Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Sve cigletine, oko 100 grama... Ne znam koji ti je budžet, razmotri Samsung Galaxy Sll, nije velik, a odličan je, iako je "mator", dobro tj brzo radi i ima sve što ti treba. 

Link to comment

Prekinuces s tim. Odmah.

 

Bilo mi žao da te gnjavim na ovaj tužan dan po franšizu, pa sam editovao i pre zahteva. -_-

 

Evo ti comparison, maltene jedno te isto, 630 ima neznatno bolji CPU, ali 625 ima npr. dve kamere i kao bolju bateriju (vrv. više ždere™ jer je godinu dana stariji), pa je okej i za ad hoc Skype (dok se ne pregreje, pa te smori), no to mi nešto ne opravdava razliku u ceni. Ekran je sličan, ali 630 je manji i lakši, chchchcheckoutuj fotke iz ruke tamo. Ne teraju bogznašta ova sokoćala, pozivi, poruke, net (mobilni IE je imho super), GPS sa unapred skinutim mapama i poneki hidden gem app koji poželiš... ali kul je i pouzdano to za most people, bilo bi i tebi.

Edited by Töölönlahti
Link to comment

Pa dobro, onda bolje noviji (i manji i laksi).

Ne treba mi vise od toga sto si naveo, internet, Whatsapp i eventualno Viber koji nije mogao da se instalira na E52 i to je to.
Zasto je jeftiniji?

 

edit:
@ Glas budzet mi je neogranicen al' necu mator™ telefon posto treba da sluzi bar 2-3 godine tj dok ga ne polomim (bukvalno :()

Edited by Feindouno
Link to comment

Zasto je jeftiniji?

 

Pa baš jer je noviji, odnosno iz sledeće palete™, u kojoj su oni skuplji bili bolji nego u prošloj, što je spustilo cenu ovakvima, tako bude uvek... Generalno ne treba dumati puno oko toga, ništa to ne vredi tih para, celo tržište hardvera je u tom smislu nefer prema korisniku.

Link to comment

Fei imao sam slicne kriterijume za mobilni pre oko 4 meseca i to sto trazis jednostavno ne postoji. Ako su dimenzije presudne onda imas iphone od boljih telefona koji ce sigurno da gura naredne 2-3 godine a koji nije cigla. Ja sam na kraju popustio za dimenzije i uzeo Lumiu 925 (4.5 inca). Odlican je i preporucujem ga.

Link to comment

Fei imao sam slicne kriterijume za mobilni pre oko 4 meseca i to sto trazis jednostavno ne postoji. Ako su dimenzije presudne onda imas iphone od boljih telefona koji ce sigurno da gura naredne 2-3 godine a koji nije cigla. Ja sam na kraju popustio za dimenzije i uzeo Lumiu 925 (4.5 inca). Odlican je i preporucujem ga.

Znam i to.

Gledam sad poredjenje 925 i 630 i realno meni ne treba bolje od 630 koji je vise nego duplo jeftiniji tako da je izbor jasan :)

 

Link to comment

Fei ako ti se ne zuri veceras cu napisati sastav tj. otvoriti novi temu za kineske pametne telefone. Kupovina je laka udjes na sajt, registrujes se, kupis i gotovo.

@renne Lenovo je sramotno skup kod nas gotovo duplo skuplji pogotovu taj P780 koji hvale zbog baterije.

 

Mogao bi da napišeš malo detalja o F1 i kupovini istog i za nas, sa posebnim osvrtom na pdv i carinu...

Link to comment

Znam i to.

Gledam sad poredjenje 925 i 630 i realno meni ne treba bolje od 630 koji je vise nego duplo jeftiniji tako da je izbor jasan :)

 

Ja sam ga uzeo zbog aluminijumskih ivica, tj nije ceo u plastici i zbog jedne od najboljih kamera uopste. Sve ostalo imas i na bilo kojoj drugoj lumiji.

Link to comment

Ne ocekujem, vec sam se pomirio s tim i psihicki se pripremam za ovaj dan vec mjesecima.

