Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

super su ovi praznicii još bolje kad imaš kumove iz druge konfesije, tj. danas gostujemo na božićnoj večeri, a kumovi kod nas dve nedelje kasnije na božićnom ručku. milina :ss1:

Link to comment

Apropo junetine i steakova, preporučio bi Fort Apache (ko je u prilici ili ga put nanese) blizu Samobora.Odličan steak house, sa junetinom dozrelom u posebnim komorama. Prostor je napravljen u stilu starih USA utvrda - ispostava na divljem zapadu, sve sa konobaricama obučenim kao iz kaubojskih filmova. Vlasnik je invalid, tako da se pobrinuo da čak i najmanji detalj bude prilagođen invalidima.fortapache.jpgdetalji04uz0.jpg Edit: doduše dugo nisam tamo bio pa ne znam u kakvom su stanju sada...

Edited by Mister No
Link to comment

e, da, samo da napomenem, oprezno sa mariniranjem kiwijem, polovina kivija je dovoljna za dve kile mesa i ne drzati dugo, sve preko pola sata je risky, pocece da se raspada. zato je bolje naci veci a tanak komad, vako nesto:slicing-the-flank-steak.jpg

Link to comment
e, da, samo da napomenem, oprezno sa mariniranjem kiwijem, polovina kivija je dovoljna za dve kile mesa i ne drzati dugo, sve preko pola sata je risky, pocece da se raspada. zato je bolje naci veci a tanak komad, vako nesto:slicing-the-flank-steak.jpg
ovo lici na ono sto se prodaje kao ramstek ovde..
Link to comment

ovo na slici je flank steak, komad sa donjeg dela trbuha. kiwi ima u sebi neki enzim koji razara veze u mesu, prakticno kao da zapocinje proces varenja. isto moze i sa ananasom i papajom, ali meni se njihov ukus nikako ne uklapa uz meso.

Link to comment
ovo na slici je flank steak, komad sa donjeg dela trbuha. kiwi ima u sebi neki enzim koji razara veze u mesu, prakticno kao da zapocinje proces varenja. isto moze i sa ananasom i papajom, ali meni se njihov ukus nikako ne uklapa uz meso.
nema to ovde, sve je pauflek..
Link to comment
ovo na slici je flank steak, komad sa donjeg dela trbuha. kiwi ima u sebi neki enzim koji razara veze u mesu, prakticno kao da zapocinje proces varenja. isto moze i sa ananasom i papajom, ali meni se njihov ukus nikako ne uklapa uz meso.
edip, apropos omeksavanja, enzima etc, jel probao neko onu kotanyi so za omeksavanje mesa?pff, trebalo je da bude edip prethodnog posta.. Edited by Takanohana
Link to comment

kiwi je fermentator - razna se ta juzna voca (ananas i slicno) stavljaju u razna azijska jela gde se trazi neka kiselina koje ce da radi. evo recimo za kimchi:)a koliko se dugo drzi meso u tome?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...