Jump to content
IGNORED

Zašto se Jugoslavija/SFRJ zaista raspala


Anonymous

Recommended Posts

iako ta vrsta slobodarske misli cesto, kao u SAD, zavrsi u krevetu sa najgorim desnicarima.
tomas man je rekao da kada camac preteze na desno ne mozes bas da sedis na centru vec se moras pomaci na levo.
A kada camac preteze na desno, postoji rizik da se zavrsi u krevetu sa najgorim levicarima, toboze da se camac ne bi prevrnuo.
Link to comment
само ово је довољно да сви остали аргументи падну у воду. да ли ти можеш да замислиш модерну Немачку у којој је забрањено да пребројаваш побијене Јевреје?
Analogija ti je skroz promašena. Službena verzija u SFRJ je bila da je u Jasenovcu ubijeno 700.000 ljudi. Antun Miletić je u svojoj knjizi "Jasenovac" (izdanje iz 1986.) spomenuo velikohrvatske i velikosrpske prebrojavače koji bi tu cifru namještali po svom ćeifu. 'Ajd' kaži u modernoj Njemačkoj da u holokaustu nije ubijeno 6.000.000 Jevreja nego 300.000 (što bi rekao Mladen Schwarz). "Krv i pepeo Jasenovca" je snimljen 1983.godine.Što se tiče onog dijela o izjednačavanju četnika i ustaša... Dovoljno je pogledati Titove proglase pripadnicima kvislinških formacija koje je pozivao da pređu u partizane "pod uslovom da nisu okrvarili ruke". Domobrani, četnici, bjelogardejci, muslimanske milicije...su tu, ali ustaše se ne spominju.
A da ga malo duvate, ovo je ipak topik o Antu Markoviću.
Pa otprilike je ovo fantastična simbolika onog što se desilo Markovićevoj Jugoslaviji - došao čovjek da riješi ekonomske probleme, a onda je neko prevrnuo panj, izvirili su četnici i ustaše, počelo se revidirati historiju, srati po Brozovoj (jer je od druga Tita naglo postao samo Broz) strahovladi u kojoj je likvidirano i u masovnim grobnicama širom Jugoslavije pobacano cca 12.848.979 Srba/22.981.475 ne-Srba pa je sve otišlo u pičku materinu.
Link to comment
Ne znam šta je tu fantastično. Ideja je da se nekako držimo teme, topika o četnicima i partizanima fala bogu na ovom forumu ne nedostaje.
Ne mere. Ovo je PPP forum (Partizani Protiv Равногораца)
Link to comment
juce me je draga drugarcia pitala sto sam toliki mazohista da pustam da me vredjaju prijatelji. ja mogu samo da kazem da vas valjda volim pa trpim.
zapravo, ti si taj koji vredja sagovornike. ako odredis cilj (odbrana ex-yu), uopste vise ne biras sredstva, poturas ljudima kao argument sta god ti se nadje pod rukom. i sto je najbolje, za razliku od ovoga sto je na tavanu nasao "pozdrav sa bleda" tanjir i mase njim, ti jesi ziveo za vreme tita, i sasvim dobro znas da je bilo proganjanja i verbalnog delikta i svega. al se pravis da ne znas, u cilju forumskog nadjebavanja. uopste mi nije jasno sta ce ti to.
Link to comment

npr, kada sam se usudio ustvrditi da je vecina nacionalnih radnika dosla iz kp, nabrojao bi je gomilu llikova koji kao nisu, a zapravo jesu. vrlo se lobodno odnosi prema cinjenicama, i uvek imam utisak da se prema sagovornicima ponasa kao beni hil prema onom matorom- potapse ga po glavi, sutne u bulju, pa nastavi da vergla svoje.

Link to comment

Rece "vredja sagovirnike" i "ne bira sredstva". Prilicno teske i ocigledno neutemeljene optuzbe, ovo sto navoris kaao primer je pisijada. Kad sa nekim ne mozes da se nosis u polemici najjadnije sto mozes da uradis je da ga optuzis za nekakvo izmisljeno vredjanje i sta ti ja znam.