625 mi djeluje bolje od 630 iako je cigla malo veci. Sta ti mislis njalle™?

630 se pre uklapa u tvoje želje, osim jedne stvari, da ti bude funkcionalan 2-3 godine.

Teško. Mislim naravno na app koje si već naveo. Ne verujem da će raditi glatko za godinu/dve na takvom hardwareu.

To možeš očekivati od flagship™ modela, koje ćeš puno platiti.

Kao što rekoše pametni ljudi, cene smartphone-ova su postale već ozbiljan bezobrazluk i ja sve češće predlažem ove slabije brendove sve dok daju istu garanciju kao i lideri.

 

Mada, verovatno ćeš ga polomiti pre, tako da ne moraš brinuti o tome. :D

Link to comment

Ne verujem da će raditi glatko za godinu/dve na takvom hardwareu.

Zašto? Kakvom to sad hardwareu, šta je tačno problem sa bilo kojim Adrenom i Snapdragonom 400? Nagledao sam se ovih telefona i razlike u brzini i pouzdanosti rada budget i flagship WP-ova (i 7 i 8) su ako isključimo igrice bukvalno kozmetičke prirode, ono kao kome je lepši ekran i čiji se sklop manje greje kod zahtevnih appova. Plastičan primer... U prvoj seriji ovih telefona, HTC Trophy je bio 1-1 preslikan ~3x skuplji HD7, samo sa manjim ekranom (ali identičnom rezolucijom). Sve je, logično, radilo podjednako brzo i pouzdano, čak je imho u zatvorenom prostoru ovaj manji bio prijatniji za korišćenje, veliki je delovao penzionerski, kao oni fiksni telefoni sa ultra large dugmićima.

Edited by Töölönlahti
Link to comment

Imah prilike drgljati i po mojoj 520 i kolegićinoj 630, kao novoprženi guru ya WP. Ja bi pretpostavio 520tku 630tki any day of the week, and twice on Sunday. Broj kamera - isti. Kvaliteta fotki - ista. Za displey kaže ovaj na 630 Clearblack - nisam baš primjetija neku veeeliku razliku. Kaže na 630 Gorila Staklence - ja gledam jednako se maste, a na mojoj 520 ni nakon jubilarnog 10000tog brisanja maščobe i dalje nema ni ogrebotinice ni ikakvog traga. A sad - Lumija 520 ima - automacku regulaciju svjetlobe ekrana, i senzor za blizinu, i meni najdraži double-tap-to-wake, koji na 630tki vjerojatno nije ni moguć, jer bi se palila u đepu budući da nema načina skontati da je u njemu. Kao što samo indirektno konta da ti je na uvetu.

 

Jedino što igra za 630 je noviji proc, koji je sa 512 megabajta manje više isti K, i Sensor Core, kojem svrhu baš ne vidim. Moj savjet - preskoči 630, uzmi 520 ili 625 ak moraš baš sad. Pojavljuje se i 930 sad, ali čini mi se da ti gađaš neš jefinije.

 

Ili uzmi android.

Link to comment

525 мање више исто што и 520 али са 1гб рама, мада не знам колико се разлика осети у пракси, колега има и презадовољан је

Link to comment

E, a ima i 525, koji je 520 sa gigabajtom, samo što je to ovde išlo samo u trange-frange varijantama...

 

edit: ... to ti kažem, dok sam stigao do ovog taba i otkucao, uleteo Houdini. -_- Ne oseti se razlika u praksi, nego neke aplikacije (propustio sam da proverim koje kada sam preporučivao kupovinu prošle godine, koštali su slično i čak je 525 bila neznatno jeftinija, pa me bilo briga, kapiram neke igrice i stvari sa animacijicama) nisu htele da se skinu na 520, a jesu na 525.

Edited by Töölönlahti
Link to comment

Osjeti se sigurno, i ja bi volio da se to može nabavit ovdje bez straha oko garancije. Kupio bih ju sad, iz ovih stopa.

 

edit2: ako ne bi bila puno skuplja, naravno. :lolol:

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...