Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

Može neko raditi (da ne kažem- sedeti) u sudu /tužilaštvu i 20 godina, to je sve repeticija, nije nuklearni reaktor. Uostalom puno je pravosuđe onih kojima je jedino na šta mogu da se pozovu višegodišnje sedenje u sudu, po principu 100 godina- 90 groša. Ali ono što je bitno to je socijalna inteligencija koja ne dozvoljava da se gnezde sa mamama i tatama  te supružnicima na javne fukncije.  

Edited by halloween
Link to comment

Ortaku ce to biti jedno neprocenjivo iskustvo, narocito ako je sa druge strane lokalni advokat. Videce stvari koje se ne mogu videti ni pred jednim sudom, od toga da nema izlaganja sudije izvestioca, da nema postovanja elementarnih procesnih pravila, do otvorenog neprijateljskog stava i pretnji strani koja "da manje". Namestanje veca koja ce da sude pojedine predmete, falsifikovanje dokumentacije u spisima predmeta, laziranje dostava poziva strankama, prepravljanje stranackih podnesaka... Tu je korupcija od pisarnice do vrha.

I to se sve radi otvoreno, bez skrivanja.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Ocekivano,sa tim se susreo i u osnovnom sudu.Videcemo,ortak je poprilicno zajeban,a ima cist slucaj pred sobom,bojim se da ne napravi neko sranje ako mu se ne svidi presuda.

 

 

Link to comment

Ma opusteno,ovde cemo

 

Mislim da je parnicna,u vezi kamiona.On je to uzeo od nn lica kamion na lizing,nn lice ima svoju firmu gde on ima svojih par kamiona,ostalo daje na lizing.Klasicna prica o kriminalu,kada je ortak otplatio lizing,nn lice tvrdilo da nije,kaze duguje mu jos 15k.Na sudu  ortak je dobio slucaj,proglaseno da je njegov kamion,i da mu nn lice vrati dozvole za rad,koje jd nezakonito uzeo.Mada ima tu jos mnogo stvari,gubitak na vrednosti kamiona,lazni potpisi,lazne priznanice,nezakonite kamate,naplacivanje dozvola,zato se ide na apelacioni sud.Ima dosta elemenata za krivicno gonjenje,cudi me da u osnovnom sudu izmedju ostalog,nisu potiv nn lica digli krivicnu za lazne potpise i priznanice.Bice cirkus,rekao sam mu da se spremi,mislim sudjenje je trajalo 6 godina.

Edited by Bogotac
Link to comment

Znaci bice igranka.

Kg, osnovni i apelacija mrze advokate sa strane, a narocito one iz Beograda i tu apsolutno nemaju mere u razbojnistvu. Ako su sa obe strane lokalni advokati, onda je slobodna pogodba.

Sve u svemu, pred Kg Apelacijom, stanje u spisima predmeta je najmanje vazno.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Ako je Apelacija zakazala raspravu, onda to znaci da su po drugi put ukinuli prvostepenu presudu i sad oni izvode dokaze da bi presudili. Tad su najopasniji :ph34r:

Link to comment

Koliko sam ja razumeo,ne.Zbog ovih troskova i dozvola,i vrednosti kamiona se ide tamo,osnovni sud oko toga nema nadleznosti.I ovo je prvostepena odluka,nisu nista oni ukidali.

Link to comment

Onda mora da je Visi sud u pitanju. Apelacioni odlucuje samo o zalbama na prvostepene presude, a raspravu zakazuje samo ukoliko je presuda vec jednom ukidana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...