Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Требало је да исповедиш команданта, има потенцијала у теби, но код овог си закаснио.
neka. ispovedanje staraca ostavljam drugima.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

@bufaloNisam pri kompu nego na androidu pa samo kratko. Ono sto sam napisa o okidacu razlaza dva prijatelja naravno nije istorijski izvor prvog reda vec skica svedocenja svedoka tih razgovora tita i leke sa svim tim maglama lekinog uma kako reformisati drustvo sa vracanjem mnogih kapitalistickih elemenata u drustvo jer nije verovao da je tadasnji sistem uspesan na duzi rok. Svedok je bliski covek lekin, od najveceg poverenja, ozna od osnivanja, prvoborac rodjen u usa, do smrti je bio pedantan da ga nema u urbanim tracevima a tek sto ga nema u istoriji. Pricu kupio pre cetvrt veka a stvorila se prilika da je prodam sada na jer godinama imam dozvolu od njegovog sina a mog visedecenojskog prijatelja jer to odavno nije bitno To je istorija. Pa kako bih inace kao mlad imao prilike da vidjam dekice u tvid sakoima, cecu stefanovica i slicne dekice. Rec je of pocetku emotivnog razlaza i embrionu nepoverenja kod broza pa se posle 7-8 porodio brionski plenum. Dakle, kako kupio tako prodao. Takve se price prodaju na sahranama. Izvinjavam se sto sada ne mogu da odgovorim ostalim sagovornicima, hvala im na lepim postovima kojima se svi mi malo igramo i vezbamo vijuge kako je i red na sahranama :) narocito hvala kimu na briljantnoj anegdoti, to su zacini koji istoriju cine zanimljivom. e mogu da odolim a da ne kazem i hvala jovi kapi sto je umro i dao nam povoda da se ovako lepo izdivanimo, ponovo sam pomislio kako bih sa virtuelnim sagovornicima kao sto ste vi a sa kojima se cesto virtuelno svadjam i sredovecno kvazipakosno umem da smorim do bola, da bi u rl bilo milina razgovarati sa vama jer mislim da je rec o pametnim, obrazovanim I nadasve dobrim ljudima :)a 

Edited by Pontijak
Link to comment

Nekako sam znao da ces ti da pitas ko je :) ne, nije licanin, etnicki i geografski dalje od like a koristim priliku da pomenem da licamke umeju da budu fascinantno lepe, kada je bog delio gene lepote, zdravlja, digpvecnosti bio je bas izdasan prema licanima i hercegovcima, i muskarcima i zenama ali to je van teme :D

Edited by Pontijak
Link to comment

Hm, hm, rodjen u usa...? Nema ga u istoriji? Rankovicev intimus? Pontijak, ajd ti ponovo druze proveri odakle je taj covek poreklom, nema ih mnogo da se uklapaju u pricu. Ne pita H. dzabe.

Link to comment

Ne mirisem Jove Kape i slicne, ali suluda je situacija da Srbija (ili Srbi an djeneral) ne moze da se slozi oko ww dvojke, kad se danas nacije koje nisu golu kitu doprinele borbi protiv nazi zla kurce na svakojakim godisnjicama. I ovo se ne odnosi samo na wwii nego i na ceo period do kraja osamdesetih. Sta reci o matorcima koji danas otkrivaju nekakve istine na RTS nedeljom u osam? Da su svesno proveli zivot u lazi, i to srecni i zadovoljni za razliku od Ceha i Poljaka?Ako ne valjaju ni Leka, ni Kapa, ni Tito, ko ostaje onda od velikih momaka iz wwii kome se mozemo pokloniti?S druge strane, oni koji se klone bas "nacionalizma", ne samo srpskom nego uopste, bi pre trebalo da se drze Leke nego Jove.

