Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

u knjaževcu je razglašena kafana saša, nisam bio ali mi prijatelji iz tog kraja pričaju o njoj pa im verujem, znači iz druge ruke. vulgaris roštilj ali pošten i propisan.

  • Hvala 1
Link to comment

Može i dva brata što kaže Eleniko. Oni su malo fensiji od Mede, imaju neka predjela zanimljiva, belmuž, razne lokalne sireve i slično.

 

Ima i opcija M&S, ako ti se jedu brizle ili dobri pazarski ćevapi.

 

Ako si baš za roštilj onda Meda.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ima li neka preporuka za Lajkovac i okolinu?

Ćerka mi ide na poludnevno plivačko takmičenje (u balonu) pa mi treba neka kvalitetna masnoća da (se) utopim vreme:D

Link to comment
On 5. 4. 2024. at 11:49, napadaj said:

Mene u tom kraju zanima restoran "Kod Miročanca", nikako da odem, a već 2-3 godine mi je to mesto na pameti. Deluje sjajno na fotkama i u recenzijama.

Brutalno, ali brutalno dobro. Obavezno pozvati i najaviti se. Prvom prilikom cemo opet tamo. Bolje receno, samo zbog njega cemo ponovo u te krajeve.

Link to comment
Posted (edited)
39 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Ima li neka preporuka za Lajkovac i okolinu?

Ćerka mi ide na poludnevno plivačko takmičenje (u balonu) pa mi treba neka kvalitetna masnoća da (se) utopim vreme:D

ako valjevo nije daleko(-30km), kafana tri lipe i naruči špikovanu teleću glavu

 

e

to mi je jedno od najboljih kafanakih jela koje sam jeo u srbiji

ne propuštam

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ako valjevo nije daleko(-30km), kafana tri lipe i naruči špikovanu teleću glavu

 

e

to mi je jedno od najboljih kafanakih jela koje sam jeo u srbiji

ne propuštam

Za ovakvu preporuku ni Prijepolje ne bi bilo daleko:)

 

Prolazilo mi je VA kroz glavu, ali ona ziva pljeka kod Bore, a nekad su bila i dobra teleća rebra u onoj kafani Platani. Ne znam jesi probao to?

Link to comment

nisam

 

tamo me je prvi put vodio neki penzionisani pandur, ima desetak godina


 

sad gledam renovirali su enterijer pre par godina, kada sam bio poslednji put. pre toga je bila klasika, linoleum, konobar u belom sakou i tanjiri sa tamno plavim bojenim prstenom po obodu

 

a klopa karapandža

Link to comment
On 13. 2. 2024. at 21:20, Eleniko said:

mene iskreno mrzi da se cimam i do ritopeka koji je bliži, do kafane koja je mnogo više po mom ukusu /kod peđe, štuka, vrbovače, čorba/paprikaš, čvarci od soma, pašteta....

Peđa je sveta tajna Ritopeka, ko ga pronađe kroz onu prašumu, zaslužio je da jede. Mene odveo Bane iz Eklinike Mortale, on ima sojenicu u blizini. U to ime

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

baš mi je drago

 

 

a sad još jedan besplatan savet, koji može spasiti život

 

obqvezno uzmi jednu veliku kiselu ili običnu vodu, šta već preferiraš da ne pregoriš do beograda

  • Haha 5
  • Hvala 1
Link to comment

jel tamo i dalje sve ludački preslano

 

ja sam tražio da mi donesu porciju nezačinjenog kuvanog krompira da se spasim

Link to comment
36 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

baš mi je drago

 

 

a sad još jedan besplatan savet, koji može spasiti život

 

obqvezno uzmi jednu veliku kiselu ili običnu vodu, šta već preferiraš da ne pregoriš do beograda

Uzeo sam gaziranu ali na bazi hmelja i jecma, jebiga, ne uci se mator konj jahanju..

 

Inace, sad sam u paklicu - cekam cerku u balonu koji pokriva bazen u Lajkovcu. Vlaznost je negde 70%, a subjektivni osecaj temperature 50C. Dao mi Bog dobrih sfintkera, inace bi bazen postao otvorenog tipa..

  • Haha 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...