neki sledeći dominator (ovakav kakav je sad), al da može da eksplodira na nekom Vimbldonu ili US openu, to da. Za neke dalje projekcije, ko će ga znati, može još neko da se pojavi, a ko zna dokle (i kako) će Rafa, Nole i Endi da guraju.edit: ozi derište mi već izgleda mnogo kompletnije, ali ostaje još glava da se sredi, a to ponekad zna da potraje ili se ne desi

Edited by Garnirung
Link to comment
ne znam, meni mrsko i da priznam, ali mislim da ovaj raonic ima to sto se trazi, opet kazem, ako ga povrede zaobidju
Zato i stavih malu ogradu, u smislu ako ne uznapreduje u nekim segmentima. (i povrede takodje)
Link to comment

Ima jedna stvar koja se često zanemaruje kad su u pitanju poređenja generacija, naime, kada su Novak, Nadal i Marej stupili na scenu u periodu 2005-07 svjetski vrh nije imao gustinu kakvu ima danas i stoga je ta tranzicija ka vrhu bila mnogo kraća.Raonića ne vidim kao nekog ko će da dominira iz već navedenih razloga, nesklada fizičkih mogućnosti i zahtjeva savremenog tenisa, ali mislim da neće propustiti priliku da uzme poneki slem na bržim podlogama. Ne mogu da se sjetim nijednog udarača čiji su udarci bili tako prirodni; najviše me podsjeća na Marokanca El Ajnauija, s tim što Raonić ima daleko bolji servis.

Link to comment

Ko god udari 35 asova bice problem bilo kome jer 35 asova je skoro 9 gemova + oni servisi sto nisu bili asovi. Tesko se igra protiv toga. Problem sa takvim igracima uvek postoji jer nemozes da uhvatis neki rita. Sa druge strane kad ih otvoris onda ih razvalis. Janko je sasvim dobro odigrao 99% meca ali kad je trebalo da zavrsi nije. Raonic nema bekend i sve dok ga nema nece praviti "znacajnije" rezultate.

Link to comment
Ko god udari 35 asova ...
ne bi on udaro 35 asova da je neko drugi bio preko puta. ne samo zato što bi taj neko i zakačio po neku loptu, već zato što se drugačije (ako ništa drugo, a ono manje opušteno) servira kada znaš da je preko dobar riternerjelena 6:1, 3:1 i predaja gergez, koja je u nikakvoj formi te ovaj rezultat nije baš neki pokazatelj. ipak, jelena igra lepo, precizno i duboko.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...