Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Jbte nabo na PTC neku emisiju o Nisu i naravno uleteli u kafanu u "sokacetu" i krenula kuvarica da objasnjava jela ovo-ono meni voda na usta krenula...A nisu ni spomenuli rebarca na kajmaku.... :piggy:

Link to comment
  • 5 weeks later...
Nešto mi se priviđa da je neko spominjao mnogo dobar riblji restoran u okolini Beške, jel se varam ?
Sa beogradske strane imaš restoran (pansion) Sidro (bile su table koje vode do njega), a sa novosadske strane imaš kafanu na kraj sveta, koju ti ja preporučujem, jer je ambijent totalno autentičan, nema struja, nema voda, nema signal. Skreneš sa autoputa za Kovilj, i tamo pitaš nekoga.Jedino, ove informacije uzmi s rezervom jer su stare, recimo, 5 godina.
Link to comment
Zlatno rebro, na brdo kod Mića. Izađe se iz Novog Pazara, putem ka Sjenici. Tehnički, nisam siguran da bi se to moglo nazvati restoranom. Jelovnik: jagnjetina, hleb, salata. Najbolja jagnjetina koju sam jeo, ikad.
1991 smo igrali u novom pazaru i pri dolasku svratili na neko brdo i narucili jagu za posle utakmice. secam se stvarno najbolje jagnjetine ikad i kolicine koju sam pojeo. e sad, mozda to i nije taj restoran, iako po opisu odgovara :D ako jeste, imali su nekad i lepinju sa kajmakom, koju su spremali za usput gostima iz daljih krajeva :) cool.gif
Link to comment
Nešto mi se priviđa da je neko spominjao mnogo dobar riblji restoran u okolini Beške, jel se varam ?
Sidro je, išao sam tamo na pecanje. Dobri su svi riblji specijaliteti. A što se tiče Na kraju sveta kafane, imaš opasnost da ne nađeš mesto jer nema komunikacije. Plus, ja se plašim dobrih mesta koja vremenom postanu fensi, isprofanišu se, pa kockasti stolnjak i boemstvo postanu sami sebi cilj - u stilu Drvengrad, ako razumeš šta hoću da kažem.
Link to comment

Ne znam da li je vec spominjato, ali janjetina u restoranu MB kod Mladenovca je nesto sto se mora probati. To kaze neko kome pecenje nikada nije bilo narociti fetis, a posebno ne jaganjci.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Treba mi preporuka za riblji restoran na potezu Golubac - Donji Milanovac - Tekija - Kladovo. Idem za vikend magistralom uz Dunav i kroz Djerdap, pa bih negde da se okrepim :)

Link to comment
Sa beogradske strane imaš restoran (pansion) Sidro (bile su table koje vode do njega), a sa novosadske strane imaš kafanu na kraj sveta, koju ti ja preporučujem, jer je ambijent totalno autentičan, nema struja, nema voda, nema signal. Skreneš sa autoputa za Kovilj, i tamo pitaš nekoga.Jedino, ove informacije uzmi s rezervom jer su stare, recimo, 5 godina.
a u slucaju kovilja i nepredvidiv izbor ribe - ako je tolstolobik przen u svinjskoj masti nesto sto bi jeo, onda samo napred.... :o
Link to comment
Zlatno rebro, na brdo kod Mića. Izađe se iz Novog Pazara, putem ka Sjenici. Tehnički, nisam siguran da bi se to moglo nazvati restoranom. Jelovnik: jagnjetina, hleb, salata. Najbolja jagnjetina koju sam jeo, ikad.
Да ли је то она лимена баракица са тендом? Ја свратио са великом екипом пре пет-шест година, они јели и пили ја само пио. Успели смо да попијемо сву крушку коју су имали, гарантујем да је у питању једна од пет најбољих ракија коју новац може да купи. Када смо је довршили власник изашао из "кафане" (оставио нас саме, рачун још нисмо платили), упртио уз брдо и за 20 минута се вратио са новом количином - у канистеру. :Hail: Како смо живи стигли до Београда не знам.
Link to comment
Treba mi preporuka za riblji restoran na potezu Golubac - Donji Milanovac - Tekija - Kladovo. Idem za vikend magistralom uz Dunav i kroz Djerdap, pa bih negde da se okrepim :)
Već je bilo reči ovde o ovom pravcu, doduše Moća je tražio roštilj.Elem, na tom pravcu mora biti dobrih ribljih restorana, ali ja ih ne nađoh.Restioran Toma u Brnjici (malo nizvodno od Golupca) je (bio) izvikan, ali ga posle lošeg iskustva ne preporučujem, osim ako nisi raspoložen da proveriš da li se u međuvremenu popravio. Imaš i standardan restoran Lepenac par km uzvodno pre Donjeg Milanovca. Ostalo uz put su uobičajene kafane i kafančuge i hoteli, mogli bi da naprave nešto dobro ako žele, a češće će i običan roštilj upropastiti.Jedino mesto koje mi se svidelo i gde se rado vraćam je kafana Dunavska koliba u Golubinju, nekih desetak kilometara nizvodno od Donjeg Milanovca. Imali su dobar riblji paprikaš, i odličnu somovinu na ćumuru. Treba ih zvati telefonom i proveriti, jer nemaju uvek somovine. Šaljem ti telefon na PM.
Link to comment
Ne znam da li je vec spominjato, ali janjetina u restoranu MB kod Mladenovca je nesto sto se mora probati. To kaze neko kome pecenje nikada nije bilo narociti fetis, a posebno ne jaganjci.
"kod mladenovca" je dosta neodređeno. na koju stranu?EDIT: sad pročitah valkiru. obratiću pažnju. Edited by djordje geprat
Link to comment
Već je bilo reči ovde o ovom pravcu, doduše Moća je tražio roštilj.Elem, na tom pravcu mora biti dobrih ribljih restorana, ali ja ih ne nađoh.Restioran Toma u Brnjici (malo nizvodno od Golupca) je (bio) izvikan, ali ga posle lošeg iskustva ne preporučujem, osim ako nisi raspoložen da proveriš da li se u međuvremenu popravio. Imaš i standardan restoran Lepenac par km uzvodno pre Donjeg Milanovca. Ostalo uz put su uobičajene kafane i kafančuge i hoteli, mogli bi da naprave nešto dobro ako žele, a češće će i običan roštilj upropastiti.Jedino mesto koje mi se svidelo i gde se rado vraćam je kafana Dunavska koliba u Golubinju, nekih desetak kilometara nizvodno od Donjeg Milanovca. Imali su dobar riblji paprikaš, i odličnu somovinu na ćumuru. Treba ih zvati telefonom i proveriti, jer nemaju uvek somovine. Šaljem ti telefon na PM.
Iako sam navijao za Dunavsku kolibu, ekipa sa kojom sam isao izricito je zahtevala Lepenac, na ulazu u DM iz pravca Golupca. Riblja corba odlicna, zacinjena i ljuta taman kako volim. Jeli smo jos somovinu na rostilju i smudja porcijasa. Som odlican, a smudj neslan za moj ukus.Jedino sto zameram je da nisu imali domaci ovciji sir, a bas sam se nameracio da probam. Sve u svemu, odlicna kafanica sa prijatnim ambijentom. Preporucujem. Ali sledeci put cu pokusati da svratim u Golubinje, mami me taj paprikas.
Link to comment

da ne idem unazad do preve strane:imam nameru da napravim turu po južnom banatu. da pođem uzbrdo i obiđem naivce u kovačici, usput uzdin i debeljaču, pa da odem do vršca. moguć povratak preko kovina pa autoputem. znate šta mi treba.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...