Link to comment
npr, kada sam se usudio ustvrditi da je vecina nacionalnih radnika dosla iz kp, nabrojao bi je gomilu llikova koji kao nisu, a zapravo jesu. vrlo se lobodno odnosi prema cinjenicama, i uvek imam utisak da se prema sagovornicima ponasa kao beni hil prema onom matorom- potapse ga po glavi, sutne u bulju, pa nastavi da vergla svoje.
Pa to su sve likovi koji su javno bili deklarisani i povučeni komunisti, a u stvari bili latentni nacionalisti, koji nisu bili u partiji zato što su verovali u nju (pa onda doživeli strahovitu metamorfozu) već su od starta bili nacionalisti, ali su se glavili zbog privilegija i prođe koju su imali kao članovi partije. Ne vidim šta je tu problematično. Problematična je jedino teza da su ti ljudi neminovno došli na stazu nacionalnog radništva prirodnom evolucijom iz komunista, odnosno da je tako moralo biti i nikako drugačije. Iz prostog razloga što se radilo o pilićarima od starta, uz možda pokoji izuzetak.
Link to comment

Da je JRZ bio na vlasti u peroiodu 45-85., onda bi Slobe i Tudjmani dolazili iz JRZ-a. Kada je jedna partija dugo na vlasti ona postaje mesto za okupljanje karijerista i svakojakog olosa, nije bitno kako se ta partija zove.Steta je sto Tito nije pokusao napraviti neku vrstu visepartijskog sistema, gde bi se na vlasti smenjivale socijalisticke i komunisticke stranke. Ceste smene vlasti su najbolji lek protiv karijerista.

Link to comment
Da je JRZ bio na vlasti u peroiodu 45-85., onda bi Slobe i Tudjmani dolazili iz JRZ-a. Kada je jedna partija dugo na vlasti ona postaje mesto za okupljanje karijerista i svakojakog olosa, nije bitno kako se ta partija zove.Steta je sto Tito nije pokusao napraviti neku vrstu visepartijskog sistema, gde bi se na vlasti smenjivale socijalisticke i komunisticke stranke. Ceste smene vlasti su najbolji lek protiv karijerista.
Pa, nije da mu niko nije predlagao...
Link to comment
Rece "vredja sagovirnike" i "ne bira sredstva". Prilicno teske i ocigledno neutemeljene optuzbe, ovo sto navoris kaao primer je pisijada. Kad sa nekim ne mozes da se nosis u polemici najjadnije sto mozes da uradis je da ga optuzis za nekakvo izmisljeno vredjanje i sta ti ja znam.
za mene je uvreda kad neko pokusa da mi jednostavno zamaze oci poluargumentima i nastavi dalje. ako hoce ozbiljan razgovor, onda neka se potrudi malo vise. samo sto mi sad nije jasno sto ja tebi ista ovde objasnjavam.
Pa to su sve likovi koji su javno bili deklarisani i povučeni komunisti, a u stvari bili latentni nacionalisti, koji nisu bili u partiji zato što su verovali u nju (pa onda doživeli strahovitu metamorfozu) već su od starta bili nacionalisti, ali su se glavili zbog privilegija i prođe koju su imali kao članovi partije. Ne vidim šta je tu problematično. Problematična je jedino teza da su ti ljudi neminovno došli na stazu nacionalnog radništva prirodnom evolucijom iz komunista, odnosno da je tako moralo biti i nikako drugačije. Iz prostog razloga što se radilo o pilićarima od starta, uz možda pokoji izuzetak.
rasprava se vodila o nekoj burzoaziji koja je, kao, spavala 40 godina, i onda se digla na noge i sjebala bratstvo i jedinstvo. uostalom, nebitno- na kraju krajeva, ko jebe komuniste kad su dozvoljavali da se takvi zapate. a jesu, sistematski.
Link to comment
za mene je uvreda kad neko pokusa da mi jednostavno zamaze oci poluargumentima i nastavi dalje. ako hoce ozbiljan razgovor, onda neka se potrudi malo vise. samo sto mi sad nije jasno sto ja tebi ista ovde objasnjavam.
Vredjanje sagovornika i ne biranje sredstava u raspravi je nesto na sta bi ja morao da reagujem. Ne videh to nigde, pa reko da priupitam. Kad ono, nije vredjao nikoga do tvoj prefinjeni osecaj za argumentaciju! :D :isuse: Aj prestani da se blamiras pliz.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...