Link to comment
ajd ti ponovo druze proveri
E pa nemoj tako, razmisli prvo jesi li učinio dovoljno da riješiš zagonetku. Ovamo si majstor enigmatike, a kad tebi daju pitalicu, onda, provjeri druže. Edited by king louie
Link to comment
Ne mirisem Jove Kape i slicne, ali suluda je situacija da Srbija (ili Srbi an djeneral) ne moze da se slozi oko ww dvojke, kad se danas nacije koje nisu golu kitu doprinele borbi protiv nazi zla kurce na svakojakim godisnjicama. I ovo se ne odnosi samo na wwii nego i na ceo period do kraja osamdesetih. Sta reci o matorcima koji danas otkrivaju nekakve istine na RTS nedeljom u osam? Da su svesno proveli zivot u lazi, i to srecni i zadovoljni za razliku od Ceha i Poljaka?Ako ne valjaju ni Leka, ni Kapa, ni Tito, ko ostaje onda od velikih momaka iz wwii kome se mozemo pokloniti?S druge strane, oni koji se klone bas "nacionalizma", ne samo srpskom nego uopste, bi pre trebalo da se drze Leke nego Jove.
Pa mi imamo četnike blago nama, a oni su mimo tih par promila partizana sve sami nacisti bre.
Link to comment

Okasni ti sa ovim ultimatumom, sad ne znam i na sta se odnosio, zaista, nije bizantinska prevrtljivost... Ne postizes, pokrivas previse topika. Tv serije, sahrane, lokalne srbijanske podele na CvP, jednostavno, pretesko si breme stavio na svoja krhka ledja...Ajd, danas sam nesto dobro raspolozen, na sta se odnosi tvoj ultimatum, spreman sam da izrucim Principa, ovaj, da odgovorim.

Link to comment
Okasni ti sa ovim ultimatumom, sad ne znam i na sta se odnosio, zaista, nije bizantinska prevrtljivost... Ne postizes, pokrivas previse topika. Tv serije, sahrane, lokalne srbijanske podele na CvP, jednostavno, pretesko si breme stavio na svoja krhka ledja...Ajd, danas sam nesto dobro raspolozen, na sta se odnosi tvoj ultimatum, spreman sam da izrucim Principa, ovaj, da odgovorim.
Нас Чехе највише занима да попијемо добро пиво и ту смо слични са Немцима, међутим, када треба радити у мултитаскинг моду, ми побрљавимо и постајемо површни.Али пусти сада мене и Лују...шта сад? Понтијак неће да офира извор?Да је Капа жив, једно мало пропитивање уз примену филозофских метода и Понтијак би то другарски поделио са нама.Radosav Savić, borac u Drugom svetskom ratu i nosioc partizanske spomenice, jedan je od onih koji su „za svaki slučaj" sklonjeni na Goli otok, iako nije bilo dokaza da je povezan sa Informbiroom, i koji je na svojoj koži osetio kako to izgleda kada udara Jovo Kapičić.- Bio sam nastavnik agenturne službe u Pešadijskoj oficirskoj školi u Sarajevu. Obučavao sam polaznike škole kojima je namenjeno da budu vojni atašei po jugoslovenskim ambasadama u celom svetu. Ja sam, dakle, po profesiji obaveštajac. Po ubeđenju sam komunista, ali nikad nisam bio ni titoista ni staljinista. - Tada su mi dali predlog. Pošto niko ne zna da sam uhapšen, oni će da mi srede prekomandu u Niš, tako da mogu da ga pratim i kada zatreba da ga ocinkarim. Rekao sam im da je to moj ratni drug, da sam ja njega spasavao i da je on mene spasavao. Ja da ga cinkarim neću! I onda su me uzeli u ruke, s jedne strane Jovo Kapičić, s druge strane Mata Radulović, i lično su me tukli. Prebili su me živog. I danas se sećam tih batina.едит: 17_1_14.gif Edited by pere urban x
Link to comment
Okasni ti sa ovim ultimatumom, sad ne znam i na sta se odnosio, zaista, nije bizantinska prevrtljivost... Ne postizes, pokrivas previse topika. Tv serije, sahrane, lokalne srbijanske podele na CvP, jednostavno, pretesko si breme stavio na svoja krhka ledja...Ajd, danas sam nesto dobro raspolozen, na sta se odnosi tvoj ultimatum, spreman sam da izrucim Principa, ovaj, da odgovorim.
sto? pa nemate vi principa da izrucite.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...