Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

A vidi banaka klošarčina, jedan dan pred objavljivanje pravnog shvatanja (a za to je potrebno vreme, ne može danas za sutra da se spremi) oglašavaju se u pomirljivom tonu. Kao siledžija koji maklja sve redom dok neko ne krene sa isukanim nožem, a ovaj onda pomirljivo i unatraške.

Link to comment

Ovo „rešenje“ da se računa kao da je kredit uzet u evrima isti dan je pomalo debilno.

U Efektivi navode da bi, ako je chf klauzula ništavna, onda i ceo ugovor trebalo da je ništavan. Kako se pravno objašnjava „potpisali ste jedan ugovor koji je prekršen, evo vam neki drugi koji niste“?

Link to comment

tacke 4 i 5 su neustavne. ne moze VKS narediti sudiji, a pogotovo ne izvrsitelju sta da radi u pojedinom predmetu. mogu napisati neko neobavezujuce uputstvo ali to je drugi par cipela.

 

sta ce se raditi sa preplacenim delom, hoce li se umanjivati glavnica, vracati novac, po kojim kamatama? na koji nacin ce se naknaditi steta ljudima koji su izgubili stanove zbog CHF kredita?

 

Link to comment
15 minutes ago, nautilus said:

tacke 4 i 5 su neustavne. ne moze VKS narediti sudiji, a pogotovo ne izvrsitelju sta da radi u pojedinom predmetu. mogu napisati neko neobavezujuce uputstvo ali to je drugi par cipela.

 

sta ce se raditi sa preplacenim delom, hoce li se umanjivati glavnica, vracati novac, po kojim kamatama? na koji nacin ce se naknaditi steta ljudima koji su izgubili stanove zbog CHF kredita?

 

Ne samo da VKS ne može narediti sudiji kako da radi u pojedinom predmetu, nego je dosadasnja sudska praksa bila da  sud ne može privremenom merom zabraniti sudu, ili izvrsitelju da prodaje nepokretnost. Suludo bi bilo da sud donese privremenu meru kojom sam sebi zabranjuje prodaju nepokretnosti.

Pored toga, VKS previdja da se veliki broj ovih predmeta vodi po starom Zakonu o izvrsenju i obezbedjenju, u kom je izricito propisano da nije dozvoljeno odlaganje izvrsenja.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Veliki broj (najveći, rekao bih) je postupak vansudske prodaje po zakonu o hipoteci, tu sud može šta hoće.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
16 hours ago, nautilus said:

 

 

sta ce se raditi sa preplacenim delom, hoce li se umanjivati glavnica, vracati novac, po kojim kamatama? na koji nacin ce se naknaditi steta ljudima koji su izgubili stanove zbog CHF kredita?

 

Pa čekaj malo, rekao je Psiho da je ovo što je doneo VKS samo deo onoga što hoće ljudi ojadjeni CHF kreditima. U drugom delu, kad on to bude hteo biće rešen i ovaj drugi deo problema. Videće posle, verovatno kad mu bude trebalo za neko dizanje popularnosti.

Link to comment

Uočila sam da se u porodicama u kojim su đuture svi zaposleni u pravosuđu na funkcijama, obilato koriste mogućnošću da se ne prezivaju isto kao deca ili supružnici. A deci kad navode ime roditelja, navedu onog drugog, manje poznatog, sve naravno kako bi kako bi zametnuli trag. Smešni su.

Edited by halloween
Link to comment

Moj basista je uradio ono što bih i ja uradio da sam imao prilike. Kad su se on i žena venčavali, oboje su uzeli oba prezimena tj, obavili sve što je trebalo da se isto prezivaju.

Link to comment
3 hours ago, halloween said:

Uočila sam da se u porodicama u kojim su đuture svi zaposleni u pravosuđu na funkcijama, obilato koriste mogućnošću da se ne prezivaju isto kao deca ili supružnici. A deci kad navode ime roditelja, navedu onog drugog, manje poznatog, sve naravno kako bi kako bi zametnuli trag. Smešni su.

Па ок, али у тим случајевима са више генереација има и позитивних и негативних примера. Није то само по себи лоше. 

Link to comment

Pa to znači, kome je neko u pravosuđu taj ne sme da bude u pravosuđu, ograničava se izbor profesije. To je diskriminacija. Treba da se maksimalno objektivizuju uslovi za ulazak, pa ko ih ispuni ulazi, bez obzira ko su mu roditelji i rođaci. 

Link to comment

To je najmanji problem srpskog pravosudja. Stavise, obicno su deca tih sudija ( a ne treba zaboraviti ni decu i bracne drugove advokata), koliko toliko pismena i skolovana, za razliku od gomile olosa koji zauzima pozicije u sudovima, a koji se biraju bog te pita kakvim malverzacijama.

Uzmimo za primer jedan Apelacioni sud (da ne navodim koji), koji sam po sebi pokriva teritoriju nekoliko Visih sudova i desetine Osnovnih sudova, koji se nekoliko godina unazad popunjava iskljucivo sudijama iz jednog osnovnog i viseg suda. I nijedan drugi kriterijum nije bitan, vec samo da je novi kandidat iz iste razbojnicke druzine koja unistava pravosudje na perfidan nacin.

Vise bih voleo da mi sudi sudijsko dete™, nego nicije dete late bloomer koji se u pedeset nekoj godini zivota prvi put bira za sudiju (valjda su svi drugi vec napredovali), a onda ekspresno za par godina napreduje do sudije Apelacionog suda, A pri tom od kvalifikacija ima studentski staz veci od decenije i prosek oko 6...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...