Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Ja sam DS9 jedino i gledao u većem kontinuietu... Pre toga, bih pogledao po koji film i po koju epizodu TNG-a, ali jedini me je DS9 onako dovoljno zabavio sve sa jeftinim metaforama politike devedesetih i predivnim motivacionim scenama da se konzumira alkohol...

Link to comment

Ja sam tada bio dete i politika i alkohol me nisu zanimali samo....svemir...poslednja Granica...ovo su putovanja zvezdanog broda Enterprajz, njegova misija, da istraži neistraženo, da hrabro hodi tamo gde niko nije pre...ili da stoji na kapiji pakla, svejedno, bilo je dobro.

Link to comment

Eh, Ajante, šteta. Tako sam ja izgubio Hobita, nisam ga čitao kada je trebalo, sada mi nije to to. Meni TOS, TNG i DS9 i dalje izazivaju suspension of disbelif epskih proporcija, probudi se to dete i mozak odluta u hladno bespuće svemira, ne može to milion nekakvih Gravitacija da objasni, čoveka u svemiru i svemir sam, koliko jedna osrednja epizoda Star Treka :lolol:

Link to comment
Ja sam tada bio dete i politika i alkohol me nisu zanimali samo....svemir...poslednja Granica...ovo su putovanja zvezdanog broda Enterprajz, njegova neprekidna misija, da istraži neistraženo čudne, nove svetove, da traga za novim oblicima života i novim civilizacijama, da hrabro hodi tamo gde niko nije pre...ili da stoji na kapiji pakla, svejedno, bilo je dobro.
Kako si krenuo, ispašće da ti je u detinjstvu ideal bio Space: Above And Beyond...
Link to comment

@VapadJeste, barem sam Kjubrika zavoleo na vreme, osam godina i širom otvorenih očiju gledam u dve hiljade prvu, bez treptaja. To je pravo doba da se zaljubi u takve filmove...

Link to comment

Malo sam gledao TNG (ima na YouTube, mislim, cela serija). Nije to za mene, hvala, drugari. :D Interesantno je da je to verovatno generacijska stvar, ja u stvari hocu da gledam TOS, gde su Spock i Kirk. To sto se svi slazete da je skroz prevazidjeno.

Link to comment
Meni TOS, TNG i DS9 i dalje izazivaju suspension of disbelif epskih proporcija, probudi se to dete i mozak odluta u hladno bespuće svemira, ne može to milion nekakvih Gravitacija da objasni, čoveka u svemiru i svemir sam, koliko jedna osrednja epizoda Star Treka :lolol:
:Hail:
Link to comment

^^Ma nije to nešto mnogo prevaziđeno, zavisi šta želiš od serije. Ako želiš neku autentičnost ili naučnu uverljivost, od toga nema ništa, jer je to serija snimana od kartona i papira početkom šezdesetih, kada se još raspravljalo oko toga ima li Marsovaca na Marsu da nas roknu. Tu je bila gomila eksperimenata sa konceptima, zajebancija koje danas prosto ne prolaze.Ali ako te zanima interakcija među likovima, kvalitetna gluma koja izvlači serije, i ako zapravo jesi dovoljno tolerantan da izdržiš to što je svaka druga epizoda okreni-obrni smeće, dobićeš vrhunski užitak. To je jedini SF gde epizoda od 55 minuta može da bude izvučena u jednoj sobi sa tri kvalitetna glumca i da bude legendarna SF epizoda sa dalekosežnim posledicama na ceo SF žanr.

Edited by Filipenko
Link to comment
Malo sam gledao TNG (ima na YouTube, mislim, cela serija). Nije to za mene, hvala, drugari. :D Interesantno je da je to verovatno generacijska stvar, ja u stvari hocu da gledam TOS, gde su Spock i Kirk. To sto se svi slazete da je skroz prevazidjeno.
Pa to sto kaze Vapad, nisi gledao kad je trebalo. Razumem da ovako spolja deluje bezveze.
Link to comment

@FilipMa, kapiram ja to, da kad se jednom uvuces u taj svet, nema nazad. Onda si 1 trekkie, once and for all. :DZanimljivo mi je da su (barem ako se gleda internet) i dalje najvece legende ST-a, Kirk, Spock & Takei (izmesao sam ovde likove i glumce, ali znate sta mislim). I OK, Patrick Stewart, zato sto je seriju i trebalo snimiti samo zbog one njegove svemirske lubanje. Znaci, bas iz tog perioda kad je Enterprajz bio (ocevidno) pravljen od pak-papira i sper ploca. :lol:

Link to comment

TNG - jedini pravi ST, sto rece neko. ja na svakih nekoliko godina odradm maraton, mada moram priznati da vise nemam bas zivaca za razvlacenje prve dve sezone. nakon toga je apsolutno fenomenalno. zbog glume P. Stjuarta ima epizoda koje su mi medju najemotivnijim stvarima koje sam gledala.TOS mi je negledljiv, DS9 mi je neshvatljiv (to nije ST :mad: ), Enterprajz nisam ni pokusavala a Vojadzer mozda i nije tako los ali me nije prigrabio kad sam pokusala da ga gledam (verovatno zasluzuje ponovni pokusaj).

Link to comment

Da nije bilo The Tonight Showa i Star Treka, da li bi se NBC ikad toliko uzdigao da finala plivanja na OI u Pekingu pomeri da se igraju ujutro!Veliki je značaj ST-a...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...